Najdi forum

Metadon in nosečnost

Pozdravljeni!
Noseča sem – 20. teden. Sem na metadonu že nekaj let in trenutno pijem 55 mg. Občasno tudi vzamem heroin (nisem na igli-vedno samo na nos). Bojim se za otroka, katerega pričakujem. Skozi se prepričujem, da sem tokrat zadnjič vzela heroin, pa vedno znova vzamem. Zadenem se približno 1x na teden – sicer ne full, pa vendar… Rada bi zvedela, kako vse to vpliva na mojega otročka, če so možne posledice in kakšne. Prosim vas, dejte me malo potolažit. Grožnje mi ne pomagajo (češ, kaj si pa misliš, kakšna mati pa si,…). Rada bi bila dobra mamica in otroka si zelo želim. Imam odličnega partnerja, ki ni nikoli užival drog in tudi zame ne ve. Svetujte mi, kako naj neham, predvsem pa naj mi kdo pove, kako vpliva heroin in metadon na plod.
Hvala za odgovor-e in lep pozdrav.

Nisem izvedenka za to, pa vendar sem brala, da je dojenček tudi zasvojen in ko se rodi nenehno joka. Ima neutolažljiv jok. Lahko je z njim tudi kaj narobe. Še bolj je pa narobe, če med nosečnostjo začneš abstinirati. Najbolje bo, da se pozanimaš za morebitne posledice pri svoji ginekologinji.
Če ne kaže dobro, se raje znebi otroka. Prvo spravi sebe v red, potem pa načrtuj družino.

Sem pa brala knjigo “Za šus bi prodal mater” ali nekaj podobnega. Tam je opisana tudi zgodbica, ko je neko zasvojeno dekle rodilo otroka. Srh me spreleti po telesu, ko se spomnim tiste zgodbe.
Dekle, ne očitam ti zasvojenosti…..tvoja stvar. Ampak, da si privoščiš v takem stanju otroka in mu namesto ljubezni za popotnico podariš trpljenje je pa skrajno neodgovorno.

Lep pozdrav!

Kar se tiče uživanja metadona vam svetujem, da se pogovorite s tistim, ki vam ga predpisuje. Žalostno je namreč to, da je v teh primerih iz medicinske stroke gledano potrebno metadon zvišati, da ne bo več potrebe po heroinu. Uživanje heroina med nosečnostjo povzroči škodo vam in vašemu otroku. Posledice jemanja heroina se kažejo v prezgodnjem porodu otroka ter zaostajanju v rasti. Poiščite si dobrega ginekologa.
Kar se tiče detoksikacije metadona je seveda možna v drugem trimesečju, ki jo mora načrtovati in spremljati vaš zdravnik. Lahko pa na metadonu počakate do rojstva otroka, saj naj bi bila to v vaši situaciji najboljša varianta za nemoten porod.

Če boste hotela biti res dobra mati vam toplo priporočam, da se po rojstvu otroka vključite v komuno, kjer boste lahko s svojim otrokom nadaljevali delo na sebi. Pravite, da imate odličnega partnerja, ki se ni nikoli drogiral. Žalostno se mi zdi, da ne zmorete toliko odkritega odnosa do svojega partnerja, da bi mu povedali v kakšni situaciji se nahajate. Prvi korak naj bo odkrit pogovor z vašim partnerjem in starši oziroma bljižnimi. Sami ne boste nikoli zmogli premagati začaranega kroga. S pomočjo drugih vam to lahko uspe. Svetujem vam tudi, da se obrnete na spodnjo telefonsko številko (080 12 21 ) po pomoč. V naših komunah imamo kar nekaj mamic s svojimi otroki, ki želijo postati in postajajo dobre matere.
Metadon ni rešitev, saj ste še vedno zasvojni. Menim, da je vaše življenje vredno več, le ceno morate postaviti.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si
nova
Uredništvo priporoča

Oprostite, ampak “znebi se otroka”, kakšen nasvet pa je to? Veste, kak masaker je splav, sploh pa v 20 tednu nosečnosti? Res ni odgovorno imeti otroka v taki situaciji, a po drugi stani je ženska dobila priložnost, da se končno reši droge in postane spet človek. Postala bo mati. Če je pa še to ne strezni, potem ji ni več pomoči.
Draga Piki Jakob! Poslušaj g. Jereba in pojdi z otrokom v Komuno. Nič se ne boj, zmogla boš, ko boš imela otroka ob sebi, boš pozabila na droge. Le okolje moraš zamenjati, da ne boš prihajala v stik z uživalci in preprodajalci. Ko boš pa že toliko časa čista, boš pa itak z otrokom že zaživela novo življenje in dvomim, da ti bo še kaj do starega.
S heroinom pa raje takoj nehaj, da ne bo res kaj narobe z otrokom. Daj, probaj se malo zadržat. Veliko se sproščaj, vpiši se v kako telovadbo za nosečnice. Raje spij pred spanjem kozarec piva, kot pa da se ga zadaneš. (kar pa spet ne pomeni, da se lahko začneš zapijati) Samo potem boš pa morala večkrat na stranišče 🙂

