Najdi forum

alkoholizem mladih odraslih ljudi

Spoštovani,
mlajši brat (28 let) drvi v vse globji prepad alkoholizma. Vzroki so jasno določljivi: ločitev staršev v zgodnjem otroštvu, neprimerno družinsko okolje, nedokončano šolanje (samo osnovna šola), slaba samopodoba ,….. in tako je kljub fizični odraslosti še vedno velik otrok. Ne znajde se v realnem življenju, trenutno je brez službe (ne po svoji krivdi), težave s partnerkami (nestanovitnost) in vse hujše vdajanje alkoholu. Druži se z neprimernimi (prijatelji so si uredili življenje, ostali so stari pijanci), dela kot “hlapec” pri ljudeh, ki za plačilo postrežejo z alkoholom.

Ker verjamem v njega, ker je inteligenten človek in ker ga imamo radi, mu želim pomagati. Pomoč odklanja.

Sprašujem: Kakšne so možnosti za takšnega človeka v naši državi ?
Nujno potrebuje strokovno pomoč, kajti sam ni dovolj močan, da bi iz vrtiljaka iztopil. Socialna služba ni dobra rešitev. Ali obstajajo primerni psihologi, psihiatri ipd., ki bi jih redno obiskoval in se lahko z nimi sproščeno pogovarjal ?
Ali obstajajo programi za “življenjsko šolanje” ?
Regija: Zasavje.

Vljudno prosim za odgovor in vas prisrčno pozdravljam. Tatjana

Lep pozdrav!
Problem alkoholizma je v Sleveniji zelo razširjen, saj ga skoraj ni Slovenca, ki med svojimi sorodniki nebi imel zasvojenca z alkoholom.
Zdravljenje alkoholizma lahko poteka na več načinov:
-Zelo pogoste so skupine anonimnih alkoholikov, kjer si posamezniki, ki so imeli težave z alkoholom med seboj pomagajo, pogovorijo in izmenjajo izkušnje.
-Obstajajo tudi psihiatri, ki zdravijo odvisnost na različne terapevtske načine.
-Lahko pa se posameznik tudi odloči za zdravljenje v psihiatričnih bolnišnicah ali raznih skupnostih.

Torej kot vidite je veliko različnih vrst programov, ki se ukvarjajo z zdravljenjem odvisnosti, toda vsa so brezpredmetna, če posameznik svojega odnosa do alkohola ne zaznava kot problem in pri tem odklanja vsakršno pomoč.
Zasvojenec potrebuje zunanje dejavnike – stimulanse, ki pritiskajo na njega, da lahko nekako zazna svojo dano situacijo in jo opredeli kot problem ( pogoji, omejitve s strani družine, eksistencialni problemi…)

Če se bo odločil za zdravljenje v terapevtski skupnosti se lahko obrnete na našo brezplačno telefonsko številko 080 12 21, kjer Vam bomo lahko bolj konkretno pomagali.

New Report

Close