Najdi forum

Pozdravljeni,

živim s partnerjem, ki si zatiska oči pred resnico. Vsak dan po službi mora obvezno zaviti s prijatelji na pivo, nikoli se ne razidejo samo pri enem pivu, ko pride petek se domov sploh nikoli ne prikaže ampak gre iz službe direktno v gostilno in vandra okrog do sobote popoldan včasih pride celo v nedeljo…ko niti govorit in gledat več ne more.
Kazni zaradi vožnje pod vplivom alkohola in razbitin na avtomobilu sproti ne more plačevat. Tako naprej ne moreva živet, ker me s tem ubija, vendar tega ne razume in tudi noče spremenit. Ko mu zagrozim, da bom odšla se joka in mi daje prazne obljube. Vsak dan ga prosim, da si poišče pomoč, o tem noče slišati. Kako naj ga spravim na zdravljenje, kako naj mu pomagam. Sama se bom odselila in si uredila življenje, saj z njim nimam več upanja, niti prihodnosti, rada pa bi pomagala tudi njemu, da bi si priznal, da ima težave.

Za kakršen koli nasvet vam bom hvaležna

Lep pozdrav

Lep pozdrav!
Draga Nina! Star slovenski pregovor pravi, da se pijanček spreobrne, ko se v jamco zvrne. Ta pregovor ima dva pomena, prvi je ta, da se pijanec spreobrne, ko umre. Ta pregovor pa lahko gledamo tudi iz lepše oziroma bolj pozitivne perspektive. Jama je v drugem primeru le metafora za to, da mora pijanca doleteti nekaj bolečega, da uvidi kam je zapadel oziroma, da si začne priznavati, da je alkoholik. Potrebno ga je postaviti pred dejstvo in to dejstvo morate uresničiti. Na izbiro mu morate dati samo dve možnosti ali gre na zdravljenje in prekine z alkoholom ali pa se Vi odselite. Besede na žalost pri takih ljudeh ne zaležejo več, zato so edina rešitev dejanja. Sama ste že ugotovila, da od partnerja nimate ničesar več kakor skrbi in bolečino. Če se odselite Vam slabše ne more iti saj ni hujšega kakor živeti z alkoholikom in gledati kako uničuje s svojim popivanjem sebe in Vas. V primeru, da se bo odločil za zdravljenje pa bodite ob njemu ter ga podpirajte. Če mu hočete pomagati in se ne bo odločil za zdravljenje mu resnično lahko pomagate samo na način, da odidete. Pred Vami je eno samo življenje in škoda ga je zapraviti na tak način.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Jaz sem ga spravila na zdravljenje, ko sem vložila zahtevo za ločitev.

New Report

Close