Bivša…….moj post si vzela za hudo.
Ampak, Piki Jakob bi že nehala jemati heroin, če bi se bala za otroka. Pa ne more nehat. Seveda bi tudi jaz rada videla, da ima zdravega otroka in da je vse v najlepšem redu.
Poznam pa eno mamico, ki ni zmogla s prenehanjem jemanja droge in otrok, ki je prišel na svet, je bil že takoj zasvojen z drogo. Nekaj časa so ga imeli v bolnišnici, da je dal tisto najhujše skozi. Ko ga je mamica dobila domov, je cele dneve in noči neutolažljivo jokal……ker je skozi njeno kri tudi on dobival drogo in tudi on je imel takoj ko se je rodil odtegnitveni sindrom. Si predstavljaš tega revčka, komaj je privekal na svet, pa je že trpel neznosne krče. Mamico je njegovo kričanje spravilo ob živce in se je obesila, ker ni prenesla tega, kaj je naredila svojemu otroku.
Druga zgodba, ki je pa nisem sama videla, ampak le slišala……je dveletni otrok, ki je puzal po stanovanju, našel beli prah in ga nosil v usta…….mislim da veš, kaj je bilo z njim.
PikiJakob se mora zavedati, da mora takoj nehati ali pa tudi ne, ker je lahko nevarno za plod. Se posvetovati z zdravnikom in se tudi zavedati kaj jo čaka, ko se otrok rodi. Otrok je stimulacija, da lahko bolj pametno zaživiš. Je pa tudi strašna sprememba, ki marsikateri materi obrne življenje na glavo. Prinesti domov to malo štručko ni tako enostavno. Otrok ni igrača, s katero se igraš ko se smehlja. TReba je biti z njim tudi ko neutolažljivo joka vse noči in dneve, ko si neprespan, ko si slabe volje, ko si bolan, ko je on bolan……….vse to stežkoma zmorejo tudi mamice, ki nimajo nikakršnih drugih skrbi………..to sem hotela povedati. Mora biti ODGOVORNA!

Tudi jaz mislim da če bi res gledala na dobro otroka- bi nehala takoj. Žal sem mnjenja da so vsi odvisniki zelo sebični. Gledajo samo nase in vidijo le sebe. Meni se otrok smili, ker bo imel mamo, ki ni vase prepričana. Žal mogla sem povedat- vem pa da takšne besede odvisnike prizadanejo, ker si zatiskajo oči….žal

No, jaz sem pa zasvojena z tabletami proti depresiji in Tramalom. Ves čas v nosečnosti sem oboje uživala, ker enostavno nisem mogla brez zdravil. Ko se je moja punčka rodila je bilo 3 dni zelo kritično, ker je imela neznosne krče kot je zgoraj že ena gospa omenila. Ne igraj se!
LP, in zdravega dojenčka ti želim!

Piki-Jakob!

Slučajno sem zašla na tale forum in ko to berem, se vprašam samo naslednje:

Kaj ti ne želiš svojemu še nerojenemu otroku dobro- najboljše?

Takoj nehaj z jemanjem vseh opojnih substanc. Pa dejte no ženske, malo pomislite na tiste ženskice, ki se recimo ukvarjamo z neplodnostjo, pa ne moremo imeti otrok?

Jezus in Marija!
Jaz tebi, ker tako delaš s svojim nerojenim otrokom, sploh ne bi pustila imeti otroka!

lp,

Karmen

Kot otrok zasvojenca sem si neskončno želela samo enega. Da se nikoli ne bi rodila. Pa je bil zasvojenec veliko sprejemljivejše vrste. Alkoholik. Pa sem si vseeno vse otroštvo želela, da bi mama naredila splav. Bolje nič, kot takšno življenje.
Masaker? Prav. Naj odgovornost sprejme tisti, ki je za to pristojen, magari z masakrom. Čeprav je veliko večji masaker otroštvo ob zasvojencu. Zato, da ima odrasel čisto vest, je treba mučiti nedolžno bitje? NE, NI TREBA!

