Najdi forum

Moj fant je ravno odšel v komuno zato bi rada svarila druge pred to zahrbtno zadevo! Rada bi tudi sama odnesla kakšno koristno info. od vas!! Kako naj začnem, fant je zelo poredko vzel heroin približno enkat na pol leta, vmes je jedel razno razne tablete, vendar mi nikoli ni deloval nafuran!! jemti je začel substitol najprej ga je pojedel, nato ga je že kuhal in spil da ga je prej zadelo,kot sm jest opažala se je to hitro stopnjevalo, vendar mi je vse skrival in se mi lagal me prepričeval da ni nič da sam včasih mal vzame kej,,približno mesec in pol pa je bilo že kar huda sploh ni znal več skrivati začel si je injekcirati substitol, predno je šel v komuno mi je rekel da si more vbrizgati vsaj en substitol in pol na dan, bilo je grozno!!! Jest mislim da sploh ni bil odvisen od heroina ampak takoj od substitola, na centru za zdravljenje ni bil prijavljen vse je kupoval na ulici!!! Jest mislim da je odvisnost od substitola še hujša kot od heroina!!
Zanimajo me še vaša mnenja kako nevaren je SUBSTITOL¨¨!

halo.ja res je.substitol je mnogo hujši od heroina,kriza je dosti hujša in dlje časa traja.

Sama sem na substitolu.
Če si je fant substitol topil in tudi injeciral, je s tem izničil učinek podaljšanega sproščanja, zato je kriza kratka, a močna (kot heroin), ne pa da se vleče in je blažja (npr. pri metadonu) – enim je boljš neki drugim drugo, noben pa ne uživa!
Zaradi nevarnosti sprašuješ. Glede na to, da si ga injecira, je prednost substitola v tem, da je čist, če znaš pravilno parafinski vosek odstrant. V horsu je noter vse živo od kerozina preko strihnina pa tudi malo morfina + druge umazane stvari, ker stvar nastaja v nečistih pogojih, delajo jo neizobraženi ljudje…
Nasploh pa je v centrih za zdravljenje navada taka, da substitol dobijo le dolgoletni uživalci trde droge, uglavnem dobi se precej težje kot metadon ali suboxone. Verjetno tudi zaradi cene in možnosti zlorabe. Zato moraš biti resen uporabnik metadona, na dost visoki dozi, čist urin… da ti dajo substitol.

nova
Uredništvo priporoča

alo.mi lahko mogoče pove kako nehati jemati substitol brez krize,ker delam in si ne morem privoščiti en mesec bolniške,ali če obstaja kakšno zdravilo za lajšanje krize ali kaj podobnega.sem že probal brez vsega nehat,ampak to skoraj nimogoče.že prvi dan je tako hudo(krći,driska,mrzlo potenje,občutljivost itd itd). super stvarca in da ne bom odvisen od substitola,da je to samo toliko da se spucam,zdaj pa sem še od tega odvisen.brez spanja in brez moči pa ni mogoče hoditi delat.pa še zdravnik mi je povedal da je topa če mi lahko kdo pove kako dolgo traja kriza.lp

denč-kar na lahko ne bo šlo,lahko si nabaviš recimo apaurin ali loram stem da jih jemleš 10 dni in končas,sicer postaneš odvisen še od njih.druga varjanta je cirka 25 ml metadona za 5 dni po 5ml in mislim,da bi najhujše odšlo,malo pa boš mogel stisnit zobe-to sam veš.nekaj mojih frendov je na ta način nekako uspela.to je moj odgovor,na suho pa itak ne gre kot si opisal.poskusi to varjanto.žio
++revolution the only solution++

hvala beny.ja upam da bo šlo,vsaj to najhuje da se rešim.kak dolgo pa traja ta k…..a kriza?fizična mislim,ker psihična traja tak celo življenje.

