Najdi forum

Fant je bivsi odvisnik od drog, stiri leta je ze cist. Ne vem, ker nisem nikoli imela opravka s taksnimi problemi, sama nisem celo kadilka, kaj sele kaj drugega, ali je normalno, da vsakodnevno kadi travo (en joint), pravi da ga to sprosca. Vem, da je trava v danasnjem svetu nekaj cisto normalnega, vendar v tem primeru ne vem, ce cisto tako drzi, kada se zelim o tem pogovoriti se vsakic znova spreva. Jz ga pa celo sumim – mogoce sem neupraviceno panicna zaradi vsega, da obcasno vzame celo kaksen tramal (steklene oci, kihanje, cudno obnasanje). Pomagajte mi prosim, kaj naj naredim, ker ga najlazje kar lahko je, da ga pustim, vendar si tega ne zelim, ker ocitno clovek ima probleme. Odklanja pa vsakrsno pomoc.

hvala!

Lep pozdrav!
Najprej bi rad povedal, da kajenje trave ni normalen pojav saj je skregan z družbenimi normami in pravili je pa prav gotovo dokaj pogost pojav pri določeni vrsti družbe. Zavedajmo se, da uživanje marihuane ni legalizirano in je v nasprotju z zakonom.

Če sem Vas prav razumel je bil Vaš fant odvisen od trdih drog. Pravite, da je že štiri leta čist. Če je bil Vaš fant že enkrat odvisen, bi se moral izogibati kakršnemukoli stiku z drogo v velikem loku in spremeniti način življenja, ki s tistim prej ne bi imel nobene zveze. Le na tak način bi lahko normalno socialno in pravno zaživel ter se vključil nazaj v okolje.
Prepričan sem, da zagotovo ne pokadi na dan samo enega “jointa”, ampak se veselo zakaja, ker se ne upa brez droge soočiti z življenjem. Zanimivo bi bilo pogledati kako bi se vajin partnerski odnos spremenil, če bi moral opustiti kajenje trave. Pravite, da ste se že poskušali z njim pogovoriti pa se vedno skregata. To je zato, ker postavlja drogo na mesto pred Vas.
To, da se fant vsakodnevno zakaja je primerljivo s človekom, ki mora vsakodnevno popiti nekaj steklenic piva, ker ga to sprošča in zato lahko “normalno ” funkcionira. Gotovo ste si ob tem stavku rekli, da mora biti tak človek alkoholik in prav ste imeli. Verjetno bi razmislili ali bi s tem človekom skupaj nadaljevali življensko pot. Zakaj? Zato, ker je pri njem na prvem mestu pijača.
Draga Vera, razmislite kaj pričakujete od svojega življenja, ki je edinstveno in s kom ga boste delili. Pomislite koliko se cenite in ali niste vredni več kakor melanholičnega človeka, ki cele dneve zre “zadet” v svet. To je človek, ki zaradi droge nikoli ne bo Vaš.

Svetujem Vam, da razmislite. Fant pa je v vsakem primeru potreben celovitega zdravljenja. Če na to ne bo pristal mislim, da imate odgovor na dlani.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

New Report

Close