Najdi forum

Pozdravljeni!
Saj ne vem kje naj sploh začnem, imam sina starega 15, ki je v letošnjem šolskem letu začel obiskovati 1.letnik gimnazije. Skozi celotno osnovno šolo ni imel večjih problemov z obnašanjem, ocenami…Moram reči da sem bila na njega zelo ponosna saj je bil bil zelo priden, v šoli je dobival razna priznanja, doma pa smo se lepo razumeli.
Naj pa zdaj povem kaj se je zgodilo včeraj, ko sem brskala po njegovi torbi, sem našla v njej alu folijo, ko sem pa jo razvila pa je bila noter trava, poleg pa so bili še takšni beli papirji ki smo jih v naših časih uporabljali za zvijanje tobaka. Sploh ne vem kako naj reagiram, strta sem. Ne razumem, kako je lahko moj sin zapadel v takšen poden družbe, pa čeprav smo ga vedno lepo vzgajali, nudili smo mu vse kar mu lahko, ali te res lahko družba tako spremeni v srednji šoli?
In danes ko sma se pogovarjala mi je zatrjeval, da je to zdravilno! Pa saj to je droga, haloooo? Zapadel je v podn družbe on pa to dejanje hoče opravičevati s tem da je to zdravilno.
Prosim, če mi lahko kako svetujete. Najbolj me je strah da bi vzel prevelik odmerek in bi se zgodilo najhujše, kaj naj mu rečem? Z možem sma razmišljala da bi ga poslala v center za odvajanje.

LP. Zaskrbljena mama

Lep pozdrav!

Mislim da rez potrebe zganjate takšen vik in krik,kajti po vašem pisanju sem prišel do ugotovitve da vaš sin verjetno konzumira travo, kar pa ne pomeni da je zasvojenec in da je padel v poden družbo kot navajate.Najbolje je da se lepo mirno,razumno z njim pogovorite in si pridobite njegovo zaupanje,tako boste storili največ.Brez panike in paranoje,daleč je od tega kar si vi mislite da je narobe z vašim otrokom…..bilo bi pa dobro da si tudi vi pridobote inf. o konoplji (vir:internet)ter mu na miren način poveste kaj si vi misliti o tem.Vsekakor je konoplja droga,vendar pa to ne pomeni če jo konzumira da je odvisnik, ker to enostavno ne more biti!!! Se pa strinjam da kakršna koli oblika omamljenosti ne koristi našemu zdravju in psihi!
Torej,POGOVOR,POGOVOR,POGOVOR…..vse bo ok.

Pozdravljeni

Vsekakor ni potrebe po centru za odvajanje, poleg tega da sama konopja povroča le rahlo psihično odvisnost, bo lahko to fanta le še bol zagrenilo in doseglo ravno nasprotno. Najbolše je, da se o stvari le pogovorite in ne usiljujete mnenja. Tudi sami si prebereite več o konoplji in tako se z znanjem oboroženi pogovorite, ter tudi sinu priporočite, naj si prebere kaj resnejšega, že kaka ”Velika knjiga o konoplji” bo vredu ali pa razni članki, dokumentarci. Ne prepovedujte takoj in ne kaznujte ga, pomgajte mu se seznaniti z dejstvi o konoplji (seveda se prej resno pozanimajte o sami konoplji). Dandanes je veliko ljudi uporabnikov marihuane in če tej ljude kadijo rakreativno, ter ne pretiravajo, nimajo vidnejših težav v šoli, službi, doma, socialnem okolju. Problemi se lahko pojavijo pri redni uporabi, a tudi to ne tako hitro. Konoplja ni trda droga, in ni fizično zasvojliva, tako da lehko človek sam zlahka kontrolira njeno uporabo in ostane le rekreativni uporabnik.
V zadnjem času se je vsaj med mladimi prevzela ”resnica”, da je konoplja zdravilna. Do neke mere tudi to drži, hkrati pa se moramo da zavedati, da Konoplja uničuje spominske celice (ampak veliko manj kot druge droge, ter napram alkoholu minimalno vpliva na inteligenco). Ob rekreativni uporabi se ponavadi šele po par letih opazijo kakšne spremembe v kratkotrajnem spominu (ponavadi le občasno pozabljanje na kakše večinoma napomambne stvari). Nesmemo pa pozabiti da konoplja lajša bolečine (v primeru hudih bolezni), spošča, marikdaj človek lepše gleda na svet (tudi ko ni pod vplivom), zmanjšuje očesni pritisk, in še kaj se najde.