Psihična kriza ne traja vse življenje, vsaj običajno ne. Tako življenje, kjer bi stalno trpel in mislil na opiate, bi bila agonija in še slabše od odvisnosti. Možno je sicer, da bi imel občutek psihične krize kot posledico anksioznega ali depresivnega stanja, teoretično tudi kronično dopaminsko neravnovesje, vendar se ne obremenjuj s tem dokler nisi še niti detoksiciran.

Koliko traja fizična kriza je odvisno od več dejavnikov:
a) razpolovna doba zdravila oz. droge (daljša ko je, daljša, a praviloma manj intenzivna bo kriza. Učinkovina v Substitolu je morfij, ki ima kratko razpolovno dobo v primerjavi z metadonom in še posebej buprenorphinom, vendar ima Substitol podaljšano delovanje, kar bi utegnilo podaljšati čas, a ublažiti intenzivnost abstinenčne krize. Stvar okusa sicer, nekaterim bolj ustreza 3-4 dni močne krize in potem konec, drugi preferirajo več tednov manj intenzivne krize kakršna je po metadonu)
b) doza zdravila/droge
c) trajanje jemanje le-tega (višja doza in daljši čas jemanja = daljše obdobje regeneracije)
d) starost
e) metabolizem…

alo.star bom 27,jemljem pa 5 let po 320mg,sicer mi ni zadosti ampak si nočem zvišati,ker se bo tega težko znebiti.ponoči se skoraj vsako uro prebudim,tu pa tam me bolijo mišice,včasih mrzlica,potenje,kriza pač.glede na to kolko dni bi trajala kriza?nekaj ljudi mi je svetovalo naj preklopim na 60 metadona in potem naj v dveh treh tednih znižam do 0.kaj praviš na to?glede na psiho pa poznam kar nekaj takih ki so že nekaj krat bili v komuni na detoxu ali podobno in po vsakem so bili približno letodni klin nato pa spet zabredli in nekateri od teh so stari čez 40,45 let,jaz pa ne mislim biti do 50ega leta biti odvisen od vsega tega.ker mi je že zdaj vsega tega krepko čez glavo.zato pa se hočem rešiti vsega tega in zaživeti normalno življenje.tak sem si stem furanjem zapravil 3/4 življenja,uničil žile.sploh nočem misliti na tiste čase ko sem se še drogiral.tak da res hočem ven iz tega pekla.od teh tablet sem še bolj odvisen kot sem bil od heroina.tega trpljenja ne privoščim nikomur.

Detox z hitrim zniževanjem metadona se obnese predvsem v ustanovah zaprtega tipa, kjer ni alternative, predvidevam da je s Substitolom podobno.

Teoretično bi se lahko z metadonom vsak brez pretirane drame detoksiciral s staro metodo, kjer se nekajtedenska zaloga metadona zmeša s sokom, potem pa vsakič ko spiješ npr. 0.5dcl (1/20), dotočiš čist sok, tako da je mešanica vedno bolj razredčena in doza vedno nižja dokler ne dosežeš mikro, tzv. homeopatskih odmerkov, ali pa piješ v bistvu samo še čisti sok, vendar deluje placebo efekt. Če je 5% zniževanja na dan preveč pač prilagodiš tempo redčenja.

Druga, bolj sodobna in verjetno najbolj neboleča metoda bi bil prehod na suboxone, vendar za ne več kot 7-10 dni,

Bistvo vsega, kot si ugotovil že sam, pa itak ni detoksikacija, to je še najmanjši problem, potrebne so načrtne spremembe in aktivno delo na vseh področjih,

ja podobno kot sem mislil jaz.suboxon,to so podjezične tablete,a ne?kako pa delujejo ali kakšen učinek imajo?pa na bazi česa so?nekateri pravijo,da ne vsebujejo prepovedanih opiatov,je to res?zdaj glede na mojo dozo substitola(320mg),s koliko mg suboxona bi moral začeti?kaj pa po teh 10ih dni bi lahko še kak teden jemal tramal ali kaj podobnega za lajšanje,ali po detoxu s suboxonom nebo prijel ali pomagal?

podjezične, ja. Učinkovina je Thebaine, opiat, sicer mešan in delni agonist, a še vedno opiat. Kako deluje je odvisno od posameznika, na dolgi rok utegne imeti nepredvidljive stranske učinke, na kratki rok ga večina prenaša dobro.

