Najdi forum

Zdravo!

Imam zelo dobre prijatelje. Večinoma bivše sošolce iz osnovne šole. Na naši OŠ takrat tega ni bilo. Zdaj pri starosti
16 let pa so začeli kaditi travo. Zelo me moti saj so nekateri moji najboljši prijatelji. Rekel sem jim že in razložil, da
uničujejo sami sebe. velikokrat pa to delajo zaradi dobrega občutka. Ne vem kaj naj naredim! Prosim za odgovor!

HVALA !

Psihoaktivne droge vplivajo na naše mišljenje, čustvovanje in vedenje. Lahko so koristne, škodljive – največkrat pa kar oboje. To pa ni odvisno le od vrste, količine in pogostosti jemanja, temveč tudi od osebe, ki jo vzame. Pomembna je starost, okolje, vzdušje, duševno in telesno stanje, zaužita hrana in podobno …

Poudariti velja, da v javnosti že skoraj splošno uveljavljeno prepričanje, da je čisto običajno poskusiti ilegalno drogo in da je to že storil skoraj vsak – NI RESNIČNO in je zavajajoče …

Večina ljudi je prepričanih, da od droge ne bodo postali odvisni. Želijo si le nekajkrat poskusiti in verjamejo, da lahko nehajo kadarkoli. Ko pa v resnici skušajo prenehati, običajno ugotovijo, da tega ne zmorejo.
Ljudje jemljejo droge, ker imajo na zaznavanje PRIJETEN učinek. Dejstvo pa je, da so za dokončno odpoved drogam (ko postane oseba odvisna) potrebne spremembe v načinu razmišljanja, vedenja in čustvovanja – tudi v načinu življenja. To pa je težko in terja veliko časa, včasih tudi več let.
Danes naša prizadevanja na področju odvisnosti niso usmerjena v BORBO proti drogam, temveč v ozaveščanje uživalcev in prepričevanje o pomenu lastnega zdravja – učenje o zdravem načinu življenja, prepoznavanje čustev, ustreznejše sporazumevanje, razreševanje konfliktov, sprejemanje odločitev in pripomoremo k večji samozavesti.
Morda lahko tudi na prijatelje vplivaš na ta način …
Srečno,
Ustanova Odsev se sliši

Spuši še ti enega

nova
Uredništvo priporoča

Hi!
Zaradi tega se ne sekiraj preveč, ker se lahko le tvoji prijatelji sami odločijo, ali bodo nehali ali ne. Tudi jaz občasno kadim travo in se mi to v bistvu sploh ne zdi več ne vem kakšna stvar. Gre za občutek, ki mi je všeč in verjetno ne bom s tem nikoli prenehala, čeprav bi lahko, saj včasih po več mesecev ne kadim. Menda ves, da je marihuana v Nizozemski legalizirana? V Veliki Britaniji te samo opozorijo, če te dobijo in ne plačaš kazni. V Kanadi skoraj polovica ljudi podpira legalizacijo. Marihuana se uporablja že od nekdaj in zmeraj se bo našel kdo, ki bo jo uporabljal. Razmisli…

New Report

Close