Najdi forum

Spoštovani dr. Kastelic, sem oče H. Roka, in sva vas že dvakrat obiskala v ambulanti v LJ in nato nazadnje v četrtek v Piranu. Do sedaj so bili vsi testi pozitivni, in nazadnje ste mu povedali, da nimate časa za take, ki se ne odločijo resno. Tudi v ponedeljek test ne bo negativen, saj je ponovno vzel v petek zvečer. Sam pravi, da lahko neha kadarkoli hoče, vendar za sedaj še ne in razlogi, ki jih navaja so, da mu vsi težimo, da so to posledice ločenosti staršev, da lahko dela kar hoče. Ne upošteva nobenega dogovora ali zahteve, samo tisto kar mu je všeč. Doma ga ne moremo zadržati, ker enostavno pobegne, pa tudi čez okno. Govori vsem, da on če hoče bo nehal takoj, ali pa z zmanjšanimi odmerki. Noče nikamor iz svoje okolice, vidi samo družbo in nič drugega. Vse prošnje so zaman, vsi dogovori so zaman, prilizne se in obljubi vse samo zato, da dobi stvari katere si zamisli, potem pa poruši obljube.Sam v pogovoru pove, da bo nehal zaradi nas, potem pravi, da bo premislil, ampak premislil je tako, da je ponovno vzel. Enkrat pravi, da sam ne more prenehati, nato , da pozna veliko prijateljev, ki so sami nehali, da se ne bi obremenjeval z nekimi pogovori … skratka sam ne ve kako in kaj bi rad. V petek je prosil za tablete, ki ste mu jih vi predpisal, nato pa je zvečer ponovno vzel, predpisanih tablet sam redno noče jemati, ker pravi da mu nič ne pomagajo. Sam ne vem več kako naj se obnašam do njjega, mi je edina kar imam, priznam imam ga zelo rad, ker mi je sam povedal stvari sem to razumel kot klic na pomoč, sem velik optimist, vendar ne vidim izhoda, ne vem kako mu lahko še pomagam, kaj lahko še naredim , kje sva z otrokom ( 16,5 ) let komaj ima, kako naj ga prepričamo, da je padel pod rob poti, za katero je sam ugotovil, ponavljam sam je ugotovil, da hodi po robu. Bojim se, da se sin preveč zaveda kaj se dogaja, da se po eni strani zanalašč s tem ukvarja in manipulira z nami, za kar je zelo velik strokovnjak, po drugi strani pa kliče na pomoč, ker ne vidi izhoda.
Veliko sem napisal in navedel stvari in vprašanj, ne vidim pa izhoda iz labirinta, za odgovor , nasvet in pomoč , se vam zahvaljujem , ter vas prosim pomagajte mi, hvala in lep pozdrav.

marjan

New Report

Close