Najdi forum

Lep pozdrav!
Moj oče je star 72 let in dokaj redno/mogoče kar redno pije. Čez dan je vse normalno, ko pa pride ura 5 pop. pa kar zgine. Ko se vrne, ponavadi se mu pozna pijača, ampak gre ležat in čez 2 uri je kot da ni bilo nič. Včasih tudi pade, ker se mu noge zapletajo. Včeraj pa je naredil “rekord”. Po poti v garažo je tako padel, da bi človek mislil, da je ves polomljen. Mislim, da seje zelo udaril v glavo/kri/, ker se nič ne spomni. Ženo oz. mojo mami pa nič ne posluša. Ona je zelo bolna in leži ali pa naredi par korakov. Potem se skregata, nekaj dni je mir, potem pa je spet po starem. Drug dan ga okregamo, on pa nas grdo gleda, kot da smo mi kaj krivi. Sedaj pa bi rada kakšen nasvet, ker zdravljenje odpade. Mene tudi skrbi. ker sedaj on skrbi za mamo, ko sem v službi. Če se pa še njemu kaj zgodi, pa ne vem, kaj bom. Pri njemu ne pomaga ne lepa ne grda beseda/ vse preizkušeno. Ali je kakšna rešitev? Hvala za pomoč.

Kam naj se obrnem, ker mu v bifeju dajo pijačo, čeprav je že pijan?

Lep pozdrav!

Alkoholizem pri starejših ljudeh je zelo pogosta stvar. Zdravljenje v teh primerih res odpade, ker imajo ti ljudje že zakoreninjene navade in mišljenje, ki ga je skoraj nemogoče spremeniti. Kot že sama opažate njegov alkoholizem povzroča težave vsem naokrog.
Edina stvar, ki je v takih primerih dokaj učinkovita je preventiva.
1.) Pojdite v gostilne, kjer se vaš oče največkrat napija in točajem prepovejte, da vašemu očetu točijo alkohol.
2.) V hiši ne sme biti nobene pijače, ki vsebuje alkohol.
3.) O tem problemu spregovorite z osebo, ki jo vaš oče zelo ceni in spoštuje in naj mu ona osvetli njegov problem z alkoholom. (zdravnik, prijatelj, sorodnik…)

Vem, da so to veliki koraki, ki zahtevajo veliko poguma in tveganja, toda le na tak način boste lahko očetu pomagali pred nadaljnjim propadanjem.

Veliko uspeha!

New Report

Close