Najdi forum

nadaljnje zdravljenje alkoholika

sem mati 28-letnega sina alkoholika, ki ob moji podpori pravkar zaključuje celodnevno zdravljenje na psihiatrični kliniki za tovrstno zdravljenje; ker se mi zdi, da ni problem zgolj v alkoholu, ampak tudi v njegovi zmanjšani delovni in psihični zmožnosti za normalno življenje, me zanima kakšna je možnost vključitve ene od ustanov-komun, ki so pod okriljem Karitas-Pelikan, da se bi tam navadil odgovornosti in obveznosti normalnega življenja; predtem je menjal že najmanj 7 različnih služb (NK), nikjer mu ni šlo- nespretnost, predzadnja pa tudi zaradi uživanja alkohola; ves čas se pritožuje, kakšne težke obveznosti so to, da ne more misliti, da ga zelo muči spomin, da nima tudi ročnih spretnosti; je tudi zelo depresiven in izredno vzkipljiv ter brez samozavesti; ne čisti za sabo, ogromno stvari izgubi, nekontrolirano troši sredstva in si jih izposoja, brez zavedanja, da bo moral enkrat vrniti, skratka nobene odgovornosti nima oz. ne prevzema, tako da ne vem več kaj naj storim, kako naj mu pomagam; prej sem mislila, da je kriva puberteta, potem alkohol, sedaj pa ugotavljam, da temu ni zgolj to; razmišljam, da bi v takem okolju kot ga nudi ti. komuna našel zaupanje vase, veselje do življenja, dela, pa tudi spoznanje, da moraš prevzeti odgovornost zase, za svoje življenje; meni nikakor ni uspelo v tem, čeprav moram reči, da je starejši sin povsem drugačen; vzgajala sem ju sama, ker sem se v njunem zgodnjem otroštvu ločila od moža-alkoholika; nujno prosim za pomoč kaj storiti oz. je kakšna možnost, da se vključi v eno od teh ustanov; hvala za vsakršen nasvet

Tonka,
na naslovu http://med.over.net/forum5/read.php?151,6165044 obstaja prav forum za pomoč ljudem, ki se znajdejo v začaranem krogu zasvojenosti in predstavlja prav komunu Zavoda Pelikan-Karitas. Bodo iz prve roke povedali, kako ukrepati.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close