Tako da ne delajte panike prezgodaj, le pogovorite se, in predvsem naj se sin zaveda kaj dela in tudi ob rekreativni uporabi se odnosi doma, uspeh v šoli in marsikaj nebo porušilo.

Lp Schaman

nova
Uredništvo priporoča

kdor travo puši dobar je u duši………..in še res je,haa

STARŠI, IZOBRAŽUJTE, NE PREPOVEDUJTE!

1. MLADOSTNIK IN DROGE
Drogo lahko definiramo kot katerokoli kemično substanco, ki vpliva na način razmišljanja ali delovanja telesa. Med droge spadajo prepovedane substance kot so heroin, kokain ali marihuana, hkrati pa sem prištevamo tudi legalne, dovoljene substance, kot so alkohol, tobak, zdravila, ki jih je mogoče dobiti na recept, ter tista zdravila, ki jih lahko v lekarni kupimo brez recepta (npr.tablete proti glavobolu).

Mladostniki uporabljajo droge iz enakih nagibov kot odrasli: za zabavo, sprostitev, zaradi občutka pripadnosti skupini, za premagovanje stresa (slabe družinske razmere, neuspehi, …), iz dolgočasja ali za lajšanje bolečine.

Iskren odnos do vloge, ki jo droge igrajo v vašem življenju, in do vaših lastnih razlogov za uporabo alkohola, tobaka, zdravil in ostalih substanc, vam lahko pomaga razumeti vaše in otrokovo obnašanje in omogoči, da se boste o teh stvareh pogovarjali odkrito.

2. ODNOS STARŠI – OTROCI
Če dobro poznate svojega otroka in veste, kaj se dogaja v njegovem življenju, boste imeli boljši pregled nad spremembami, ki jih doživlja, prav tako boste lažje razlikovali med nenevarnimi spremembami in tistimi, ki utegnejo povzročiti težave. Pretirana panika ali poskusi nadzorovanja s strani staršev lahko pri mladostnikih hitro povzročijo nezaupanje in strah, kar poveča generacijski prepad med vami in vašim otrokom. Če bo imel otrok občutek, da mu zaupate, se bo s svojimi težavami verjetneje obračal na vas.

3. MARIHUANA IN OSTALE DROGE
Do danes tehtni dokazi, iz katerih bi lahko sklepali, da uporaba marihuane vodi k uporabi drugih, trših drog, ne obstajajo. Večina strokovnjakov je mnenja, da je uporaba prepovedanih drog prej povezana s stopnjo v razvoju mladostnika, ko se pri njemu pojavita želja po uporu in pripravljenost na tveganje. V kombinaciji s široko dostopnostjo drog lahko te prehodne osebnostne lastnosti pripeljejo do (prav tako prehodnega) eksperimentiranja z drogami, ki je ob primerni osveščenosti o ‘pravilnem’ načinu uporabe in nevarnostih, povezanih s samo uporabo, veliko bolj ‘varno’.

4. NAJSTNIKI IN DOSTOP DO DROG
Mladostniki najpogosteje uporabljajo droge kot so alkohol, tobak in analgetiki. Dostop do dovoljenih drog je mnogo lažji kot do prepovedanih; najstniki lahko do alkohola in tobaka pridejo doma, v družini in pri prijateljih, v trgovinah, gostinskih lokalih in na zabavah.

Dostop do prepovedanih drog je težji; nakup nujno zahteva denar in dobršen del truda s strani kupca. Če vaš otrok razume manj bleščečo stran uporabe drog, kot tudi nerealno podobo, ki jo imajo nekatere droge in njihovi uporabniki v medijih, je možnost, da se bo odločil za nakup prepovedane droge, manjša.

5. NAJSTNIKI IN EKSPERIMENTIRANJE Z DROGAMI
Eksperimentiranje in tveganje sta pomemben del odraščanja. Številni mladostniki se srečujejo z željo po uporu in s potrebo po novih izkušnjah, ki jim pomagajo pri raziskovanju svoje osebnosti in določanju lastnega vrednostnega sistema. Upiranje avtoriteti svojih staršev je pri mladostnikih znak normalnega razvoja v pravi smeri. Eksperimentiranje z drogami je lahko del procesa in ne vodi vedno k težavam z drogami.

Iz kakršnega koli razloga že, uživanje drog ni nikoli zdravo in ga vedno spremljajo določene nevarnosti. Po eni strani mlade osebe dostikrat niso vajene alkohola ali drugih drog in je zato njihov učinek lahko močnejši; mladostniki pogosto niti sami ne vedo, kje so njihove meje. Povedano drugače, ne zavedajo se, do kod lahko grejo, ne da bi s tem škodili sebi ali drugim. Po drugi strani so iz radovednosti lahko pripravljeni tvegati in uporabiti več drog hkrati. Učinki mešanja različnih substanc so nepredvidljivi in tudi bolj nevarni.

