Najdi forum

Abstinenčna kriza

Prosim, če mi lahko kdo pove kako dolgo traja abstinenčna kriza pri travi oziroma marihuani pri nekom, ki je skadil 4 ali več jointov na dan vrsto, vrsto let. Kako ravnati, če se odločiva za zdravljenje doma, torej da ne gre v kakšno skupnost oziroma v komuno. Kako pomagat in vse prenest, da je na koncu vse v redu.

Hvala.

Pozdravljeni!
Opravičujem se vam, da ste morali na odgovor tako dolgo čakati. Pa vendarle, če že ni prepozno vam vseeno odgovarjam.
Splošno podarjajo, da kanabis ne ustvarja telesne odvisnosti, redno uživanje kanabisa pa rojeva psihično odvisnost srednje ali visoke stopnje, odvisno od posameznika. Izvedenci soglasno menijo, da je fizična odvisnost minimalna. Vsekakor pa redno uživanje marihuane, vzbuja skrb, saj to pomeni, da ima oseba težave.
Ob nenadnem prenehanju uživanja velikih količin lahko pride do odtegnitvene krize (razdražljivosti, nemira, nespečnosti, izgube apetita). Odtegnitvena kriza običajno ni huda predvsem zato, ker se THC kopiči v maščobnem tkivu, od koder se počasi sprošča. Fizična kriza je pri marihuani torej zanemarljiva, predvsem gre za psihičo krizo. Samo s prenehanjem kajenja marihuane še ne more biti vse najlepšem redu, kot si vi želite. Želja po ponovnem uživanju droge, ki je močnejša od motiva po prenehanju odvisnikovega vedenja in življenja je ena od težav, ki ogrozijo vzdrževanje abstinence. Abstinenco oseba doživlja silno mučno in neprijetno. Prej je bil vajen z drogo preganjati vso tesnobo in neprijetna občutja, zelo težko vzdrži v nezadovoljstvu, neugodju in poplavi neprijetnih občutij, ki jih doživlja brez droge. Zdravljenje odvisnosti je dolgotrajen proces. gre za zgrešen način življenja, vedenja in ravnanja.
Nič mi niste povedali kakšno je sicer njegovo življenje, družba, načela, nazori, predvidevam, da ne preveč kvalitetno, če se že vrsto let veselo zakaja. Situacije ne poznam vendar se bojim, da dolgoročno ne bo šlo brez zdravljenja. Ne verjamem, da bi se lahko oseba spremenila le z vašo pomočjo. Nujno potrebno je, da se obrnemo na nekoga, ki nam lahko pomaga. Droga (v vašem primeru marihuana) oziroma opustitev le te ni osrednji problem, pač pa je resnični problem človek, ki se v življenju ne zna pravilno orientirati. Cilj njegove ozdravitve ni le vzpostavitev abstinence, pač pa sprememba celotnega načina življenja.

Če želite izvedeti kaj več me pokličite na spodnjo telefonsko številko.
Lep pozdrav pa veliko uspeha!
Vesna Pečelin

Zavod Pelikan- Karitas
Skupnost Srečanje

Pomoč zasvojenim- SOS: 080- 1221 (brezplačno omogoča Telekom Slovenije)

PEJTA NA Anonimne narkomane,kjer imajo iste izkušnje. tel-041861776

nova
Uredništvo priporoča

veš kako je…povem ti iz izkušenj. abstinenčne krize ni. jaz sem kadil 8 let bi rekel. zdj na konc, skoz….ampak to res. zjutri joint, ob 10:00 joint, 12:00 joint, potem šel ven, veliko jointov čez dan, nato zvečer vsaj en -dva joint da sem zaspal. včas še ponoč, ko sm se zbudu, sm skadu, še pol jointa, ki mi je ostal predn sem zaspal.
pri travi ni neke abstinenčne krize. jaz jo nisem imel, sedaj nisem kadil že mesec in pol in me čisto nič ne matra. vendar moram povedat, da sem se spravljal to nardit vsaj kaki dve leti. dolgo sm razmišlja, da bi blo pač treba dat vse na stran. in sem. mogoče si na začetku malo živčen to je vse. ampak le ko se posameznik čisto sam odloči, da je res preveč, in da ni dobro. jaz sem na sebi opazil, da nisem imel nobene volje do ničesar, ne poprimeš se s problemi, ampak si praviš, “pa se bo”….kar ni dobro za tebe v trenutnem stanju, ampak tudi ne v tvojem razvoju. navadiš se tega. ne znaš se več vredu spoprijet s problemi. težko je iti delat vsaki dan. velikrat majnkaš, vedno izgovori, vedno odlotiš:) in spet iščeš šiht.
čeprav sem imel probleme z drugimi drogami tudi, vendar, kar sem opisal, je stvar trave. vendar ne vpliva na vsakogar tako, na nekatere sploh ne vpliva tako, in jo lahko kadijo vsaki dan. mam nekaj takih prijateljev, vendar pri večini se pojavijo te posledice, vendar to le pri rednih uporabnikih(10 jointov vsaki dan- kot pr men:) kruto vendar hkrati smešno:) )….

sej bo….
sam se mora odločit! drgač itak ne bo napredka. če pa pokadi joint na mesec, pa pomoje ni panike.

seat

Sicer gre za star post ampak vseeno – če kdo bere bom delil še jaz svojo zgodbo.

Jaz sem marihuano redno kadil dolga leta (10 let plus) v ogromnih količinah od jutra in do večera. Dolgo časa sem skušal prenehati ampak sem pri tem bil neuspešen. V najboljšem primeru mi je uspelo zdržati do pozno popoldne.

Na koncu mi je uspelo samo od sebe in brez večjih naporov. Dobil sem punco, ki ni kadila marihuane. Sčasoma sem čutil vse manj potrebe po kajenju. V nekem momntu sem se začuden zavedal, da nisem prižgal že 14 dni in da mi sploh ni do tega, da bi prižgal. In tako jointa nisem skadil naslednja 3 leta. Danes – 8 let kasneje kadim joint samo zelo zelo redko, ker mi učinek marihuane ne usreza več in se po njem ne počutim prijetno.

Moj nasvet je – zamenjat družbo, ki se zakaja. Če sta s partnerjem skupaj v tem se morata skupaj odločiti in vsaj za daljše obdobje rekiniti stik z osebami, ki kadijo in s katerimi sva se bila navajena zakajti.

New Report

Close