nekaj stvari ne razumem. ali mi boš odgovorila? ne razumem zakaj si na metadonu, če se pa še zadevaš zraven. ne razumem tudi zakaj to delaš. kaj imaš od tega? mogoče se ti zdijo nesramna vprašanja, ampak mene res zanima odgovor.
imela sem fanta narkomana in on pravi, da ne morem razumenti.
ko sem bila z njim sem spoznala kar nekaj narkomanov. med njimi sta bila tudi 40 – letna mož in žena. ta gospa mi je povedala, da imata z možem sina starega 18 let, vendar ga ne moreta imeti pri sebi, ker imata preslabo stanovanje. tako je rekla ona, zakaj pa v resnici sin ne živi pri njima pa ne vem. sem se pa kar zamislila takrat. kako se počuti sin, ko sta starša narkomana? kaj če ju je kdaj videl, ko sta bila zadeta?
meni je zelo hudo videti zadetega človeka. ne znam opisat. žalostna sem. ko sem se pogovarjala s to žensko, sem prvič videla steklene oči zadetega človeka. zdelo se mi je grozno. bilo je tudi čudno. najprej sva se pogovarjali (takrat sta se šla moj bivši in njen mož zadet), potem je njen mož prišel nazaj in je šla ona tja in ko se je vrnila je začela naprej govoriti. najprej sem opazila steklen pogled, potem pa ji je glava začela omahovati in nehala jwe govoriti in potem je spet govorila. meni se to zdi neverjetna stvar. niti nisem vedela kaj naj naredim. kako se naj pogovarjam z njo, če pa se tako čudno obnaša? enostavno nisem vedela kaj naj. bilo mi je zelo neprijetno. ko je prišel bivši fant sem mu rekla, da bi rada šla in sva se odpravila. spomnim se, da me je najprej samo gledal, ko je prišel iz tiste sobe kjer se je zadel. večkrat me je samo gledal, ko sem bila znjim v njegovi narkomanski družbi. nikoli pa isem videla njegovih steklenih oči. zmeraj je zapiral oči, tako da nisem mogla videti. preveč bi me prizadelo.
meni se zdi zelo grdo, da partnerju ne poveš, da se drogiraš. vsi narkomani ste isti. vsi lažete vsi skrivate. zakaj mu ne poveš? ali ga imaš vseeno rada, čeprav mu lažeš?
ko je meni povedal moj bivši, da se drogira (vedela sem že prej nejak časa), je rekel da ga je strah da ga ne bom več imela rada. pa sem ga imela še zmeraj, on pa se je raje drogiral.
enkrat pa vem, da se bo sčistil.
mogoče se ti bo zdelo neumno kaj ti pišem naslednje: če si želiš, da bi bila čista si ponavljaj to v mislih, skozi imej to v mislih in slike si ustvarjaj kaj si želiš in boš videla sčasoma se ti bo uresničilo. MORAŠ PA SI V RESNICI ŽELETI.
pa ko si napisala, da se bojiš za otroka. zakaj se potem še drogiraš? enostavno ne razumem.

vsi ste tak pametni res je da ni primerno imeti otroka če se zadevaš tudi sama sem na metadonu ampak ….če ima otroka naj se neha zadevat metadon pa lahko pije in si ga počasi znižuje dokler se otrok ne rodi bolj bi mu škodovala če bi nehala piti med nosečnostjo metadon kot pa da ga pije in počasi znižuje!emmm ne razumeš narkomanov..?to je začaran krog nazačetku si si želel videt kak to zgleda kr naenkrat hopss pa si notr!evo en lep primer da padeš v 20m jamo plezaš plezaš hpss pa spet nazaj padeš evo zdej si pa predctavljaj kak je to!jst se zdravim si znižujem metadon se ne zadevam….se pa strinjam s tem če se zadevš ne načrtuj otroka….droga ne izbira: LEP,GRD,REVEN,BOGAT..poznam zelo zelo veliko bogatašev ko majo polno rit vsega pa so vseeno na heroinu nimaš kej tako je živjenje eni probajo se ščistijo drugi pač ne moraš pa vedet da zavsem tem se neki skriva PRETEKLOST!!!! če odvzameš to da je je nekdo narkoman so vsi vredu ljudje samo določene zadeve jih pripeljejo do tega da niso več vredu! pojdi na forum metadnoske al pa se vglasi na metadonsko pa se pogovori z zdravniki reč da te zanima kaj več zakaj narkoman zakaj ne prenehaš ko si drugi to želijo!? jaz sem isto včasih govorila narkomani za pobit dejmo jih vse pobiti zarečenga kruha se največ poje!! l.p pojdi res na metadonsko!