Nekatera tveganja je mogoče zmanjšati z vzpostavljanjem razumnih pravil, pri katerih je potrebno vztrajati. Mladostniki potebujejo občutek varnosti, ki ga ponuja sistem pravil, čeprav se redko strinjajo z njimi. S pravili kot so ‘ne pij alkohola in ne uživaj drugih drog ko voziš’ ali ‘ne pusti, da te domov pripelje voznik, ki je pod vplivom alkohola ali drugih substanc’ izobražujete svojega otroka o nevarnostih, ki spremljajo uporabo drog, z vztrajanjem pri teh pravilih pa ga lahko obvarujete pred škodljivimi posledicami te uporabe.

6. ZAUPANJE
Čeprav je v določenih pogledih še otrok, je mladostnik sposoben sprejemati lastne odločitve. Njegov vrednostni sistem navadno temelji na vrednostnem sistemu njegove družine, prav tako pa se najstniki, katerih starši zaupajo v rezultate svoje vzgoje, največkrat izkažejo za preudarnejše in bolj odgovorne od vrstnikov, ki jih starši pretirano nadzorujejo.

7. ZAVEDANJE
Z večjo stopnjo informiranosti se tako odrasli, kot tudi najstniki vedno bolj zavedajo tveganja, ki spremlja uporabo drog. Ker so droge v družbi pogost pojav, vseeno obstaja možnost, da se bo tudi vaš otrok nekoč srečal z njimi in celo poskusil katero izmed njih. Možnosti tveganja je mogoče zmanjšati s pogovorom in informacijami, poleg tega pa je zadostno informiranje edini način za odpravljanje pretiranih strahov in predsodkov.

Starši, ki so v zadostni meri poučeni o marihuani in ostalih drogah lažje odgovarjajo na vprašanja svojih otrok. Najstniki pač radi iščejo informacije pri zanesljivem viru in če se izkaže, da so starši bolje poučeni od njihovih prijateljev, se bodo na pogovor raje zatekali k njim.

Čeprav mladostniki potrebujejo osebno svobodo, prav tako potrebujejo tudi varnost, ki jo omogoča sklop razumnih pravil. In čeprav potebujejo spoštovanje in zaupanje vrstnikov, staršev in ostalih, je za njihovo osebno rast prav, da se zavedajo, kako s svojimi dejanji osrečijo ali prizadanejo ljudi v svoji okolici.

Bodite do konca dosledni in ne odstopajte od svoje zahteve, da v vaši hiši droga NI dovoljena. Kontrola, nadzor in nič popuščanja!!! Strogo upoštevat hišni red za vsako ceno. Seveda tudi veliko pogovora; ampak brez kompromisa! Dogovorit se kako in kaj in popolnoma nič drugače ne sme biti. Ne pozabite; SEDAJ JE ŠE PRAVI ČAS!!! Srečno in dober konec vam želim. Napisamo pa iz izkušenj!

Draga zaskrbljena mama,

Vaša panika je odveč. Marihuana ni kokain ali heroin in telesne odvisnosti pri travi ni. Tudi oodvajanje ni tako teško in dramatično.Prosim ne označujte ga za drogeraša ali đankija, ker temu ni tako in lahko dosežete kontra efekt.

Sama kadim marihuano-priznam. Prav tako sem začela v srednji šoli in s starši smo imeli takrat zabavno obdobje. Bolj ko sem jih jaz poiukušala informirati o tem (predvsem mamo) manj je poslušala in bila voljna sprejeti informacije. Vse kar je vedla je da je to DROGA. Kar se mene tiče se tej bogi rastlini dela krivica saj je resnično vsestranska in ravno zato prepovedana (ste vedela da se iz konoplje lahko izdeluje gorivo…naftni lobiji se bojijo konoplje, zato je tak bau bau). Pravilno so vam svetovali ko so rekli, da se informirajte, veliko je virov o konoplji. Pred kratkim se je na RTV odvrtel tudi slovenski dokumentarec POROČILO: ŽBE (predlagam ogled).