320mg morfija zveni malo preveč, pobrskaj po starejših postih, nekje smo računali približno ekvivalenco različnih opiatov. Če veš za ekvivalenco metadon : substitol lahko zračunaš sam: pacient naj ne bi bil na več kot 30mg metadona za prehod na suboxone.

Z manj suboxona kot začneš, lažje ga bo nehati jemati. Valjda. Poskusi z 2mg, če ni dovolj dodajaj po 2mg do 6mg, več ne rabiš + suboxone itak ni kot normalni opiati, da bi bilo več tudi “bolje”, prej obratno.

Tramal par dni po prenehanju jemanja suboxona skoraj zagotovo prime, vendar bi se ga loteval previdno, vsekakor ne več kot 100g dnevno morda prvih nekaj dni, če je stanje res totalno nevzdržno, kar ne bo. Za lepoto je pa itak treba potrpet.

pičo me komar

žiwjo!
zanima me, če kdo ve koliko je en gram povprečnega heroina, če ga pretvorimo/nadomestimo z substitucijo?
1g H? = koliko? tablet metadona?
1g H = koliko mg Substitola

Sem namreč na dobih 2 gramih folije/dan in sem si nabavil 30 subsitolov(mešanih-rdečih 200 in zelenih 120), da se bom spucal sam doma.
Kako naj se tega lotim? v kakšnih dozah in po koliko naj spuščam? rad bi čim hitreje in sem pripravljen tudi trpet…

Pred 2 dnevi sem zbral pogum in začel in sem imel tako intenzivno MOČNE GLAVOBOLE, da nisem izdržal:(
P.s. začel sem z 2x 120mg-ali je premalo? namreč ne bi rad nevem kako visoke doze!

zanima me tudi, če kdo ve ali je glavobol posledica krize ali substitola na katerega nisem navajen, vendar se tako in tako v krvi pretvori v morfin, zato tega res ne razumem in me je vse skupaj presenetilo, saj namreč prej nikoli v lajfu nisem imel glavobola, kaj šele tako močnega, da sem mislil da mi bo razneslo glavo. Ali te lahko v stanju krize zadane možganska kap? Ali naj zvišam substitol, še za eno 120 mg tableto/dan?

hvala za pomoč/nasvet/izkušnjo!

rad vas mam vse;)

x

Hello!

