Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Društvo za pomoč zasvojenim sončna hiša

Društvo za pomoč zasvojenim sončna hiša

Pozdravljeni,

pred mojo službo vsako jutro stoji mladenič, ki pobira prispevke in podpise za podporo zgoraj omenjenega društva. Ko me je ustavil, še sam ni točno vedel, kaj društvo sploh počne in s čim se ukvarja (odgovor na vprašanje, kaj počnejo, je bil “uhm…hja, saj veste, proti drogam smo”), zato sem postala suminčava. Po hitri oceni tistega lista, ki mi ga je molil pod nos, pa sem videla, da ljudje dajejo res veliko prispevkov, vsak po 10 ali 20 Eur. Na internetu sem našla samo njihove podatke v bazi podatkov društev in eno osebno mnenje, da je to nateg. Ampak to osebno mnenje je bilo zelo slabo argumentirano, zato me zanimajo izkušnje. Je bil kdo v tej komuni ali koga pozna? Pozna kdo njihove dejavnosti in če so v redu?

Ni mi težko dati denarja za dober namen, niti pod razno pa ne bom trgala od svoje plače za to, da se ga nekdo zafiksa…ali gre na Dominikansko republiko, če je bilo tisto sploh res.

LP in hvala za odgovore!

prav imaš,
če želiš pomagati komu, lahko brez nekih posrednikov, npr. plačala sem lani eni deklici zimsko šolo v naravi, poklicala na šolo. Pri uličnem zbiranju denarja ne veš nikoli, če gre v prave roke

Odgovatjam na temo, ki je povezana z Sončno Hišo.
Društvo za pomoč zasvojenim resnično obstaja in trenutno še deluje. Sama komuna je na naslovu Veniše 14, 8273 leskovec pri Krškem. Tudi je res, da smo ali vcasih še zbirali/zbiramo prostovoljne prispevke na ulici, ampak zmeraj uporabljamo mizico oranžne barve, na kateri imamo tudi kopije dokumentov samega društva. Originalni dokumenti so na naslovu Veniše 14. Glede zbiranja prispevkov še to, da nikoli ne zbira ena sama oseba, ampak najmanj dva ali tri osebe.
Skozi program komune je šlo več fantov, nekateri so ostali “čisti”, nekateri pač ne.
Glede osebnega mnenja, ki pa je res slabo argumentirano, saj je pristransko, pa: jaz kot odgovorna o lahko povem, da sem sam bivši odvisnik, 11 let čist od drog, tudi poročen z tujko, v Krškem sem imel gostinski lokal in sem živel od tega. O tem pristranskem mnenju pa bi morali več povprašati mojo bivšo partnerico pa o imenih ne bom…
Za več informacij pa sem dosegljiv na 040 455 429 ali na gmail: [email protected].

New Report

Close