MIREN pogovor brez obsojanja in obupavanja je na tej točki primeren. Primeren je za to, da se s sinom pogovorite o samu uporabi, ker po mojih izkušnjah so vrstniki, katerih starši so doma vedeli, da kadijo marihuano ostali samo pri marihuani.
Izjava in popularno mišlljenje da se s travo začne in potem nadaljuje na trše droge je ZGREŠENO in ne velja za vse, po moje niti za večino ne. Jaz osebno ne pijem alkohola le občasno pokadim kak žbe 🙂 solanje sem zaključila uspešno, imam redno zaposlitev in kajenje me pri vsakodnevnih opravilih niti malo ne ovira, nasprotno, relaxira me ko sem napeta, nervozna…

Dovolite da vas vprašam takole, bi bila bolj vesela da bi vaš sin pil, bil vsak vikend koma pijan in bil po možnosti nasilen ali se zapletal z razgrajaškimi mladoletnimi “pijančki”. Ali kasneje vozil pijan. DEJSTVO je da te marihuana “omili” kar pomeni da nisi nasilen, nariše ti nasmeh na obraz in si bolj odprt za pogovor in debato. Tega ne podpiram, vendar je tudi vožnja pod vplivom marihuane varnejša kot če si pijan, saj se večkrat zgodi da se ti zdi da si prehiter in zato voziš počasneje in bolj zbrano.

Nekateri bodo naslednje obsojali, vendar sem kot izhod iz obupne situacije našla v tem, da sem “zadrogirala” starše…ja…skupaj smo pokadili enega in predvsem mati je opazila da “to ni nič (in to od osebe, ki rada pogleda pregloboko v kozarec!), stran vržen denar, oče pa je zadevo sicer poznal saj mi je kasneje priznal da je kadil hašiš v srednji (baraba ati:)

Danes sem, kot rečeno samostojna oseba, ke našla svojo malo sladko razvado in ta NI ALKOHOL. Predvsem pa drži tudi to da je marihuano v dosti državah dobiti na recept. Bolnikom lajša bolečine, odpira apetit, umirja tresavico rok….

Skratka, mirno in z veliko mero potrpežljivosti in pa odprto glavo. Vaš sin ni več “nevedni” otrok in zavedati se morate da se kljub vaši starosti in izkušnjam od njega lahko kaj naučite (o sodobnem svetu mladih:)

V primeru da imate še kakšno vprašanje pa vam rade volje odgovorim na privat.

Srečno! 🙂

Ps. še to…glede prevelikega odmerka…v najslabšem primeru mu je lahko samo slabo in se bo zbruhal…še enkrat to ni kemija da lahko pre dozira!

My country is the World and my religion is to do good :) *¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·´ *Leiko - little flower*

Lep pozdrav
Moje mnenje je pa tako, da se povsem strinjam z odgovorom osebe Leiko-littleflower, boljšega odgovora človek že ne more pričakovati. Tudi sam kadim marihuano že kakih 20 let in sem še ista oseba kot sem bil pred tem početjem. Začel sem s 15imi leti prav tako takrat, ko je prišla srednja šola in z njo novo obdobje mojega življenja, novi prijatelji, prva resna veza z dekletom, veliko žuranja itd… Kot človek se nisem spremenil, razen tega, da sem postal bolj samozavesten in bolj pripravljen za pomoč okolici in prijateljem. Imam redno službo, dekle in dva otroka-hčer in sina na kar sem zelo ponosen. Hočem povedati, da kljub temu, da kadim travo živim normalno čisto brez vsakega problema. Nikoli nisem padel na trde droge, kot to večina nevednih posameznikov zatrjuje, čeprav priznam, da sem kakšno tudi probal, vendar zaradi poznavanja drog in njihovih učinkov jim nisem nikoli podlegel. Zato se z Leiko-littleflower popolnoma strinjam in vam priporočam, da se odzovete na tak način kot ga je opisala, čim več se pozanimajte o tej zadevi, ne bo pa tudi nič slabega, če marihuano probate z vašim sinom, da vidite kaj to sploh je, da to ni noben HUDIČ, tako kot sem to jaz naredil s svojimi starši in vam povem, da smo od takrat veliko bolj povezani in si povemo vse, ampak resno čisto vse, kar za prej ne bi mogel trditi. Upam, da vam bojo moje trditve kaj pomagale, čim več zaupanja in pogovorov s svojim sinom.

