Najdi forum

kako ste prenehali kaditi

ker imam dost cigaret in razmišljam samo o tem kako bom nehala kaditi, pa se nekako ne morem upreti tistem glasu v glavi, ki kar naprej ponavlja, da zdaj bi pa lahko eno prižgala, vas sprašujem kako je uspelo vam?

S spoštovanjem!

Pred dvema letoma, januarja, sem si na koledarju obkrožila 18. marec, ne vem zakaj ravno ta datum, pač zasvetil se mi je na koledarju. No in do takrat sem si rekla, da bom kadila. 18. marca pa nehala. In res, 17. marca sem izpraznila škatlico in potem res nisem nikoli več prižgala, niti enega dima nisem več naredila. Sem pa hodila še kakšen mesec okrog kadilcev in vohala dim, hehe. No pa je tudi to minilo in zdaj sem “ozdravljena kadilka”.

Tudi tebi bo uspelo…

Zdravo!
Predlagam ti, da se za pomoč pri opustitvi kajenja obrneš na mednarodni program Cindi Slovenija, ki deluje v sklopu svetovne zdravstvene organizacije- njegov namen je preprečevanje in opuščanje kajenja. Njihova telefonska številka je: 01/438 34 80.
V pomoč pri opustitvi kajenja ti je lahko tudi knjiga- Prenehal bom kaditi- Vodnik s 6. zapovedmi o prenehanju kajenja.
Želim ti veliko uspeha, je pa res, da je odločitev, da prenehaš kaditi prvi najpomembnejši in najbolj bistven korak na poti do uspeha in dokler nimaš sama pri sebi zares jasne želje in odločitve, da se boš za vedno odpovedala nikotinu ti nobena pomoč ne more koristiti. Verjemi- za svoje zdravje se splača potruditi, ne bo ti žal. Ne ostani le pri želji- stori kaj zase še danes!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si
nova
Uredništvo priporoča

Evo meni bo tudi julija meseca eno leto kar ne kadim. Priznam, da sem nehala že ene 6x za leto in ratalo mi je tudi že za 2 leti, ker sem vedno
čisto po neumnosti prižgala. Pri meni je problem, da mi začne dišati, ko
drugi kadijo in po šele po enem letu zvije, da začnem nazaj kaditi. Mogoče tudi zaradi tega, ker vem, da lahko neham. Si pa zadam tudi neki datum
in gledam, da to ni ravno kako praznovanje ali Novo leto. Takrat ko neham kaditi ne hodim okrog lokalov in ne pijem dosti alkohola skoraj se mu odrečem, ker bi me potem še bolj vleklo, ko kaj spijem. Zato neham nekje spomladi ali poleti, ko se veliko dogaja zunaj in sem malo doma, da bi razmišljala o čiku. Veliko kolesarim in se ukvarjam sama s sabo in pa seveda s hčerko, pa srečno.

“Uradno” sem prenehal lani avgusta…………….čisto spontano……..en dan sem si pač rekel, da ne bom tisti dan/večer kadil………..in nisem, čeprav sem imel cigarete s seboj—-takrat še sploh nisem imel namena prekiniti.
Preostalih nekaj cigaret sem še vedno nosil s seboj (namenoma – da sem dokazal samemu sebi, da sem lahko brez cigarete ne glede na to da so na dosegu roke)…..in od tistih preostalih nekaj cigaret sem sicer pokadil še 2 ali 3 v roku 3 tednov ostale pa sem razdal in izgubil…….
Po tistem zavojčku si cigaret nisem več kupil, sem si pa na vsakem “žuru” vedno privoščil 1 cigaret – enega in pika – to je bilo moje načelo – 1 žur=1 cigaret-pa se nikoli nisem bal, da bom spet začel ker pravila je pač potrebno spoštovati 🙂
No, zadnjega sem tako pokadil januarja…od takrat nič več, tudi na zabavah ne …………………in mislim da sem končal – upam in verjamem da za vedno.

Meni je način, da narediš nekakšen rez ustrezal-poskusi z omejevanjem števila cigaret na dan se mi ni nikoli obnesel, čeprav sem kar nekajkrat poizkusil.Je pa res da na tak način (takojšnja prekinitev) preneha zelo malo kadilcev …mislim da tam okoli 3-5%(podatki z interneta – Nicorette).

Naj še povem, da nisem imel kake abstinenčne krize, kake nepremagljive želje po kajenju ali kaj podobnega.
Prej pa sem kadil recimo temu “aktivno” >10let po škatlo na dan.

Morda bo kdo rekel, da sploh še nisem pravi nekadilec, ker sem pač prenehal tako kot sem (sem si še včasih kakega prižgal) -> ampak jaz vem da sedaj sem nekadilec in tako bo tudi ostalo.

Tudi moja zgodba je zanimiva. Kadila sem namreč 15 let in ker sem imela sama pred sabo slabo vest, sem se odločila da bom prenehala. Kakih 6 mesecev preden sem nehala, sem si naredila načrt, v glavi vse predelala in si določila datum kdaj bom prenehala. Rekla sem si takoj po novoletnih praznikih – 4. januar 1987 leta. In ko je prišel ta dan, me je stisnilo, saj nisem vedela ali mi bo uspelo. Vendar sem vsak dan posebej zbrala moč in se uprla skušnjavi in res si nikoli od takrat nisem več prižgala, čeprav pa moram povedat, da meni cigareti še danes dišijo in bi si z užitkom prižgala. Toda na srečo je razum močnejši od želje in na to sem zelo ponosna. Želim, da bi uspelo tudi vam, ki se na to pripravljate. Lep pozdrav!

Danes nisem kadila in ob misli na cigaret me zvije v želodcu, čutim slabost.
Ne vem kako bo jutri, ne vem, če želim nehati in biti nekadilka, ampak zadnjič sem po enem klancu tako lovila sapo, da so me žile pekle in verjetno bo super, če mi bo še tudi jutri slabo.

Nisem še,
Danes sem se odločil, da bom nehal kaditi. Prebral sem skoraj vse, da bi našel nasvet kako mi lahko uspe.
Preizkusil sem že vse o čemer lahko berem, pa ne gre.
Končno mi je padla na pamet rešitev. Nehal bom kaditi in to bom povedal tukaj na forumu. Zelo me bo sram, če obljube sebi in vam ne bom držal. Kadim že 45 let. Nimam problemov z zdravljem, vendar grem že sam sebi na živce s to svojo razvado. Kajenje imenujem razvada zato, da mu odvzamem naziv odvisnost. Razvado je lažje opustiti, kot odvisnost, vsaj za mene to velja.
Poročal bom o svojih korakih na poti “osvobojenosti”, tako jo imenujem, ker imam zelo rad svobodo. Držite prosim vsi pesti za uspeh moje odločitve. Še to, kadim dve škatli na dan. Od jutri pa morajo moja pljuča po 45 letih okusiti zdrav zrak. Ne bo težko, ker imam vas za navijače.
DanielG

Krasna odločitev!
Vredno se je potruditi in držati besedo ter s tem narediti nekaj za svoje zdravje. Ne bo ti žal.
Poročajte kako vam gre, mi pa bomo držali pesti!

Veliko uspeha, Andreja Lindič

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

New Report

Close