Najdi forum

Sem žena alkoholika, kateri je trenutno na zdravljenju.
Pil ga je na skrivaj in tudi sanjalo se mi ni, da ga tako veliko pije.Pred menoj je skrival in tudi nihče drug ni opazil,da je pod vpivom alkohola.Leto dni nazaj, so se začeli prepiri.Nič se mu ni dalo, zapadla sva v finančno krizo. Bilo je vedno slabše, prepiri vedno bolj siloviti, zapadla sem v depresijo in začela premišljevati o ločitvi, samomoru. Vedno sem imela občutek,da sem za prepire kriva jaz, da jaz delam nekaj narobe.
In ko je prišel nazadnje pijan domov, sem ga vrgla iz stanovanja. Zaradi tega se je odločil za zdravljenje, saj sem vložila tudi zahtevek za ločitev. Sedaj hodim na sestanke in sem spoznala, da večina alkoholikov pije na skrivaj, da to zanikajo, nočejo pogledati resnici v oči in da se ne odločijo za zdravljenje, dokler ne dobijo ‘brce v rit’.
Sedaj skrbim sama za otroke in vse ostalo, hodim v službo, tečem na sestanke, njega obiskujem,se trudim, da mu stojim ob strani. Hkrati pa se bojim, da takega napora ne bom zmogla, da mu ne bom znala biti v oporo.
Bojim se, kako bo, ko se vrne domov, na kaj moram biti pozorna, da ne bo zašel na stare poti.

Lep pozdrav!

Na vprašanje na kaj morate biti pozorna, ko se bo vrnil domov, da ne bo ponovno zašel na stara pota je praktično nemogoče odgovoriti saj bi moral poznati širšo dinamiko Vaše družine. Svetujem pa Vam, da ste še naprej odločni pri svojih zahtevah do moža. Naj mu bo jasno, da če začne ponovno piti boste uveljavili zgoraj omenjene sankcije. Naj Vas ne premami to, da se Vaš mož sedaj zdravi v tej meri, da bi bili popustljivejši. To, da se zdravi pomeni, da bo brez alkohola moral zdržati celo življenje. Pri vzdrževanju abstinence pa mu morate pomagati tudi Vi in Vaša družina na način, da ga vspodbujate in motivirate na njegovi novi življenski poti.
Ne vem ali ste že, če pa še niste vključeni v program AL- ANON za svojce alkoholikov, Vam svetujem, da se vključite. Tam boste dobili največ napotkov iz prve roke.

Program AA in AL-ANON (anonimni alkoholiki in njihovi svojci):
Telefon: 01 / 433-82-25; 01 / 548-15-70; 01 / 542-44-19; 01 / 230-18-83.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Sedaj trenutno hodim na sesanke enkrat tedensko.Eno uro imamo sestanek vsi skupaj, alkoholiki in njihovi svojici, potem pa ostanemo samo svojci in zdravnik.
Hvala za odgovor.

Medeja,

popival sem po enaki shemi kot Vaš. Le da sem jaz pri svoji tedanji zdaj bivši. Imam pa zato “novo”, pa še sina z njo povrh k prvemu iz prejšnjega zakona.

Hočem reči, da se da – samo NUJNO morata sodelovati oba zakonca in vedeti, kaj hočeta. Zgodba je neskončna in lahko poleg bridkosti, ki jih prinaša pospravljanje, prinaša očiščevanja in vpoglede vase in bližnje, ki so “normalnim” za vedno skriti. To pa neskončno bogati.

Srečno

s.p.

Hvala za spodbudne besede.

New Report

Close