Presta
Re: sin se drogira

09.02.12 20:53
»Lep pozdrav
Moje mnenje je pa tako, da se povsem strinjam z odgovorom osebe Leiko-littleflower, boljšega odgovora človek že ne more pričakovati. Tudi sam kadim marihuano že kakih 20 let in sem še ista oseba kot sem bil pred tem početjem.«
ISTA OSEBA ŽE, SE STRINJAM, ISTA OSEBNOST PA PRAV GOTOVO NE, KAJTI ČE JA, POTEM JE TU VELIKA TEŽAVA saj ostati na razvoju 15-tih let… hm, hm, hm…

»Začel sem s 15imi leti prav tako takrat, ko je prišla srednja šola in z njo novo obdobje mojega življenja, novi prijatelji, prva resna veza z dekletom, veliko žuranja itd… Kot človek se nisem spremenil, razen tega, da sem postal bolj samozavesten in bolj pripravljen za pomoč okolici in prijateljem. »
Samozavesten, čestitam. Lepo je, da si ponosen na to, da se vidiš in doživljaš samozavestnega, toda , oprosti, v dejanju pa tega ne vidim. Dejanje govori drugače od tvojih besed, tukaj nekaj ni o.k. Samozavestna oseba pozna zdravo, osvobojeno v radosti bivanja skrb zase in so človeka in temu urno sledi, torej…?

»Imam redno službo, dekle in dva otroka-hčer in sina na kar sem zelo ponosen. Hočem povedati, da kljub temu, da kadim travo živim normalno čisto brez vsakega problema.«

Človek, ravno to me skrbi! Zapis govori, da živiš normalno, brez vsakega problema. Vprašanje je, kaj je tukaj normalno, kajti ne živimo v raju, ne živimo v popolnem svetu kjer je vse o.k. Je torej resničnost doživljanje, da je vse o.k.? V zdravem (popolnega ni) zakonu, je tudi prepir – zdrav prepir, so tudi težave – problemi, ki jih je vredno sproti reševati – se z njimi soočiti. V tej realnosti kjer smo trenutno je potrebno čim bolj upoštevati realnost in ne le predstavo, da je vse o.k. Torej, človek, kakšna je tvoja realnost?

» Nikoli nisem padel na trde droge, kot to večina nevednih posameznikov zatrjuje, čeprav priznam, da sem kakšno tudi probal, vendar zaradi poznavanja drog in njihovih učinkov jim nisem nikoli podlegel. Zato se z Leiko-littleflower popolnoma strinjam in vam priporočam, da se odzovete na tak način kot ga je opisala, čim več se pozanimajte o tej zadevi, ne bo pa tudi nič slabega, če marihuano probate z vašim sinom, da vidite kaj to sploh je, da to ni noben HUDIČ, tako kot sem to jaz naredil s svojimi starši in vam povem, da smo od takrat veliko bolj povezani in si povemo vse, ampak resno čisto vse, kar za prej ne bi mogel trditi. Upam, da vam bojo moje trditve kaj pomagale, čim več zaupanja in pogovorov s svojim sinom. »

O, kako sem se teh besed razveselil – graditi na zaupanju s svojimi otroki, zaupljivi odkriti pogovori…Tudi nasvet, čim več zaupanja in pogovorov s svojim sinom, je več kot zelo dober. Ob tem se mi porodi vprašanje, na čem temelji zaupanje? Torej, na kakšnih temeljih? Kam človeka pelje ta pot po kateri hodi, tudi, če se sedaj počuti fenomenalno dobro? Zdravi odnosi so potrebni, prav tako pa tudi temelj zdravih odnosov.
Če gradim hišo z najboljšimi materiali, z najboljšimi mojstri… pred tem pa sem temelje naredil na pesku…Hm, hm,… Pri starosti 5. l mi je bil najboljši material pesek iz peskovnika, ki mi ga je priporočal prijatelj, ko sem odrastel mi je prijatelj dejal, da je najboljši material, pena in gradil sem iz pene… Kaj pa jaz in moje razmišljanje, moja zdrava samopodoba, samozavest…? Kam gledam, kaj je moja prioriteta, pomembnost v življenju, kaj je moj smisel življenja…

Spopštovani so človek, hvala za tvoj odziv, toda v duhu Ljubezni te vabim, da stopiš na pot zdravja.
(Kaj je zdravje? Je polnost bivanja. Kaj je bolezen? Manjk polnosti bivanja.)

Mir in vse dobro ti želim.
D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

Leiko-littleflower lepo si to napisala!! Pika
Mene pa zanima kdaj doma staršem povedati da kadiš travo?

Sedaj!

