Najdi forum

koliko lahko pomaga zdravnik

Prosim za pomoč v naslednji situaciji:

Oče je alkoholik, trenutno je v bolnici na preiskavah (za izvide trenutno še ne vem, vem samo, da so tudi za jetra slabši). Kakšne so vaše izkušnje v podobnih primerih ? Jaz nameravam na razgovor k njegovemu zdravniku in upam, da nam bo na nek način pomagal, da bi oče sam sebi priznal, da ima velik problem z alkoholom, ki ga sam verjetno ne bo mogel rešiti. Kako prepričati moškega pri 65-ih, da naj vendar gre na zdravljenje, da ga čaka še lepo življenje, da ga otroci in vnuki pogrešajo, da še ni prepozno….

Prosim za kakršenkoli nasvet. Kaj lahko storimo otroci, kaj žena, moja mama? Kako naj se najbolj učinkovito lotimo zadeve?

Lep pozdrav vsem na forumu!

Lep pozdrav!
Alkoholizem pri starejših je zelo pogost pojav in pereč problem. Velikokrat se zgodi, da ljudje po upokojitvi, ko nimajo več toliko dela posežejo po alkoholu in začnejo prekomerno popivati. S tem si navadno tudi uničijo zdravje in prislužijo prezgodnji grob.
Kako prepričati očeta pri 65 letih, da bi odšel na zdravljenje. Težko zelo težko. Mislim, da je zelo malo možnosti, da bi očeta lahko prepričali, da bo odšel na zdravljenje ali, da bi celo sam spoznal, da mora na zdravljenje. Zakaj? Zato, ker so starejši ljudje zelo ponosni in ne dovolijo, da bi jim kdo kazal njihove napake. Imajo zakoreninjeno mišljenje in navade, le te pa navadno ne spremenijo nikoli saj jih živijo že dolga leta.
Lahko, da bo oče odšel na zdravljenje vendar ne verjamem, da ga bo zdravljenje spremenilo.
Kaj Vam je storiti?
Če hočete, da bi oče prenehal piti mu to onemogočite. To boste storili na tak način, da boste doma pospravili vso alkoholno pijačo, da ne bo mogel pridi do nje. Pojdite v trgovine, gostilne, kjer se zadržuje, če se in se pogovorite z lastnikom, trgovci in natakarji naj mu ne strežejo – prodajajo alkohola. To je sicer neprijetno delo vendar ga morate opraviti (na vasi je nekoliko lažje izvedljivo).
Pogovorite se z njim o njegovem problemu vsi skupaj in imejte odprte karte. Naj se z njim pogovori tudi oseba, ki jo Vaš oče ceni oziroma spoštuje (zdravnik, prijatelj, duhovnik…). Lahko se odločite tudi za institucionalno zdravljenje vendar se zavedajte, da bo nekega dne prišel nazaj domov. Poiskusite ga pripraviti, da bi se vključil v skupino anonimnih alkoholikov. Številko sem napisal nekaj postov nižje.
Navedel sem nekaj možnih primerov, ki jih imate na razpolago za reševanje problematike.
Želim Vam veliko uspeha! Če imate še kakšno konkretno vprašanje pa še pišite!

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

New Report

Close