Najdi forum

Pozdravljeni,
skrbi me za prijatelja. Za moje pojme pije obcutno prevec. Niti nima razloga, samo zdi se mu samoumevno. Ce mu kaj omenim, ce se zelim z njim pogovoriti o tem, se samo obrne in trmoglavo ne poslusa. Vem, da gresta velikokrat na pijaco z ocetom. Tako… pod vecer, pa enkrat popoldne…potem pa so vmes se prijatelji, s katerimi hodi na pivo. Parkrat na dan.
Naj omenim samo primer. Zmenila sva se ob enajstih dopoldne v enem od ljubljanskih barov. Prisel je pred mano, narocil veliko temno pivo. Vmes sem ugotovila, da v tem delu mesta ne bom dobila parkirisca in sem predlagala drug lokal. Spil je pivo do konca in priletel v cca. pol ure v drugi bar. Prisla sva skoraj istocasno, jaz sem narocila caj, on pa pivo. Preden sem popila do konca je on ze narocil novo pivo, pa je bila ura komaj dvanajst. Ne vem no, zdi se mi malo prevec. Saj se ga niti ne prime. V vecerih, ko gre ven z druscino, za pivo zapravi priblizno osem tisocakov. Pa pivo ni edina pijaca, ki jo pije. Za kosilo sva se odpravila na pico. Preden sva jo dobila, je spil stiri CC-je, ob pici se dve veliki pivi, in ko sva po kosilu odsla na kavo (jaz), je narocil se pol litra rdecega, malo sva se zaklepetala, jaz radensko, on pa se pol litra.
Star je 21 let. Ne poslusa in odklanja vsako pomoc. Prisla sem do tega, da je zadnji dve leti vedno, ko ga vidim, vsaj rahlo okajen. Ko pa enkrat doseze tisto svojo dozo, gre pa tako ali tako spat in se po prespani polovici dneva nicesar ne spomni. To se mu zgodi nekje stirikrat na teden.
Doma mu nihce ne rece cisto nic. Oce ne, ker je sam pomojem enak, mami pa se zdi skoda zivcev.
In kaj naj jaz?

Lep pozdrav!
Dejstvo je, da je ta Vaš prijatelj alkoholik, kar lahko sklepam po tem kar ste napisali v zgornjem sestavku.
Ne vem sicer kako blizu sta si, toda v vsakem primeru ga je potrebno postaviti na realna tla. Fant je še zelo mlad in stik z alkoholom bo s časom postal samo še bolj tesen. Da bo sam od sebe zreduciral uživanje alkohola je težko pričakovati.
Problem je, ker se nahaja v fazi, ko si ne priznava, da ima probleme z alkoholom. Predlagam Vam, da se odkrito pogovorite z njim in ga vprašate o pomenu alkohola v njegovem življenju, pogovorite pa se tudi z ljudmi, ki so mu blizu, da mu osvetlijo njegov problem. Šele to ga lahko privede do tega, da bo začel razmišljati. Svetujte mu tudi obisk pri psihologu do katerega bo najbolje, če gresta skupaj.

New Report

Close