Najdi forum

Sem novinka na tem forumu. Nisem vedela kam naj se obrnem za nasvet in upam, da mi boste tukaj lahko svetovali.

Danes mi je sin povedal, da 4 mesece uživa heroin (kadi na foliji). K sreči je sam prišel do spoznanja, da ga to nebo pripeljalo daleč. Žal mi je, da tega nisem opazila sama že prej. Pripravljen se odvaditi te odvisnosti in jaz sem mu pripravljena stati 24 ur na dan stati ob strani. Začneva jutri.

Zanima pa me kaj lahko pričakujem, kakšne znake krize pri odvajanju, kako mu lahko takrat pomagam?

V ambulanto za odvisnike bova šla samo, če nama s skupnimi močmi ne bo uspelo.

Za vsak nasvet vam bom hvaležna.

draga mati,
tudi sama sem dala skozi vse temne poti zasvojenosti s heroinom in kasneje tudi kokainom. žalostno dejstvo katerega bi vam rada predočila, čeprav mu tudi sama dolgo nisem hotela verjeti, je da je sam iti skozi tovrstne muke nemogoče. verjamem, da se je vaš sin trdno odločil in sprevidel da takšno življenje ni vredno svojega imena, vendar je vzpostavitev abstinence, še eden najlažjih problemov v krempljih odvisnosti.sama sem velikokrat prekinila s konzumiranjem, včasih s pomočjo staršev, spet drugič z zdravniško pomočjo…pa sem vsakič znova zašla še globlje.in verjemite mi, da sem iskreno želela nehati s tem, tako kot najbrž želi vaš sin.in vsakič ko sem si pognala šut v žile sem prosila da je to zadnjič, vendar verjemite mi ko začne kriza voditi tvoje možgane…takrat te misel , da je bilo včeraj zadnjič niti v dremežu ne oplazi. zato bi vam toplo priporočala, da ne podcenjujete vašega problema in poiščete primerno stokovno pomoč, dokler jo je vaš sin sploh še pripravljen sprejeti.odvisnost je potuhnjena zadeva, širi se hitro in še se dobro ne zaveš že ostaneš brez vsega.vem, da ste čustveno vpleteni in da se je težko soočiti s problemom ko se to dogaja vaši najbolj ljuljeni osebi.ampak rotim vas(!!), tudi saa sem na začetku vlekla samo foljo, tudi meni je ob strani stal oče, ko sem prvič krizirala, pa sem potem vseeno životarila še sedem dolgig let, ki se jih danes na srečo niti ne spomnem več, v zadetosti, osami, strahu in nespoštovanju.jemljite problem resno, posvetujte se s strokovnjakom in to pomoč ohranjajte še dolgo po tem ko bo vaš sin abstiniral. predvsem se pa veliko pogovarjajte, spoštujte njegove potrebe(zdrave in normalne seveda) in predvsem ne zvračajte krivde na njegova ramena, ker odvisnost žal ne izbira.
srečno, obema želim lucija

Zdaj lahko že rečem, da imam z reševanjem “utopljencev” kar dobre izkušnje. Moj fant je kadil folijo tri leta, bil eno leto čist in spet padel notr za en mesec – sedaj je na metadonu že dva meseca! Za metadon se je odločil sam.
Rada bi vam povedala nekaj dejstev, ki jih najbrž ne veste ali pa jih ne želite vedeti. Vaš sin vam je rekel, da kad folijo štiri mesece. Veste, močno dvomim, da je po štirih mesecih že ugotovil, da to ni kul, ker mu trenutno heroin prinaša samo “dobre” stvari in še ne krizira. Ti štiri meseci so torej zato, da bi vas pomiril. Težko, da bi se ga navlekel v tako kratem času.
No, ne glede na to koliko časa je ze na tem, je pa zelo vzpodbudno, da vam je to povedal brez, da bi vi kaj posumili, to je dejstvo, da hoče nehat.
Predlagam vam zdravljenje z metadonom, ker bodo tako znaki krize najblažji. Ko se bo spucal fizično, ga pa šele čaka težka pot – reševanje psihične odvisnosti. Takrat mu boste morali stati ob strani, ker vas bo potreboval, ko bo kriza. Zelo fajn bi bilo, če bi mu našli kakega dobrega psihologa s katerim se bo o tem pogovarjal. In še opozorilo: v metadonski program ga ne bodo sprejeli, če ne konzumira že vsaj eno leto. Če ga torej želite poslati tja, naj jim reče, da je na tem že vsaj eno leto in da konzumira redno. Zakaj vam to govorim? Zato, ker je metadon najlažji način za premagovanje fizične odvisnosti.
Ko bosta že na poti premagovanja odvisnosti, se zavedajte, da se lahko vsak trenutek vrne nazaj na stara pota. Namreč užitek, ki ga heroin nudi je najboljši na svetu in ga nič ne more zamenjat (po besedah ljudi, ki so bili na tem), zato je prav verjetno, da bo prišlo do recidiva. Bodite vztrajni pri ultimatih, ki mu jih MORATE postaviti, pazite kje troši svoj denar. Ker vam povem, da je trenutno vse še fajn, ampak nezaupanje, ki ga človek pridobi v takem primeru, je skor nemogoče dobiti nazaj. Želim vam srečo in želim, da vaš sin ne pade.

