Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč pitje alkohola v 1. mesecu nosečnosti

pitje alkohola v 1. mesecu nosečnosti

z možem sva načrtovala nosečnost, pa nama ni uspelo. Sedaj v mesecu januarju mi je izostalalo perilo, kar pomeni, da sem zanosila v mesecu decembru. Ker pa je to bolj vesel mesec, sem tu pa tam spila kozarec ali dva penine, na zaključku 3 kozarce rdečega vina, ob praznovanju novega leta prav tako penino. Zanima me ali lahko takšno pitje alkohola škodi otroku.

pa si naredila test, da veš da si noseča? kozarec penine ti nima kaj škodovati

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

ja test sem naredila takoj po izostanku perila.

nova
Uredništvo priporoča

nimaš se kej bat…samo ne prakticiraj več tega 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Don't cry, just say "f°ck you" and smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Zračunaj si približno datum zanositve (ponavadi je to na sredi meseca med eno in drugo M): lahko se BZ sekiraš, ker si mogoče zanosila šele v januarju, žurala si pa v decembru, kajne? Sploh pa, en kozarec je malo, da bi bilo kaj škode.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Mislim, da ti teh par kozarčkov ne bi smelo škoditi. Mogoče si zanosila po tem, če imaš dokaj redne M se da zračunat. Za primer ti dajem sebe, ko sem bila noseča sem imela slikanje kolka (rentgen) in me je bilo nasmrt strah če bo kaj narobe, potem sva s dr. Pušenjakom zračunala da sem zanosila par dni po slikanju in je bilo vse v redu.

Pila sem kot žolna in sploh nisem vedela dokler nisem bila noseča skoraj 3 mesece. Z otrokom ni bilo nič narobe

V tem obdobju, v katerem si zdaj ti, če je z zarodkom karkoli narobe, pride do spontanega splava. Torej, bi spontano splavila še preden bi ti izostala menstruacija in ti sploh vedela ne bi, da si bila noseča, ker bi mislila, da si pač dobila menstro. Zato ne skrbi, ker je vse ok.

…da ni čisto tako nedolžno, kot se slepite ene! Sem enkrat brala eno raziskavo, da že kozarec vina na dan spočetja zna povzrpčiti precej nepravilnosti na plodu, ki pa morda niso ravno letalne, se pa manifestirajo! Brez skrbi, narava vse zabeleži! Morda pa imate tiste, ki ste to prakticirale, zaenkrat samo več sreče kot pameti (ker le te vam itak primankuje).

Isto sem zanosila decembra, novo leto pa je bil en tak dan , ki ga že leta nisem doživela – me je sedaj sram priznati – bilo je pijano…. Da sem noseča sem zvedela v prvem tednu novega leta.
Tudi jaz sem se sekirala kako bo, ker sva se močno trudila da zanosim., Septembra je na svet prijokal čisto zdrav dojenček – hvala Bogu!
Verjetno, če ne bil bilo opitega prejšnega novega leta ob času oploditve, tudi septembra nebi zibali. Takrat sem se po dooolgem času sprostila!
Pogumno naprej 😉

sva se res dolgo trudila pa ni in ni šlo!
potem pa 31 dec…oba po dolgem času bolj pijana kot trezna in zanosim!dedek Mraz je uganil kaj si želiva 🙂 sedaj pa že štiri mesece crkljamo zdravo in najlepšo deklico 🙂
sem bila tako obremejena,da bi trezna teško zanosila!vse bo ok in kot že rečeno-če ne bi bilo bi telo že poskrbelo,da ne bi videla tega pluska.

Enkrat sem bral eno raziskavo, da če človek preveč bere takšne raziskave, da ne postane vsak dan bolj brihten, ampak ravno obratno.

Baje tudi za to poskrbi kar narava sama.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Zdravo,

ne sekiraj se preveč, ker to bolj škoduje otročku, kot kozarček ali dva ali….., Tudi jaz nisem vedela 2 meseca, da sem noseča in smo ga žurali kot nori (veliko alkohola), ampak v trenutku ko sem izvedela opustila alkohol in cigarete 100%. Danes imam najlepšo in najbolj zdravo deklico na svetuuuu.

Drži se 🙂

Lp, K.

Skrb zaradi tega, ali bo zaradi tistega pijančevanja kaj narobe z otrokom, bo otroku škodovala bolj kot pa alkohol.

Bo pač veseljak, ko bo zrasel, kaj naj bi blo druzga?

Menstruacijo bi morala dobiti na dan poroke. En teden pred poroko sem imela dekliščino, na kateri je bilo veselo kot že dolgo ne, dan pred poroko so mi postavljali smrekice – bilo spet veselo, poroka pa je bila itak vrhunec vsega…aja, dan po poroki smo spili še preostanek vina…4 dni po poroki naredim test in – noseča!!!
Danes je to dete staro 11 let, zdravo, pametno, nima nobenih težav – razen z mano:))))
Brez skrbi!!!!!!

Lepo pozabi na tiste kozarčke v decembru in uživaj v nosečnosti. Tako zgodaj je plodek tako zaščiten, da tisti alkohol nič ne škodi. Tudi jaz sem “pila” in prenehala tisti dan, ko je test pokazal +. In do konca nosečnosti nisem več “pila”. Rodila ob roku zdravega otroka. Amen.

V tako zgodnji nosečnosti so samo dve možnosti. Ali se nosečnost nadaljuje ali pride do spontanega splava. Če je vse ok pomeni, da alkohol ni imel vpliva. Če bi naredil škodo bi prišlo do ss.

Plod itak ni takoj od začetka priklopljen na mamin krvni obtok, tako da grehi do izostanka menstruacije sploh ne pridejo do njega. Ko menstruacije ni, narediš test in pogruntaš, da je konec heca – in takrat ga dejansko tudi mora biti, ker zdaj pa tudi zarodek kasira, kar greši mama.
Tako da tale tvoj zarodek novoletne žurke ni niti od daleč povohal.

Spostovani!
Vceraj sem veliko cistila s 70% alkoholom in pri tem vdihavala hlape. Tudi roke si veckrat na dan razkuzim z alkoholom in splaknam s toplo vodo – pri tem se mi zdi da tudi vdihnem kar nekaj alkoholnih hlpov. Pa me zanima, ce lahko taksne koncentracije alkohola skodujejo plodu (v 3. mesecu). Hvala za odgovor! Lep pozdrav, Lana

To bi bilo bolj vprašanje za zdravnika, ki pa na tem forumu ne sodeluje. Prosim, izberite s seznama http://med.over.net/forum/.
Mislim, da ni dobro, če pogosto vdihavate alkoholne hlape. Če pa se zgodi sem in tja, ne more škodljivo.

Moram pa nekaj vprašati glede vašega početja – zakaj si tako pogosto razkužujete roke? Če ne delate v zdravstvu ali kaj podobnega, to ni ravno dobra navada.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close