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

HighUser,

Kdaj povedat resnico? 🙂 To je odvisno od posameznika samega in razmer doma. Edino ti poznaš svoje starše, kakšen odnos imate in kako se odzivajo na kakšne novice. Kdaj je primeren čas jih šokirati z “MAMA JST KADIM TRAVO” je tvoja odločitev in odvisno je tudi kdaj si se pripravljen soočiti z očitki da si “zapušak” ali celo “drogeraš, ker trava je droga!” 🙂

Mene je ljuba mati skozi celo srednješolsko obdobje sumila in težila z nekimi težko poznavalskimi pogledi globoko v oči in največji hec je bil, da ko nisem kadila me je obtožila, da sem in obratno 🙂 go figure? Potem pa se mi ni dalo več ukvarjat, mislim, da pri 20ih, sem ji navila eno petardo in jo povabila na pogovor. Ne moreš verjet kaj firbec dela 🙂

Predvsem je potrebno bit pripravljen z informacijami in kot sem rekla probati s sprotnimi malenkostnimi informacijami..npr. da je vsestransko uporabna…pa drugič, da lajša bolečine pri nekaterih boleznih…spet naslednjič jim poveš, da ni zabeležene prometne nesreče zaradi vpliva travce,…sproti opazuj njihove reakcije že ob sami omembi trave…ali sploh bo odziv, kakšni komentarji bodo..then work from there 🙂

Najprej morajo dojet, da to ni nekaj kar se “pošmrka” ali pa da se pikaš…Potem naj se informirajo zakaj je ta rastlina sploh prepovedana!!! (še dobro da na morejo farmacevti patentirati rastline kajne:) Moraš pa se zavedat, da tudi starši potrebujejo čas, da se nekako delno sprijaznijo z dejstvom in da jih mine faza “sramu in jeze”.

Je pač tako, da ti starši želijo le najbolje in prav je tako, vendar včasih v tej pretirani želji po zaščiti preslišijo sporočilo otroka. Težko verjamejo, da bi otrok vedel kaj več kot oni sami – vsaj pri nas je bilo tako. Srečno 🙂

Potrpljenje, informiranje in komuniciranje.

My country is the World and my religion is to do good :) *¨) ¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨) (¸.·´ (¸.·´ *Leiko - little flower*

Ma ne me zabavat, kakšne odgovore dajete eni, saj ne morem verjet kam gre svet… Ja, ravno to rabi mama s sinom k kadi travo, da ji v glavo vsiljujete, da pač kajenje trave ni kaj in da naj ne paničari…omg ??? V mojem življenju so 3 osebe, k so mi pomenle vse in nebom raje govorila kaj je trava naredila z njih! Da o spremembi značaja samega in otopelih čustvih, agresiji sploh ne govorim. Dajte se malo brzdat no, če vam paše kadit ok. sam ne s takšnimi mnenji in kao ,,nasvet” prat glave!

Točnmo tako, naj ne paničari! S paniko in svojim odklonilnim odnosom do drog bo omajala zaupanje sina do nje. Posledično bo sin uporabo drog začel prikrivati, prikrival pa bo še marsikaj drugega kar se bo dogajalo v njegovam življenju. Ko se zaupanje enkrat izgubi ga je težko pridobiti nazaj. Sin si bo o drogah, ki jih bo poskusil ustvaril svoje mnenje. Z nekimi prepovedmi se zanimanje za eksperimentiranje nebo zmanjšalo, le previdnost in skrivanje se bo povečalo.
Kajenje trave v srednji šoli ali kasneje ni noben poden družbe. Prej obratno, kaže na nek nivo duhovne zrelosti, razvoja abstraktnih misli, potrebe po lepšem, mirnejšem. Že ta besedna zveza “poden družbe” kaže na totalno netoleranco in nepripraavljenost na razumevanje uporabnikov drog. Droge niso vadno nekaj slabega, saj prinašajo mnogo novih doživetij, občutkov, odgovorov, lajšajo stres, krepijo domišljijo. Mnogim droge odprejo nova vrata v razumevanje sveta. Kadilci marihuane so, naprimer, mnogo manj agresivni in bolj potrpežljivi od recimo pivcev alkohola.
Vsak ki kadi marihuano jo kadi zato ker mu ugaja, ker v njej uživa! To ni noben greh. Tisti ki jim marihuana povzroča težave je ne kadijo redno. Skrb da bo zaradi trave prešel na druge droge je odveč. Res je da te svet kadilcev približa svetu preprodajlcev in da ti druge droge postanejo bolj dostopne vendar trava ne povzroča želje po drugih drogah. Ponavadi kadilci, po nekaj letih, sami nehajo uživati marihuano, ko začutijo da jim ne daje več nič novega.
Danes je v nočnem življenju, klubih, družbah, parkih veliko različnih drog. Verjetno si niti ne predstavljate kako veliko. Si pa verjetno predstavljate da so ljudje povezani s tem sami kriminalci, lopovi, izmečki… Vendar ni tako, mnogi so zelo prisebni, prijazni, pametni, odgovorni in predvsem odprti ter tolerantni do drugače mislečih. Tega vam manjka: tolerance. Strogo odklonilen odnos države, družbe in prohibicija je povzročila da neuporabniki pretirano odklanjajo uporabnike. Uporabniki se zato zapirajo v svoje svetove, ostajajo v družbi enkomislečih; kjer se počutijo sprejete ter razumljene. Lep primer tega pokaže obnašanje, prijaznost ter sprejemanje obiskovalcev glasbenih festivalov.
Zato svetujem vsem strašem, ko odkrijejo da njihov mladostnik kadi travo, sami pa niso nikoli doživeli sveta drog, da najprej stopijo korak bližje svojemu otroku. Ga povprašajo kakšne občutke mu kajenje prinaša, se o tem informirajo in tudi poskusijo. Saj, če res zaupate svojemu otroku, lahko veste da če bi bilo kajenje neprijetno verjetno nebi kadil.
Nikakor mu ne vsiljujte raznih psihiatrov ali odvajalnih ustanov. S tem se boste od njega samo oddaljili. Niti mu ne morete popolno prepovedati uživanja, če on ob tem uživa. Vi pa lahko pijete kavo ali alkohol ali imate druge razvade. Vsak potrebuje nek ventil, da sprošča frustracije.