Pa vi niti malo niste normalni..tudi jaz sem noseča trenutno 30.tednov in sem v metadonskem programu,za nosečnost sem zvedela ko sem bila že 16.tednov noseča..in sem ravno bila v nekem programu za odvajanje oziroma nižanje metadona,ko so izvedeli da sm noseča mi niso več dovolili nižati ampak samo vzdrževati dozo..otrok je trenutno popolnoma zdrav in tudi v porodnišnici so rekli da ne bo nobenih težav z abstiniranjem pri otroku. ne obtožujte kar tako..pri meni je bila sicer nosečnost totalno nenačrtovano ker sem še zelo mlada in zaradi odvisnosti..ampak mi ni žal da se otroka obdržala,ker mi je to zelo pomagalo in od kar sem zvedela nisem niti pomislila na heroin!

ZIVJO-sami ocitki in sovrastvo,predsodki do narkomanov,posebej mamic,nosecnic…nisem narkomanka to bi rada dala v vednost.sovrazim drogo iz dna srca,tako zelo sovrazim…mi pa to ne daje pravice obsojati narkomanov tudi zasvojenih mamic ne.seveda sem lahko pametna in razumna ter dobro vem kaj je prav in kaj ne,ne morem-o pa vedeti kako se pocutijo posebej bodoce mamice,ki so zasvojene-ker vem,da tudi zasvojenci niso vsak moment nerealni,verjemite mi-tudi oni imajo vest.lahko je reci-pa se nehaj drogirati,zaradi otroka,moza,mame,oceta…ce droga nebi bila tako huda rec bi bilo lazje,bi verjetno veliko odvisnikov prenehalo z uzivanjem drog zaradi mame,oceta,moza…vsem-ampak prav vsem narkomanom,posebej mamicam zelim veliko moci,da se odlocijo za spremembe,zdravljenje ter,da zberejo pogum za drugacno zivljenje in skoraj prepricana sem,da je to zelja vsakega odvisnika.ne obsojajmo necesar kar ne poznamo-razumemo iz lastnih iskusenj.teorija je eno-praksa pa drugo.marsikdaj v zivljenju sem rekla-meni se pa to ali tisto nikoli ne more zgoditi-o ja pa se mi je.samo pogum in moc za zdravljenje.lp

CIAO

Tudi moje mnenje je da narediš splav…pomisli na otroka..komaj se bo rodil že bo odvisen od drog.namesto mleka bo odvisen od drog..niti sam se ni mogel odločiti kaj bi s svojim življenjem ko si mu ga ti že pokvarila…
žalostno res..naredi splav če ga imaš rada!

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

No, preden svetujete splav poglejte datum, ko je ta ženska pisala – v letu 2004, tako da je za to najbrž prepozno, saj je ta otrok (če se je rodil) star že ene 7 let.

Drugo je pa odgovornost mame. Pooznam podoben primer, mama podobno odvisna v času nosečnosti, otrok je zdaj star štiri leta – ne govori, ne hodi, cerebralna paraliza, s krči. Res mu je dala življenje, a kakšno pa? Po zavodih.

Pa kaj si ti zala73 res premaknjena v glavo al kaj?????????’

Ženska je to spraševala leta 2004, ti ji pa svetuješ naj gre delat splav???

Če je šlo vse po sreči, je mulček že v šoli!

In če je moderiran forum….hahaha, moderator, kje si, da ne pogledaš tud ti datumov objav in datumov odgovorov??

Ne bodi huda! Pretirana jeza škoduje zdravju!
Moderator brez skrbi vidi datume objav,
nič narobe, če nekdo svetuje, doda svoj komentar tudi, čez nekaj let,
četudi se je otroček že rodil ali pač ne so lahko take zgodbe, komentarji v pomoč, poduk ostalim puncam, ki se še odločajo kaj bi storile.
Komentirajte kolikor vas je volja in kadarkoli!
Ne bomo jezni, objavimo vse.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

ne vem kaj je vam smesno-tudi pred samo mesecem dni so se na to temo odzvala dekleta-bodoce mamice odvisnice-ta vas smeh ni prav nic smesen.pregovori ali nasveti so imeli enak pomen nekoc in danes.

Če ni heroina,pa samo mejhna doza metadona do 0.03mg je še navaden,otrok bo skoraj zdrav ko riba,malo manjši in lažji ..a vseno raste 🙂

Pozdravljeni!

Letos hodim v 4.letnik gimazije in za maturitetno nalogo sem si izbrala temo o metadonskem programu.

Informacij o tem je zelo malo zato bi vse prosila za pomoč.

Prav tako, bi pri 2.delu naloge potrebovala mnenje odvisnikov/bivših odvisnnikov o metadonu. Anonimnost je zagotovljena!

moj mail za vse, ki bi mi lahko na kakšenkoli način pomagali [email protected]

New Report

Close