Luci se mi lahko prosim javiš na e_mail: [email protected]

Rada bi te nekaj vprašala in mislim, da mi ti lahko zelo pomagaš. Prosim!

Lep pozdrav!
Menim, da vam je Lucy lepo odgovorila.
Če bo vaš sin ponovno recidiviral vam svetujem, da se pogovorite z njim o vključevanju v kakšen program pomoči odvisnikov. Lahko nas pokličete na našo brezplačno telefonsko številko 080 12 21.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

metadon je samo sizgovor… premislite o tem…

Tale metadon mi tudi ne diši preveč.

lp

Ja,tale metadon… Vsak odvisnik ti lahko potrdi, da je to zastonj droga. Ki ti jo plača država in jo vzameš, ko nimaš horsa

pozdravljeni…

nevem več kam naj se obrnem..
pred pol leta sem začela zvezo z fantom, po 2 mesecih mi je poveda da vleče…
najprej mi ni bilo nič jasno, in sem mu seveda ogorčena postavila izbiro: jaz ali droga…
seveda sedaj vem da to ni način.
rada bi mu pomagala…saj vidim, da bi res rad končal s tem…

tole društvo se mi zdi uredu…

vendar svetujte mi…kako naprej…
kako naj zdržim…?

Živjo

Obrni se na naš zavod- pomoč odvisnikom in njihovim svojcem, pokliči na
tel.št. 01/ 5489 03 64;

Tale zveza je še zelo sveža zato ti predlagam, da dobro razmisliš, če je smiselno vztrajati v njej, življenje z narkomanom je vse prej kot sladko, podati se z njim na tako težko pot kot je odvajanje od odvisnosti pa ni oziroma ne bo lahko. Že sama si mu postavila na izbiro 2 stvari in storila si popolnoma prav, ker pa vemo, da je droga močnejša od vsake ljubezni je fant ostal pri drogi. Vztrajaj pri tem, da se nemudoma odloči za eno ali drugo obojega pač ne bo mogel imeti, ne dajaj mu časa s tem boš izgubljala predvsem ti.
Se slišimo;
Lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Živjo

Obrni se na naš zavod- pomoč odvisnikom in njihovim svojcem, pokliči na
tel.št. 01/ 5489 03 64;

Tale zveza je še zelo sveža zato ti predlagam, da dobro razmisliš, če je smiselno vztrajati v njej, življenje z narkomanom je vse prej kot sladko, podati se z njim na tako težko pot kot je odvajanje od odvisnosti pa ni oziroma ne bo lahko. Že sama si mu postavila na izbiro 2 stvari in storila si popolnoma prav, ker pa vemo, da je droga močnejša od vsake ljubezni je fant ostal pri drogi. Vztrajaj pri tem, da se nemudoma odloči za eno ali drugo obojega pač ne bo mogel imeti, ne dajaj mu časa s tem boš izgubljala predvsem ti.
Se slišimo;
Lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

hvala Vesna…

vse kar si mi napisala dobro vem…
in tako sem tudi storila…
dejal mi je da bo z menoj zmogel in to tudi vem: glede na to koliko sva se navezala drug na drugega.
ostala bom ob njemu.

sem pa slišala, da imate 26 neko skupino za svojce…
se je potrebno prijaviti?

Lady

Vsekakor je tvoja odločitev kaj boš storila oziroma koliko si se pripravljena žrtvovati za fanta odvisnika. Sama pa veš, da pot še zdaleč ne bo lahka. Če bo pripravljen sodelovati mu vsekakor stoj ob strani v nasprotnem primeru dobro pretehtaj svojo odločitev.

Ja res je 26.9. skupina za svojce in bližnje tistih, ki že imajo fante in dekleta v komuni in tiste, ki se na to šele pripravljajo in tiste, ki rabijo le nek suport in znanje kako naprej, kakšni so prvi koraki z odvisnikom. Toplo priporočam, da se skupine udeležite saj je zelo pomembno, da se oseba, ki z odvisnikom živi seznani z zasvojenostjo in opremi s potebnimi napotki, ki zagotovo prinesejo mnoga nova spoznanja in ne nazadnje notranje vire moči za življenje. Z ostalimi svojci in ob pomoči strokovnjaka se boste ob stiskah medsebojno podpirali.
Na skupino se ni nujno prijaviti, je pa bolje, da vseeno prej pokličete in potrdite svojo udeležbo.

