Najdi forum

Spoštovani vsi na forumu,
prosim Vas za pomoč. Sin se je odločil za odhod v komuno. Stike je navezal s prostovoljci, ki jih je srečal na Metelkovi. Fantje praviji, da so iz RETO centra in mu lahko pomagajo, da bi odšel in to zelo hitro v komuno v Španijo. Vse kar potrebuje je letalska karta in os.izkaznica. Oni delujejo v Lj, stanujejo v hiši v Hruševju, preko vikenda pa so v Zagrebu, kjer imajo tudi center. V Lj ga nimajo.
Zanima me, ali kdo ve za njih, oz. ima kakršnekoli iskušnje s to komuno. Tam fantje delajo, popravljajo razne gosp. aparate in stroje, opravljajo selitve itd. S sinom bi se lahko slišali vsakih 14 dni, preko vikenda za 15min. Tako mi je povedal ta prostovoljec s katerim sem danes govorila po telefonu. Sinu so dali na voljo en teden, da razmisli, če je res pripravljen it in da se drugi teden lahko slišimo in dogovorimo za dan odhoda.

Za vsak odgovor ali na svet se Vam lepo zahvaljujem.

Zdenka

kličite društvo DOULUS, TEL.040211700.

MIMA,
hvala za odgovor, Dulus sem že klicala, vendar pa imajo oni svoj sistem…

nova
Uredništvo priporoča

Zdenkica!
Če imate pomisleke glede komune kamor pošiljate vašega sina vam priporočam, da se oglasite na našem Zavodu Pelikan od koder odhajajo odvisniki v terapevtsko skupnost Srečanje, ne samo to, da točno veste kje vaš sin je in kaj se z njim v komuni dogaja je dobro poskrbljeno tudi za starše, ki se redno srečujejo na skupinskih srečanjih. Med drugim imamo šest komun tudi v Sloveniji.
Več o terapevtski skupnosti Srečanje (komuni) si oglejte na naši spletni strani-
http://www.http/pelikan.karitas.si
ali me pokličite na spodnjo telefonsko številko.
Srečno!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Spoštovana ga. Vesna,
hvala za Vaš odgovor. Res sem imela pomisleke in sem bila v dilemi kako in kaj…
S pomočjo foruma, pa mi je sedaj že marsikaj bolj jasno, če lahko tako temu rečem. Zakaj v Španijo? Za to, ker je pri nas treba čakat in čakat, in sin bi moral biti že čist itd… Veste kako zelo je to težko, ko ostane v okolju, kjer pač smo? Znova in znova nove priložnosti, omahljivost, družba, pa kaj bi naštevala? Vem, da vse to še kako dobro poznate. Imeli smo že vrsto terapij in dogovorov, detoks in 24 urnega varstva, ampak…Težko je. Prej je zavračal komuno na vse pretege, sedaj, ko pa je bil kar nekaj časa zunaj na mrazu in brez vsega so mu dali mislit fantje iz Reto centra, ki delujejo v Lj. Upam, da bo kaj uspeha, sicer…ne vem več naprej. Vem, da je vse odvisno od njega, ker če bi bilo od nas, ki smo z njim, bi bilo že davno drugače, verjemite.

Lepa hvala še enkrat, bom videla kako se bo to sedaj “izšlo”, sicer pa se zagotovo slišimo.

Zdenka Š.

lep pozdrav vsem skupaj.
Moje ime je sandi in sem odvisnik od heroina ze vec let, od samega zacetka do danes ga kadim na folijo in si nisem nikoli vbrizgaval v zilo. sem kar dobro in veliko navlečen in v glavi imam totalno zmedo. zanima me kako je v retro komunah (npr.: v splitu) in a imajo kake posebne pogoje za sprejem. Jaz razmisljam in bi z veseljem odsel po pomoč v komuno ampak nikoli se nisem spuscal na ta pota (zato ker nisem videl problema v tem tako kot ga zdaj vidim) kako je tam in kako prides do tega. ali je sprejem mozen takoj ali so čakalne vrste. moja zelja se je odvadit in normalno zaziveti zato ker me caka vsa mozna sreca samo trenutno jo nisem zmožen obdrzati v takem zasvojenem stanju. prosim za kak pameten nasvet in vsem ki imajo iste probleme povem samo to: SAMO POGUMNO, KER NIKOLI NI VSE IZGUBLJENO

RADOMIN, nobenih pogojev ni za vstop..ti jih samo čim prej kontaktiraj in pojdi..

Zdravo. Jaz sem bil v komuni Reto mojo zgodbo lahko prebereš na tem forumu-Pot iz odvisnosti. Najdeš jo malo nižje dol. [email protected] je moj mail lahko ti pomagam pri vstopu v komuno.Kontaktiraj me ne mail da ti sporočim svojo tel.št. in se slišiva bo lažje. Pogumno- Ambrož

KOMUNA ?!

