Najdi forum

Iz raja v pekel….

Pozdravljeni!

Imam vprašanje in sicer Kako naprej? Kako zdržati ob partnerju? Stara sva okoli 30 let . Spoznala sva se ko sva jih imela 19 najstniška leta, veliko smo se zabavali ob alkoholu. Takrat se mi je zdelo normalno. Jaz sem se dokaj umirila , partner pa je pil vedno več, vsak dan vsaj 1 pir,…dan za dnem. Enkrat ga je ustavil policaj in šel je v pripor ter dobil visoko kazen in za malo pa bi izgubil izpit. Ostajala sem potrpežljiva, tudi sama sem se sm in tja napila. Zdelo se mi je normalno saj smo mladi. Vse dokler nisem zanosila. Takrat mi je v glavi kliknilo -dovol je bilo žurk , alkohola in čas je da se iz najstnika spremeniva v starša , čas je že bil in tudi partner se je stem strinjal. Kazalo je da si otroka želi. Omejila sem mu alkohol naj pije za vikend in ne med tednom . Ni bilo hujšega kot to -Nočna mora preden se je s tem sprijaznil. A kaj ko sva bila zmenjena pij en dan med vikendom, on pa je izkoristil do konca in pil od petka do nedelje. Spet sem bila potrpežljiva. Dokler ni neke sobote zaspal za volanom-zmatran od prejšne noči in celodnevnega dela. Naredil nama je za 15.000. eur škode. In udarila sem po mizi , prepovedala alkohol . Samo na rojstnih dnevih sem rekla, mogoče za novo leto in to je to.
Težava je nasledna- Prvi teden se je s tem strinjal . Sedaj pa ne mine dan da mi ne vrže naprej da si tako življenja ni predstavljal. Da je izgubil vse prijatelje. Izsiljuje me da gre na pjačo in pravim prav pojdi . Vmes vprašam saj ne bo alkohola a ne? In se zdaj zaradi tega z mano ne pogovarja…Pravi da mu uničujem življenje in mnogo drugih očitkov. Vsak dan nič ne naredim prav, zeo hitro je živčen in agresiven ter nepopustljiv. Da ne omenjam da me je izbrisal tudi v postelji in vseh nežnostih. Misli si če sem kaznovan jaz bo tudi ona. Kaj storiti?? Rada bi naju rešila in se izbezala iz te preizkušnje….Veliko bi lahko še napisala -to je le majhen osnutek….

Kristalno jasna slika zasvojenca z alkoholom.Ti ne moreš storiti ničesar. Ne moreš mu prepovedati pijače, saj ni otrok. Je odrasel, opravilno sposoben moški in vsaka taka prepoved je samo še dolivanje olja na ogenj. Imaš tri možnosti:
1. Lahko se skupaj pogovorita o tem, da gre na zdravljenje. V začetku se sliši grozno, vendar ko si enkrat tam, ni nič več groznega. Odvisnost od alkohola je v veliki meri pogojena z duševnimi stiskami, zato se zdravi v okviru psihiatrije. Veliko se analizira, pogovarja, spodbuja red in delovne navade………ven prideš samozavesten in nato lahko začneš delat na sebi.
2. Lahko mu še naprej igraš policaja, mu prepoveduješ stvari, zahtevaš, prosiš, moleduješ………naredila ne boš nič drugega kot to, da te bo vzel za svojega sovražnika. To se kaže že sedaj. Lahko se sprijazniš in se gresta to igrico naprej; on pije, ti težiš, ona obljublja, ti ga kontroliraš in prevzemaš prevlado nad njim it. skratka, lahko furata tako naprej do njegovega in tvojega propada.
3. Lahko enostavno greš.

Nasvet: točka ena, sicer je z vama konec.

Kako zdržati ob partnerju te zanima? Si prepričana? Tako kot do zdaj, sčasoma pa bo treba še malo bolj stisnit zobe. Tako preprosto je to.

Da nisi slučajno hotela vprašat, kako spremeniti partnerja, ki tega noče? Težko do nemogoče. Prihrani si ultimate in tolčenja po mizi – vzemi ali pusti. Dobrodošla v realnosti.

Če boš imela srečo, da mu bo Bog poslal kakšno res hudo streznitev bo nehal piti. Drugače bo bolj težko, da bo nehal kar sam od sebe na tvoje nagovarjanje.
Svetujem ti, da si organiziraš življenje tako, da sebe in otroka postaviš na prvo mesto. In poskrbi za svojo kariero in svoje finance, da boš lahko odšla če ti ne bo več dobro z njim. Res, poskrbi za sebe in otročka. Alkoholik za sabo pusti strašno razdejanje in ne računaj na njega.

Veliko sreče!

Jas te cisto razumem ker vem kaj je alcohol ker tudi jas pijem Ce bi to lahko takole imenovali
moja doza za en dan pa je en Kozarec on kosilu in en Kozarec vina ob vecerji edino ce jem salamo
ali suho meso pa popijem dva kozarca ob tem obroku ce ga je ce pa ga ni pa lahko vec tednov brez ostanem . Ah pozabim v mojo kavo dam po kosilu eno kavno zlicko ruma …Ce primerjam tole z
mojim fotrom on pa je namesto kozarca uporabjal flaso litersko in to tri na dan povprecno . On je imel vinograd in se z tem vinom vec bavil kot pa z vinogradom .Je bolj mama delala . Vse je imela na plecih kmetijo , oceta otroke on je pa samo pijan lavfal .V krajih kjer je vinska trta je vse polno pijanckov ..
Doma sem vsega videl Naprimer oceta pijanega ki mojga brata (ki je komaj 3 leta imel ) strize z skarjami ta pa krici,mama ki ga z nozem brani on ga pusti . Potem pa je za menoj bezal samo jas sem pa hitreje tekel kot on sem uspeval mu izbegniti etc etc . Mama mu je enkrat flaso skrila on se je pa kar pod pipo soda vlegel in vino mu je direktno v rilec cedilo .Nas otroke je pretepal mamo je tolko cetudi mu je veckrat noz pokazala vse je blo narobe doma zaradi njega ..Mama je celo zivljenje pretrpela zaradi tega pijanca in mi smo mladost zgubili in se po svetu raztepli ..

