Najdi forum

Lepo pozdravljeni!

Čeprav nisem redna obiskovalka foruma, bi rada vprašala, če mogoče kdo ve ali obstaja kakšen način, da bi se zvlekli iz trenutne situacije. Problem je namreč v tem, da je moj mož zdravljen odvisnik od prepovedanih drog. Pred letom je zaključil z metadonskim programov. Imava otroka starega 8 mesecev. Glede na to, da je bil prej odvisnik in da je bilo treba za dnevni odmerek poskrbeti na tak ali drugačen način, si je v teh letih odvisnosti nabral kar nekaj dolgov. Največkrat je na različnih bankah šel v limit, in ga potem ni povrnil. Hkrati je tukaj še nekaj prometnih kazni iz tistega obdobja. Do sedaj mu vzeti niso mogli ničesar in so ga v bistvu pustili pri miru, ker so vedeli da je narkoman. Spoznala sva se ko je bil že v metadonskem programu, povedal mi je, da ima kar nekaj neporavnanih računov, in praktično takoj sva začela dolgove poplačevati. Zaplete pa se, ker je sedaj teh upnikov že kar nekaj, poleg tega so tukaj še zamudne obresti in kar naenkrat se ne vidiva več iz dolgov. Jaz sem bila zaposlena za določen čas in sem sedaj brez službe na porodniški, on se šola (srednja poklicna) preko Zavoda za zaposlovanje, dela preko Študenstskega servisa, živiva v najetem stanovanju (ki nikakor niso poceni, a nekje pač moraš živeti) in imava majhnega otroka. Loteva se naju obup. Sploh ker nama grozijo z zaplembo imetja (saj konec koncev nimava nič, a življenje brez pralnega stroja pri majhnem otroku, si je kar malce težko predstavljati). Vsak mesec poskusiva plačati kakšen obrok (po 5-10.000 sit), a ko vidiva koliko časa bova še plačevala, naju grabi obup, slaba volja, mož se zapira vase. Težko mu je, ker vidi, da je njegova družina v stiski. Bojim se, da se mi bo začel umikati in bojim se še hujšega – da se od vsega pritiska, ki je sedaj nad njim, spet ne vrne na staro pot. Imate kakšen nasvet, kaj bi lahko v takšni sitauciji naredila? Kam bi se lahko obrnila po pomoč? Najlepše se vam zahvaljujem za vašo pomoč.

Lep pozdrav!
Ja v življenju je pač tako, da mora vsak prej ali slej poplačati svoj dolg. Sočustvujem z Vami in si predstavljam, da ste zares v težki situaciji.
Svetujem Vam, da se obrnete na najbližji Center za socialno delo in obrazložite svojo situacijo in tako boste s socialnim delavcem lahko prišli do kakršnekoli pomoči, ki Vam pripada po zakonu. Prav tako se lahko oglasite tudi na najbližji Karitas, kjer Vam bodo pomagali v materialnem smislu (obleka, hrana) ali pa Vam glede na podana potrdila plačali tudi kakšno položnico.
Glede samega odnosa z Vašim možem pa Vam svetujem, da se čimveč pogovarjata o dani situaciji in skupaj rešujeta probleme.

New Report

Close