PRAVA ODLOČITEV JE SKUPNOST SREČANJE

POKLIČI NA 080 12 21

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Zakaj naj bi bila Skupnost srečanje boljša odločitev od Reto centra?

Tara

Ne bom trdila, da je Skupnost Srečanje boljša od omenjene komune saj delovanje te zadnje premalo dobro poznam. Spoštujem Ambroža in vse, ki so si s pomočjo te ali katere koli druge komune na novo postavili svoje življenje težko pa karkoli več povem o drugih komunah, z gotovostjo pa lahko trdim, da komuna skupnost Srečanje ponuja možnost za konkretno spremembo v življenju vsakemu, ki se odloči, da bi rad prekinil z neodgovornim in zlaganim načinom življenja.
Skupnost Srečanje je vitalno ozračje, ni center za boj proti drogam, temveč šola življenja, predlog življenja in to v najširšem pomenu. Ne posveča se samo enemu vidiku, temveč vsemu človeku, ko si prizadeva za povrnitev njegovega ravnotežja, da bi se lahko podal na pot iskanja samega sebe. Skupnost ni parkirni prostor daleč od domačega okolja pač pa prostor, kjer se človek z vajo v odrekanju in pripravljenostjo za konfrontacijo usposablja za reševanje problemov, ki se pojavljajo vsak dan in se pojavljajo vse življenje. Skupnost je odprta za vsakogar in vsakdo je sprejet kot oseba ne glede na politična, ideološka in verska stališča. Človek se spremeni v vseh pogledih ravna zavestno, odgovorno zna živeti s samim seboj, zna biti aktiven in postati središče odnosov. Skupnost je dolgoročna naložba, ki se obrestuje. Vsakodnevno se srečujem z ljudmi, ki so uspešno zaključili to komuno in verjemite mi, da so živ dokaz, da je bila odločitev za skupnost Srečanje pravilna in še kako smiselna.
Če vas zanima še kaj o komuni skupnost Srečanje si poglejte na spletni strani http://pelikan.karitas.si ali mi ponovno pišite (vprašajte) na forum,
LP

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Zanima me kolikšna je povprečna doba čakanja pred vstopom v komuno?

živjo

Če vas zanima komuna Skupnost Srečanje potem pokličite na brezplačno številko 080 12 21,
čakalna doba je odvisna od posameznika kako hitro se detoksicira, saj je temeljni pogoj za sprejem vzpostavitev abstinence, to pomeni da oseba prekine z vsakršno uporabo drog, tablet in alkohola, sledi še ureditev osebnih dokumentov in opravljanje zdravniških pregledov. Vse to se lahko opravi hitro, če je le interes na drugi strani, če je oseba motivirana za vključitev ni težav s čakanjem.
Pomladni pozdrav,

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

živjo

Če vas zanima komuna Skupnost Srečanje potem pokličite na brezplačno številko 080 12 21,
čakalna doba je odvisna od posameznika kako hitro se detoksicira, saj je temeljni pogoj za sprejem vzpostavitev abstinence, to pomeni da oseba prekine z vsakršno uporabo drog, tablet in alkohola, sledi še ureditev osebnih dokumentov in opravljanje zdravniških pregledov. Vse to se lahko opravi hitro, če je le interes na drugi strani, če je oseba motivirana za vključitev ni težav s čakanjem.
Pomladni pozdrav,

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

[quo
te=MIMA ]kličite društvo DOULUS, TEL.040211700.[/quote]

Moj sin je odšel v Reto center blizu Barcelone. Je komu kaj znano o tem centru? Kaj pa napravijo, če ugotovijo, da se je pri kakem odvisniku razvila duševna bolezen? Ali imajo ustrezno pomoč?

Pozdravljeni!
Mene pa samo zanima, če pozna kdo kako potekajo zdravljenja v komuni? Potrebovala bi zato, ker delam seminarsko za sociologijo in bi morala opisat zdravljenje v komuni pa nikjer nič ne najdem..

Hvala in LP!

Pozdravljeni,

lahko vam pomagam v kolikor želite. Poznan mi je način dela v Retu centru. Javite, če že ni prepozno.

lp

Pozdravljena zdenkica!

Rabili bi vašo pomoč, zato bi vas prosila, da napišete e- mail naslov da vam pošljem kratek opis problema!Obrnili smo se že na Ambroža, vendar se na e- mail ne odzove.

Hvala in lep pozdrav.

Preberite tale članek
Ambrož zgleda, da žal ne bo mogel pomagati…

Ojoj 🙁

Ambrož, počivaj v miru 🙁

Beckymir, hvala za opozorilo.

Je morda nekdo drug, ki ima izkušnje z Reto centrom v Španiji in bi mi lahko posredoval nekaj informacij? Prosim javite se, posredujte svoj e- mail.

Hvala in lep pozdrav

New Report

Close