Najdi forum

kako se odvaditi kventiaxa

Prosimo za pomoč. Kako prenehati jemati Kventiax. Jemljem ga 3 leta. po 100 mg dnevno. Psihiater mi ga je predpisal ob smrti bližnje osebe. Mislim, da mi je pomagal, ampak mogoče je sedaj čas, da probam zaživeti brez kventiaxa, ker mislim, da mi jemlje energijo. Psihiatra ne obiskujem, samo enkrat pred 3 leti sem ga, ko mi je predpisal kventiax. Slišala sem, da ne smeš kar naenkat nehat. In res, če ga enkrat nisem vzela, sem imala drug dan ves dan “mačka” oz kot bi imela gripo, slabo mi je bilo itd. Prosim za nasvet.

Kventiax je antipsihotik ki ga po mojem mnenju bedasti dohtarji ne bi smeli predpisovati za nic drugega kot pa bipolarno motnjo, psihozo in shizofrenijo. Za vse ostalo ga predpisujejo za nic drugega kot pa to da pacienta podebilijo in sedirajo, da se jim ni treba ukvarjat z njem.
Antipsihotiki ne povzrocajo odvisnosti, se jih pa telo navadi in ker delujejo na mozgane jih je treba ukinit pocasi. Z stvarmi ki delujejo na mozganske receptorje je treba delikatno ravnati ker si ti sicer lahko pojavijo prehodne motnje razpolozenja ki niso nic kaj prijetne.
Mas dve opciji… pejd se pogovorit s psihiatrom kako zmanjsat ali b, zmanjsaj po 25mg na teden and you should be safe.

Kventiax ti definitivno jemlje energijo. V dozi 100mg je namreč bolj sedativ, kot antipsihotik. Kot je rekel mentalist, če zmanjšuješ po 25mg na teden, ti ne bi smelo biti hudega.

nova
Uredništvo priporoča

men so dal Kventiax ko sem biu na DTO…kao za spanje..ampak..ja..jemal sem 200mg/dan…sem ga čopu ene 2 mesca…in se pol odloču da najbolš da kr skenslam..2-3dni sem malo slabše spal..potem pa je blo kul…tko da..ja..če nočeš kr odrezat..greš za 25mg oz 50mg dol vsake 3-4dni…pa še OPOZORILO!!! ne jemat tega..tut če vam predpiše zdravnik..kr so smeti te tablete…oz jih uzameš..in jemleš max 1tedn..pol pa u smeti z njimi!!!!!

Kventiax je strup. Povzročil mi je celo štalo.

New Report

Close