Pijanec je pijanec on se ne spremeni .Ce noces da ti zivljenje tebi in otrokom pokvari

Najdi si delo in stanovanje najmanj 200 km dalec od njega ter hitro se organisiraj da znova

drugo zivljenje zacnes .. Ti si odgovorna za zdravje sigurnost in prihodnost otroka .Ti nisi

pijanka moras da vse tole na ramena das in otroka iz vsega tega odpeljes ..

Poslusaj me!!!!!!!!! vem o cemu govorim iz mojega rojstnega okraja poznam 100 takih primerov

in vsi so nasemu podobni —- Alkoohol ubija ne samo na cesti tudi v ziljenju druzine .ODLOCI SE .

Bodi odlocna ne cakaj sreco tebi Bigle

TO JE PIJANCEK IN BO OSTAL PIJANCEK LYDIA ( ista leta in isto ime kot moja hcerka)

CE BI TI BLA MOJA HCI BI TI REKEL PUSTI TEGA TYPA IN NAPRAVI SI ENO DRUGO

ZIVLJENJE Z DRUGIM FANTOM MLADA SI NE SI GUBITI ZIVLJENJA Z TEM ENKRAT TE BO

ZACEL PRETEPAT TEBE IN TVOJEGA OTROKA TOKRAT SE BI SPOMNLA MOJIH BESED

Ti si velika punca premisli in ne gubi casa bolje bo za tebe in otroka Srecno iz Francije

Tole s tem prekomernim pitjem je vedn večji problem. Opažam pri določenih frendih, ki ga pijejo vsak dan in se jim to zdi čist normalno. Če je normalno, da je človek pijan decembra 15x in kao saj je veseli december pol ne vem, ker drugač pa ga tudi lepo trinkajo, čeprav ni december. Najhuje pri teh je to, da vedn imajo neke izgovore, vedn neke fešte itd. Beg pred realnostjo ali kaj jaz ne vem. Tak, da stari so okoli 30. in že pijančki, žalostno!!

Spet kr en primer.
Tudi to ni zasvojenost. Ker vidim da si mocna oseba se lepo pogovori z njim v psihiatrskem nacinu – to pomeni tako da mu das za misliti. Ne pomeni pa to da mu reces ce ne bo nehal da z otrokom gresta. Enostavno je dejansko kot najstnik. En pir popoldne ali zvecer po sihtu ni noben greh. Kar se vikenda tice tudi en dan ni problem. Samo v to ga prepricaj. Odvisno je tudi kako pije, a tako da je zgovoren in da ga pokonci drzi al tako kot najstniki cim vec cim hitrej da bos cimprej gotov pa skozlan. Dopovej mu tako da se bo zamislil, da res ni vec najstnik in da mu dopoves kolk je normalno spit pa kolk ne, ker samo za novo leto pa RD-je ni normalno pit. Al pijes zmerno normalno, al si alkoholik, al pa ne pijes. Zmanipuliraj v njega da se zamisli in ce bos znala bo kmalu doumel da je puberteta sla.

Ali misliš da moraš živeti z pijancem in prenašati vse te njegove svinjarije.Tegas ti ni treba.Odločno ga postavi pred dejstvo :Alkohol ali družina.
In glej da ti bi lažje ,sam sem pil do 32-ga leta sedaj jih štejem 68 pa sem od tedai abstinent,torej se da samo hoteti je treba.Drugo je pa če noče,takrat pa ga tudi ne rabiš prenašat in se poniževat,ga spuščati nase pijanega ,smrdljivega morda celo pobruhanega.Kaj te to ne ponižuje dovolj.Bodi pokončna pa čevelj v rit in zaživi človeka dostojno življenje.

Pozdravljeni
Pritegnila me je ta zgodba, sicer je mnogo podobnih a nenapisanih.
Vecina komentarjev je bila podobnih, PUSTI GA IN PEJDI.
Ali je to res edina resitev
Mislim da NE
Mi Alkoholiki smo bolniki in zato se da ta bolezen zdraviti kot vsako drugo bolezen. Je pa ena razlika da se te bolezni ne da popolnoma pozdraviti ker ze ena kaplja alkohola lahko povrne to bolezen.
Ogromno je takih primerov okrevanih Alkoholikov kot sem jaz.
Pri 23. sem prvic nehal pit in bil 7 let brez kaplje alkohola, zal pa sem se takrat spet dotaknil pijace in sem moral se 16 let trpet dokler nisem nasel pravi program ki mi je odprl oci da sem ALKOHOLIK in bom vedno alkoholik.
Sedaj sem ze 14 mescev trezen in ne cutim vec potrebe po alkoholu, ceprav sem prej spil po 3 litre in vec vina na dan.
Program ki je meni pomagal je Dvanast korakov in Dvanjst izrocil v skupnosti Anonimni Alkoholiki.
Slisal sem tudi za druge programe in skupnosti a meni je ta pomagal.
Za svojce pa je priporocljivo drustvo Al-Alon.
Srecno vsem ki se borite s to boleznijo saj iz pekla se da priti tudi nazaj.

New Report

Close