Glede na take in podobne odgovore, namreč kako ne paničarite, samo pogovarjajte se z otrokom, to ni droga, ne prepovedujte otroku, bolj se pozanimajte o tem, to ni odvisnost, ne vodi nujno v trde droge (da ne govorim o ”odraslih, ki imajo dooobre izkušnje z jointom in ga še vedno kadijo” halooooo) ni sploh čudno, da je danes otrokom težko dopovedati, da to preprosto ni dobro zanje. Dajte potlej še alkohol pa cigareto z njimi konzumirati, saj je konec koncev legalno! Pa o tem da smo ista oseba, ne pa več ista osebnost? Pustimo sedaj zdravilne učinke za bolnike, ker najstniki to ne delajo zaradi tega. Izguba spomina, odmiranje celic, ipd. ni nič slabega, večinoma se še lahko dobro učijo, ipd.? Ja halo ljudje. Ne govorimo o žvečenju kokinih listov v Andih (kar je kulturno in višinsko utemeljeno). Govorimo o otrocih, ki dandanes (žal) večina ne zna sama zrelo presoditi (sploh pa je vse več peer pressuringa), ni sposobna nekega razumnega pogovora, ki ne sprejema resničnih podatkov (saj se naslanja na mnogtere bedarije), vse več se zapleta v laži, samo želi uživati in tako dalje. Tu je potrebno drugače ukrepati, to ne zadostuje. Naj mu mama zagrozi z odvzemom urina, če je potrebno naj ga pelje k strokovnjaku..Mislim, da če še nekje preberem opravičevanje marihuane…skratka obup. Rada bi slišala kake nasvete s strani ljudi, ki so dejansko razumno ukrepali.

1. Trava ni droga!
2. Za usakega bi blo zdravo da bi usaj enga na mesec skadil (znanstveno dokazano)
3. Potrebno je le paziti da ti to ne pride v navado!
4. Drugace pa ta rozica zdravi duso in telo

Res je preplah brez razloga, mlade ljudi zanima vse in če jim še tako prepovedujete bodo poizkusili raznorazne zadeve. Večinoma so najhujši tisti, katerim je vse prepovedano. Centri za odvajanje so totalno pretiravanje. Poznam veliko ljudi več je tistih, ki so imeli opravka z travo v svoji mladosti, kot ne in se razvili v odrasle osebe. Seveda je tudi nekaj takih ki so zabluzili samo to ni posledica “drog” ampak njihovega obnašanja, lenobe, mišljenja

Jaz se na vašem mestu nebi sekiral, povejte mu da dokler bo živel pri vas naj ne kadi, ko pa bo sam je pa to njegova stvar, droga je beseda ki ima zelo širok pomen in nemoremo metati vsega v isti koš. Če smo že pri tem je veliko boljša kot alkohol in cigareti, svetujem vam da se seznanite z bolj pogostimi drogami in to od neke objektivne osebe ne kateregakoli ekstremista, ki bi zagovarjal pozitivne ali negativne strani različnih substanc.

In ne to ne vodi v trde droge nevem kdo vas fila z raznoraznimi bedarijami. Sama sem občasni uporabnik trave in lahko rečem da mi gre kar dobro, živim v svojem stanovanju, imam avto, dobro službo, ne izogbam se odgovornostim. Po mojem mnenju naj si vsak ustvari mnenje, ko zadevo poizkusi.

