Najdi forum

Stara sem 47 let približno dve do tri leta sem uživala tramal (s podalšanim delovanjem) po 400 mg na dan, v zadnjem letu mi je zdravnik predpisal tudi: lyrico 150mg enkrat na dan in zadnji mesec še oxycontin 20mg dvakrat dnevno (tramal sem jemala kljub temu 200 mg na dan).
Sedaj sem šla na operacijo in sem po operaciji doživela velik šok- odtegnitveni sindrom (bolečine po operaciji so bile neznosne, tako da so naredili kup preiskav – uz, ct, mr, rentgen,… ker so bili vsi izvidi brez posebnosti so prišli do zaključka da gre za odtegnitveni sindrom). sedaj so mi zdravila ponovno vključili v terapijo in sprememba je bila takoj vidna (boljše počutje, zmanjšanje bolečin).
Težave ki se pojavijo ob pomanjkanju so: potenje, krči, neznosne bolečine, tresenje, tresenje rok, nespečnost,…
Zanima me kako naj se lotim odvajanja od tramala, ko pridem v domačo oskrbo, kaj mi svetujete (ali obstaja kakšen antidot tramala)? Kaj je po vašem mnenju bolje: hitro ali postopno razstrupljanje, ker so izkušnje drugih bolnikov različne? Kako dolgo bom potrebovala, da se rešim te nadloge?
Ali mi lahko svetujete po kakšnem postopku naj se odvadim?

Lep pozdrav in hvala za Vaše odgovore

Po 4 dneh si boljša, po 7 dneh ko nova. Glavo gor, vse bo ok.

New Report

Close