Najdi forum

Spoštovani!!
Zanima me kako in zakaj do delirija pride? Kakšno stanje je to? Slišala sem, da je motnja organska, pa mi ni povsem jasno, kako? Prosim, če lahko napišete čim več o tem.
Hvala za odgovore
Manca

Delirij je stanje, ki se ponavadi pojavi kmalu po prekinitvi uporabe velike količine alkohola (pri ljudeh, ki so dlje časa in v velikih količinah zlorabljali alkohol). Je organski odziv organizma (telesa) na pomanjkanje alkohola, na katerega se je telo navadilo.
Običajno ga spremljajo znaki, kot so hitrejše bitje srca, znojenje, tesnobnost, nespečnost, nemir, halucinacije (najznačilnejše so vidne, ko oseba vidi miške in podobne majhne živali, se jih otepa, čeprav jih v resnici tam sploh ni), blodnje (najpogosteje preganjalne blodnje, ko oseba misli, da jo bo kdo napadel, jo poškodoval, čeprav ji v resnici ne grozi nobena taka stvar).
Če pri nekom pride do tega stanja, je najbolje, da pokličete zdravniško pomoč.

Kako “kmalu” po prenehanju pitja alkohola?
Če je oseba pila intenzivno dve leti (ali pa nekoliko manij)?
Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozabila sem še vprašati, so kakšni znaki pred delirijem, taki prepoznavni za okolico…da se najhujše prepreči, če se to da? Se oseba sama lahko zaveda oziroma občuti prehajanje v stanje delirija? Se delirij da kako preprečiti, omiliti? Samo z pomočjo domačih ali nujno z zdravniško pomočjo?
V naprej se najlepše zahvaljujem!

New Report

Close