Vas pričakujemo, vso srečo!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

pozdravljeni…

bom prišla 26 ja…

hvala

pozdravljeni…

bom prišla 26 ja…

hvala

OK SE VIDIMO

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Lep pozdrav.
Zanima me koliko časa ostane heroin v telesu oziroma po kolikšnem času ga tester še zazna. To me zanima, ker bi rada vedela na koliko časa moram osebo testirati.
Hvala za odgovor!

Zdravo

Po uradni definiciji je časovni interval po uporabi droge, v katerem je izvid testa praviloma pozitiven: 36 do 72 ur, lahko pa ga tester prepozna še do 4 dni po uporabi.

Pri testiranju na urinske teste je seveda potrebno upoštevati, da se človeka, ki se ga testira v celoti pregleda, da nima pri sebi kakšnih substanc, ki bi jih dodal urinu in s tem vplival na rezultat testa. Oseba, ki človeka testira naj bo med odvzemanjem urina v neposredni bližini, da nadzoruje situacijo, urin mora biti topel.

Lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Živjo,

Forum se mi zdi zelo v redu, upam, da bi mogoče kdo znal pomagati tudi meni…
Zelo me skrbi, ker je moj najboljši prijatelj začel uživati heroin. Še bolj me moti to, da mu nikakor ne morem pomagati, ker študira v ZDA.
Zaenkrat mi zatrjuje, da tega ne dela vsak dan, ‘niti vsak teden ne’… ampak dobro vem, da se bo to, če ne bo nehal takoj, zelo kmalu spremenilo. Prvič je poskusil (samo enkrat) spomladi, nato je bil do sredine septembra čist (poleti sva se pogosto videla in sem ga prosila, naj tega več ne počne). Nazadnje sva govorila včeraj… Takrat mi je tudi povedal, da ni ostalo pri enem samem poskusu. Do injekcij še ni prišlo, po njegovih besedah zaenkrat samo njuha. Rekel je, da še ni telesno odvisen, se mu je pa težko sprijazniti z mislijo, da bi se moral heroinu popolnoma odpovedati.
Ne vem, kako mu lahko pomagam!!!! Zelo ga imam rada, vem tudi, da razen mene tega ne bo nikomur zaupal. V Ameriki mu ni všeč družba, študij še manj, a se zaveda, da ga mora dokončati, čuti, da to dolguje staršem. Sam prizna, da se ne more soočiti s problemi (ki, objektivno gledano, niso tako zelo veliki: končati študij, najti službo in prepričati starše, da bo smer podiplomskega študija izbral po svoji želji, ne njuni…).
Zmenjena sva, da me bo poleti obiskal v Sloveniji, ampak ne vem, v kakšnem stanju bo takrat, če bo šlo tako naprej. Včeraj mi je sicer obljubil, da bo nehal, a ne vem, če bo dovolj močan, saj tam nima nikogar, ki bi ga podprl… je pa ogromno študentov, ki so še na slabšem in mu dajejo občutek, da le ni tako globoko padel.
Nikoli ga še nisem videla tako potolčenega. Zaveda se, da mora nehat. Zaveda se, da si mora spet odgovoriti na vprašanje, kaj je prav in kaj ni. Je eden najpametnejših fantov, ki jih poznam, če bo on padel, sploh ne vem, kaj naj si mislim o današnji družbi.

Če ima kdo kakršenkoli nasvet, prosim, pomagajte!!!!

nati.

Pozdravljena Nati!

Tudi sama sem začela na tak način. S fantom sva konzumirala heroin na folijo, najprej dan v vikendu, čez čas je to prišlo na oba dneva v vikendu, potem vsak tretji dan, vsak drugi dan dokler ni to postalo nujno za dnevno fukcioniranje.Na začetku nama je bilo všeč,ker sva samo sexala, ampak čez čas tudi to zbledi.Sploh nimaš občutka kdaj te stvar potegne noter. Tega se zaveš ko je že fajn prepozno.Umiraš po obrokih, dobesedno. Ko postaneš fizično odvisen, se vsako jutro zbujaš z eno edino mislijo-kje dobiti denar za naslednjo dozo, da boš vredu čez dan?

Ko je glava zadeta, ne razmišljaš o ljudeh, ki te imajo radi in ti želijo dobro.Ne poslušaš jih oz. jih ne slišiš.Dokler v svoji glavi ne pospraviš in razrešiš ti ne more pomagati nihče!
Ti lahko narediš le to, da se z njim čim več pogovarjaš, ma ne na tak način, da ga obsojaš, ker potem se bo čutil napadenega in se bo umaknil. Na miren, nežen način brez obsojanja in zmerjanja. Ti mu lahko pokažeš “vrata do rešitve”, sam bo mogel stopiti skozi njih.

Če te še kaj zanima mi piši na [email protected]

ŽELIM TI VSO SREČO, PA NJEMU TUDI!!!!
Nana

New Report

Close