Nevem kako vi zivite v Sloveniji ko berem vase bedastoce da trava ali konoplja ni skodljiva mene to zelo razjezi lase se mi gor dvignejo ..Zakaj zato ker odkar v Franciji zivim sem mnogo drogirancev srecal –tiste hude z injekcijami in sniferje ter tudi kadilce ki so bolj mnozni jih lahko po vsakih 100 korakih v Lyonu ali Parizu srecamo .V mojem okolju sem pa bolj poznal kadilce .V zacetku v mladosti okoli 30 let sem stanoval v enem stanovanju kjer smo imeli soseda z svojim drustvom bli so 7 in 5 so slabo koncali . 2 sta se ponesrecila zato ker sta pila in kadila in avto vozila in boum x2 mrtveca smo obenem pokopal .
En se je obesil ker mu je denarja zmanjkalo za konopljo on je bil zelo zalepljen 20 gr dnevno . dolgo se je prostituiral da si to svinjarijo kupi .. .Cetrti je skusal se tega znebiti kadar ni vec denarja imel kot *
pijanci ki so pred prazno flaso in ni uspel on je zivel z eno luskano punco ki sije to le gdaj pa kdaj prizgala –imela sta eno malo puncko in so vsi skupaj zivotarili ker je vec za konopljo slo kot za kruh .
starsi so opazili da jim hci in zet kadita so prisli in so hcerki dal izbiro (mladoletna) ali se vrne domov
z puncko in se znova v studij da —ali pa jo zaprejo v zavod za streznjenje droge –dobro je izbrala in jih ubogala ter se hcerki posvetila in pustila svojga pusaca …ta pa je cisto propadel vsa posla je enga za drugim pusto in klosar postal …Ah peti je pa bil resen spoznal je eno punco na sihtu in sta uspela vse to vrect vstran pa lepo druzinico ustvarit … Sesti je pa bil kadilec ne prevec po gosto bolj za hec
bolj je bil za pijaco toda delo mu je smrdelo on je pa malo z tem svercal vse dokler ga niso dobili 8 let zapora .. potem nevem kaj je postal ..Sedmega sem zgubil z vida ker sem se preselil nevem kaj je postal vem da ni uspeval z delom kar je kdaj pa gdaj uspel dobit so ga veckrat ven vrgli cim so vidli da kadi tudi med delom…Bolj zgubljen fant je bil brez prave druzine ..Vsi poznate Jim Morisson ali Bob Marley ali Jimy Hendrix to so bli veliki kadilci konoplje Vsi so zaradi konoplje pomrli ali zaradi samoumora . Zbudite se slovenci vse droge so zelo nevarne ..Ne pozabite nigdar tega ..In bedaki ki recejo da konoplja zdravi te pa kar pozabite ker je danes drugih zdravil zdaj —-to je kot ce bi mi rekli
da AYAVATKA je tudi zdravilo ..Konoplja olajsa male bolecine ker neurone zaspi dokler ste drogirani vas to anestizira nato pa bolecina znova nazaj pride ..Zivijo Iz Fr Upam da mi to ne Cenzurate

Sploh ni čudno da sin kadi travo ob tako nerazgledani in zateženi mami.
Jaz bi se na vašem mestu vprašal v kom je problem…
To da kadilce trave označujete kod poden družbe dokazuje da ste nerazgledani in živite v svetu utvar.
Ja trava je ob primerni uporabi zdravilna in nikakor ni tako nevarna kot tablete sirupi in ostalo kar vam ponuja farmacija. Glede zasvojenosti pa vam bom rekel to da je na svetu 1000x več ljudi zasvojenih z tabletami kot pa z travo.

Vi pa še kar naprej povzdigujte farmacijo v oblake in si zatiskajte oči pred resnico.

Za konec pa se to: Če bi se z sinom pogovorili na normalen in cloveski nacin glede zadeve bi stvar lahko dejansko resili ce pa lastnega sina uvrščate v poden družbe pa niste primerna mama

LP

Prevelik odmerek trave?

Pa o čem pri hudiču govoriš ženska…. Trave se ne da predozirati so bolj nevarne energijske pijace kot monster in podobno… Nikoli se ze ni zgodilo da bi se kdo predoziral trave in ni znana niti ena smrtna žrtev zaradi nje. Potem pa svojega sina oznacujes za poden druzbe res nemorem vrjeti kaksne neumnosti nekateri pisejo po internetu. Vidim da tudi ne znate spostovati zasebnosti svojega otroka saj ce brskate po njegovih stvarih z vami nekaj ni vredu. Priporočam vam da si najdete pshihološko pomoč sina pa pošljete v internat in mu omogočite normalne pogoje za življenje saj jih pod isto streho z vami definitivno nima!

LP

New Report

Close