Vem.da je zaradi datumov zakasnelo odgovarjati zgornjim uporabnikom,zato pa bom odgovoril tistim,ki bojo odpirali te strani za svoje potrebe po informacijah..
Ja,GLAVOBOL je definitivno od Substitola,ne pa od krize. Cca. eden na štiri uporabnike ima pri jemanju Substitola hude težave s stalnim glavobolom. Kasneje smo ugotovili,da je šlo predvsem za uporabnike,ki so to snov kombinirali z alkoholom..
Tudi sam sem bil nekoč narkoman in prav tako kot ostali zgoraj,lahko potrdim,da komune niso vredne svojega časa,saj ZARES NIČ ne delajo na tvoji psihi in ne rešujejo vzrokov zaradi katerih nekdo pade v omamo,le umaknejo te iz okolja,v katerega pa se potem vrneš enako šibek! Poznam človeka,ki je bil 3X po 3LETA v komuni pa se je vedno znova znašel na istem,ko je prišel ven,tako da si je s tistim potrdilom o opravljeni komuni lahko le zadnjo plat obrisal..
Nekdo je omenil,da je uspešnost Kastelčevega DTO-ja odvisna od pacienta,ne pa od ustanove-BRAVO,res je,lahko samo potrdim! To je krasna ustanova in le Bog daj,da bi vsakdo zdržal njihov program,ampak problem tistih,ki vstopijo v DTO,je ta,da vstopijo prisilno,torej zaradi drugih.. To je zaradi sodnije ali staršev,ki sredi zime grozijo svojim otrokom,da jih bojo vrgli na cesto,če ne vstopijo v program itd.. Zato dragi starši,NIČESAR NE BOSTE STORILI S PRISILO,morda le izgubili svojega otroka za vedno! Raje ga čustveno podpirajte in brez obtoževanja prijateljsko spodbujajte k zdravljenju (saj vaši “otroci” pač nikoli niso sami krivi za tako okruno odločitev po samoubijanju-preverjeno!) ali pa mu omogočite okolje brez nasilja in drugih razlogov za stisko tistega,ki se poda v omamo,saj sem iste motive za tako samouničevalno obnašanje in potrebo po omami kot pri sebi,našel tudi pri ostalih narkomanih..
Problem je tudi slovenska kultura,ki s svojimi snobovskimi predsodki avtomatično izloči tudi ozdravljenega narkomana iz družbe in ga tako samo še bolj zatira,namesto podpira! Tukaj mislim na zaposlovanje in na splošno resocializacijo bivših odvisnikov v družbo..
Tudi sam s kolegi začenjam projekt za nov program za detoksikacijo narkomanov v Sloveniji,zato pa bi potreboval tudi jaz vaše informacije glede blažjih in manj bolečih načinov detoksikacije,predvsem od Substitola,ki mi/nam je manj poznan..
Zato pa,LEPO PROSIM,povejte mi iz svojih izkušenj,ČE JE NEKOGA,KI JE NA SUBSTITOLU BOLJE ODVAJAT Z ZNIŽEVANJEM LE-TEGA ALI JE MOGOČE LAŽJE Z METADONOM? Zelo vam bom hvaležen za odgovore,predvsem pa boste pripomogli k naši nastajajoči ustanovi za pomoč odvisnikom..
Noben odvisnik,ki se je zaradi svoje bolezni in predhodnjega trpljenja že več kot preveč namučil v svojem življenju,si ne želi še obupno mučnega detoksa,za katerega edino mi (bivši)odvisniki vemo,kako čustveno-fizično izčrpujoče zlo to dejansko je! Za rehabilitacijo pa ni potrebna samo volja posameznika,ampak tudi ali pa predvsem ljubeča popora od zunaj,katere pa največ odvisnikov nima,saj smo zgolj zaradi tega sploh zabredli v drogo! Zato pa ti ljudje potrebujejo celostno obravnavo,ne le nastanitev in zdravstveno oskrbo,saj je odvisnost zgolj in samo posledica težkih duševnih ran,osamljenosti,psihične in fizične zlorabe v preteklosti in vsi ti ljudje rabijo predvsem občutek,da je končno nekomu zares mar zanje in jim je družba priravljena pomagat! In tukaj sledi edina opaska,ki jo imam na Kastelčev DTO in vse ostale podobne organizacije,ker v njih izbirate sicer >ustrezno< izobražene ljudi,ki pa nimajo nekateri niti najmanjšega občutka za tako stisko,ne izkušenj ne talenta in dejansko so ne le v Ameriki,še marsikje drugje,dojeli,da takim lahko najbolj pomagajo le enaki - ozdravljeni!!! BREZ LASTNIH IZKUŠENJ JE TUDI V TEM PRIMERU DIPLOMA LE WC PAPIR,mi odvisniki pa vemo,kaj potrebujejo odvisniki za ozdravitev oz,kaj ,kdo in kako je rešilo nas!
Lep večer vsem in lahko noč

Tudi mene zanima točno to,saj se nameravam sam odvajat doma,brez institucije, in bi rad izvedel,če ima kdo izkušnje ali se da iz Substitola na nek manj boleč način skinit z majhnimi dozami metadona v cca.7-10-ih dneh. Hvala,če mi lahko kdo čimrej odgovori. LP

