Najdi forum

popolna odvisnost

Prosila bi za nasvet!! V nasi druzini se borimo z odvisnostjo od alkohola. Odvisnik je mati. V alkohol je zabredla pred 4 leti. Najprej je bilo to obcasno sedaj pa je vsako leto huje. Od novega leta ni bilo 7 dni, da bi ostala trezna. Njena kolicina popite pijace se je zvisala iz 1 litra na 3 litre.
Poskusili smo z AA, bila je tam 2x in o skupini noce nic vec slisati. Priskrbeli smo ji tudi napotnico za Golnik, a je ta pristala v kosu.
Zivljenje z njo je vsak dan tezje. Z nicemer je ne obremenjujemo! Vendar ona zase sploh vec ne ve. Tudi psihicno ni vec stabilna. Pocne stvari, ki jih trezna ne bi nikoli: npr. lezi in zaspi v kleti kot en klatez.

Ali obstaja kaksna verjetnost, da se jo spravi na zdravljenje? Morda bi bila potrebna tudi psihiatricna pomoc!

Lep pozdrav!

V vasem sestavku sem med drugimi tudi prebral, da svoje mame z ničemer ne obremenjujete. Poskusili ste z AA pa ni hotela več tja, napotnico je vrgla v smeti.
Star pregovor pravi, da se pijanček spreobrne, ko se v jamco zvrne. Na ta pregovor lahko gledamo iz dveh vidikov. 1) Pijanec se spreobrne, ko umre – najslabša možnost. 2) Pijanec se spreobrne, ko metaforični padec v jamo povzroči pijancu bolečino, ki vpliva na to, da se spremeni.
Da se ponovno vrnem na začetek, ko sem napisal, da mame ne obremenjujete. V tem primeru ima Vaša mama idealne pogoje za pijančevanje. Potrebno je, da kot družina stopite skupaj in svoji mami postavite ultimat. Ali gre na zdravljenje in ji stojite ob strani ali pa ji postavite pogoj ob katerem se bo prebudila iz pijanske omame ( če je poročena – ločitev, odselitev ipd.) Kaj jo bo najbolj prizadelo veste najbolj Vi kot družina saj jo najbolje poznate.

Vseeno pa sem Vam napisal nekaj naslovov in tel. številk kamor se lahko še dodatno obrnete po pomoč.

Najbolj pogoste možnosti:

* Program AA in AL-ANON (anonimni alkoholiki in njihovi svojci):
Telefon: 01 / 433-82-25; 01 / 548-15-70; 01 / 542-44-19; 01 / 230-18-83.

* Terapevtska skupnost ali komuna za odvisnike:
Telefon (komune Skupnosti srečanje): 080 12 21.

* Bolnišnično zdravljenje v eni od psihiatričnih ustanov, kjer imajo organizirano zdravljenje alkoholikov:
Telefon (Ljubljana): 01 / 300-34-75 in 01 / 300-34-50.

* Skupinska psihoterapija alkoholikov – Rugljeva metoda: Telefon: 01 / 561-31-67 in 01 / 561-31-71.

Omenjeni programi potekajo tudi v drugih krajih po Sloveniji, ne samo tam, kjer sem napisal telefonske številke. Če pokličete na omenjene telefonske številke, Vas bodo usmerili v ustrezne programe, ki so najbližje vašemu kraju bivanja.

Pa veliko uspeha!

New Report

Close