Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč koliko NA DAN spije vaš mož- alkohol?

koliko NA DAN spije vaš mož- alkohol?

Pozdravljeni,

v družbi smo imeli debato; pa me je razmišljanje kar šokiralo. Radi bi slišala še vaša mnenja.
Zastopala sem to mnenje: spiješ takrat ko imaš družbo, ko ne voziš….. lahko kazarec pri kosilu, večerji. Tu se pa že neha.Skratka ne kar brez veze ker je danes ponedeljek, torek,sreda…..
Presenetilo me je prepričanje (v družbi) – pa niso najstniki, da je sprejemljivo vsak dan sriti pivo, dve ali tri. – brez družbe, kar tako brez razloga, čez dan.
Resnično me zanima koliko vaš mož spije čez dan – govorim o alkoholnih pijačah.

nič

Včeraj konkretno dva ice bandidosa, danes še nisem na tekočem. Ampak to je manj kot ponavadi…..je po zadnjem pretiravanju s pivom preveč želodček bolel…..

nova
Uredništvo priporoča

vsak drugi teden vsak večer 1 dcl vina ko dela zjutraj in
vsak prvi teden ko dela popoldan nič

Sva družabna pivci. Pijemo, ko imamo družbo. Midva sama nikoli. To je včasih mogoče enkrat, dvakrat na teden, včasih po cel mesec nič …

Če bi mož pil sam zase, bi me resno skrbelo.

nič, izjeeeeeeemoma , če npr, kosi travo poleti, preštiha vrt, skratka dela, potem kak pir ali dva.

Nekaj je potrebno spiti, to nas moške drži pokonci. Pivo je dobro za ledvica, mehur, prostato, izboljša razpoloženje….Ene štiri pive na dan je ok in predvsem je to iz zdravtvenih razlogov.
Vino enako, recimo kak litrček na dan ob hrani je tudi priporočljivo za ožilje, srce, holesterol in seveda za splošno počutje.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Moj ne spije praktično nič. Ko sva bila še fant in dekle, je že spil pivo ali dve, kdaj kozarec, dva vina (če sva bila sama), v družbi kdaj tudi več. Zdaj, ko sva že nekaj let v zakonu, ne spije skoraj nič. Poleti morda kak radler, če greva na večerjo, deci vina, sicer pa je tudi sam pogruntal, da mu alkohol škoduje (sinusom). V tem obdobju imamo tako pivo, radler, vino in viski samo za obiske. Tudi če je v družbi, ne pije alkohola. Pred desetimi leti si nisem mislila, da bo kdaj tako.

manj kot jaz

Moj spije kakšenga pol litra vina na dan. Če je kakšna družba redko pije, ker sploh nimamo družbe, ki bi konzumirala alkohol.

Bemtiš, samo jaz pijanček torej???

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

NIČ, že nekaj let

prej – preveč: več pirov na dan za brezveze, kar tako mimogrede, za praznovanja pa še več pira in alkohola

moj spije ali liter vina v dnevu ali pa 5-6 piv.
Pa pravi da ni alko! kozarec drži 3.3 dcl in tri spije po tamalem.

Povsem enako. Če greva ven, na obiske ali oni k nam, pijeva oba. Sama nikoli. Tudi mož sam nikoli. Pivo se nam valja po hladilniku.
Na kakšnem žuru pa znava oba pošteno potegnit 🙂

Tudi moj pravi, da je normalno spit nekaj piv na dan.
Meni to ni normalno.
vidim, da nekateri vaši tudi konzumirajo nekaj….. pijače na dan.

Meni skrbi pitja kar tako …. da piješ sam.???

Nč bat…si še mal švoh napram meni…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Za brezveze ni nikoli….edino za največje škrtice, ki še sebi ne privoščijo…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

To natolcuješ samo zato, da opravičiš svoja dejanja.
Drgač je že otrokom v vrtcu jasno, da alkohol iz zdravstvenih vidikov NI ok.

Zame je vsak, ki VSAK dan mora neki spiti, pijanec. Pijancev je namreč več kategorij in ni pijanec samo nekdo, ki je vsak dan amortus pijan. Kdor ne more brez alkohola, je v kategoriji alkoholikov. In tisti, ki ga pije vsak dan, torej spada med tiste, ki ne morejo brez, torej spada tudi med alkoholike.

Jaz enga na dan… Verjetno sem potem že alkoholik?


To JE normalno! Nenormalne so totalne abstinetke oz. babe, alergične na alkohol….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

New Report

Close