NAJPREJ JASEN OSMIŠLJEN CILJ, KI STOJI NA ZDRAVIH REALNIH TEMELJIH.
Če je to zaradi punce, zaradi službe, zaradi otrok… je utopija, ni dovolj močan, realen vzrok.
Smisel, zdravega načina življenja je, tvoja dragocenost, TI, zaradi TEBE samega, kajti kamor koli boš šel boš okušal sebe, edino ti ne moreš brez sebe, zato je vredno in potrebno, da se sprejmeš, projektno v sebi odkrivaš tisto dobro, plemenito, lepo in tisto živiš.
Ajt, ostani pokončen, realen… navijam zate!

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

ŽIVJO!

MI LAHKO PROSIM KDO POVE KOLIKO ml ALI mg METADONA JE 200mg SUBSTITOLA (ena rdeča kapsula)??

Najlepša hvala za informacijo. LP

Pozdravljeni !
Moja partnerka je pred petimi leti šla iz metadona na substitol,
danes je na kisiku,zato me zanima če substitol upliva na pljuča!?
Hvala!

Sam sem bil na 1200mg substitola in v 3 mesecig sem sam znižal na 320mg in to brez neke fizične krize. Tako da substitol bi priporočal.

Navadni narkomani ste vsi po spisku!
Ja lahko te možganska kap, ne samo lahko ampak precej verjetno. Jaz za svojega partnerja pojma nisem imela da je fakink đanki. Dokler….eeeee, 5x možganska kap v dveh dneh, po treh mesecih umetne kome je njegov kao kolega vse povedal, ko mi je tip na oper. mizi bil že (in je še) brez polovice lobanjskih kosti, zaradi zatekanja možganov…zakaj že? aaahhaaaa, zaradi strdkov in voska v substitolu. Klinično mrtev. Po 3 mesecih umetne kome, kaj mislite narkomančki? Hja, operacija na odprtem srcu zaradi menjave srčne zaklopke, zdaj ima umetno, veste zakaj? Une vaše primesi in voski in vse kar spada zraven, to dragi moji đankiji se vam vsem skupaj nalaga na srčnih zaklopkah kot eni taki želatinasti strdki. In iz temu sledi kmalu tromboza in strdki hopla v žile in direkt v možgane. No kar veselo naprej. Vsi boste šli k vragu. Prej al pa slej. No in nauk? Partner (ki se tega ne zaveda itak, da sploh je), ne govori, cela polovica desnega telesa prizadeta, ko so ga zbudili, kaj mislite kdo mu je nepokretnemu menjal plenice? sestre? ja pa ja 2x na dan vam pripada menjava vaših iztrebkov, če se seveda sestram v bolnici da, vsi posrani in poscani boste v tistih plenicah noč in dan, verjemite mi, sama sem bila tam po vsaj pet ur na da sem ga PREVIJALA, kot dojenčka, in obračala po postelji, ker so posledično hude preležanine kar osebja seveda ne skrbi, pa še vse intimne organe boste imeli vnete zaradi tega.
Zdaj je hud invalid…bil v soči, a rehabilitacija za vas narkomane ne uspe nikoli več. Nikoli več! In tega je kriv, kolikor mi je znano, pa ne da koga tolažim, substitol, suboteks in tramal seveda pa ne dvomim da sem pa tja tudi heroin, ko je idiot bil pri kešu, ostalo je dobil na recept, vključno z metadonom, to sem dragi đankiji zvedla en dan preden so ga vrgli ven iz soče, ker vi lažete do nezavesti, aja seveda, vmes pa še apaurini jih je jedel kot bombone, tako kot vsi a ne, ko drugega ni pri roki. Zato…raje komuna kot pa neki substituti…nikoli se ne boste odvadili. Men je moj revež rekel sam, da če bi imel še enkrat možnost…bi izbral spet drogo. Ne razumem vas. Sej …enkrat đanki, vedno đanki….

New Report

Close