Najdi forum

S sinom sva se dogovorila, da bo redno hodil na testiranje za THC, pa bova oba profitirala: jaz, ki bom tocno vedela pri cem sem in on, ki mu bom nehala ‘teziti po nedolznem’.
Zdaj bi pa rada dobila informacije od strokovnjaka na tem podrocju, saj ne poznam dovolj vrednosti na izvidih.
Mene predvsem zanima kolicina, ki jo konzumira, namrec ali fant pokadi en do dva jointa mesecno, ali recimo pet tedensko.
Kako se to vidi?
Kaj pomenijo stevilke na izvidu?
Kaksen je razpon vrednosti na izvidih?
Kako vpliva preteceni cas (kot pri alkoholu?)
Skratka, rada bi res dobila neko infromacijo o izvidu.

Glede na to, da obstajajo različni testi in da so tudi izvidi različni, vam ne morem odgovoriti na vaše vprašanje. Odvisno od tega, kateri test ste uporabili.

Najbolje je, da se skupaj z izvidom oglasite v eni od organizacij, ki se ukvarjajo s problematiko drog in odvisnosti. Tam boste dobili najbolj verodostojne informacije in želena pojasnila.

Zanima me, kako relevantni so THC testerji? Kolikor vem, ne ravno, poleg tega se da izvide na različne načine prikriti oziroma spremeniti. Pa tudi vzpostavljanje odkritega odnosa v družini, med mladostniki in starši, bi bilo po mojem mnenju v primeru problematike z drogami, bolj koristno kot represija v obliki testerjev, mar ne?

nova
Uredništvo priporoča

Ja, se strinjam. Teste se da prirediti in zato niso 100%. Sama jih priporočam samo v primeru, da se v družini ali v partnerskem odnosu znebimo nepotrebnega dvoma. Vzpostavljanje odkritih odnosov je gotovo prioriteta pri reševanju stisk, povezanih z zlorabo drog in odvisnostjo.

Kako prirediti?
Za ‘domace’ teste iz lekarne verjamem.
Kaj pa teste, ki jih naredijo z analizo urina na Sodni medicini?
Mi lahko kaj vec poveste o tem?

Seveda gre za odstanjevanje dvoma. Kako pa naj drugace bom
prepricana, da ni kadil? Oziroma kako lahko on mene preprica?
Verjamem, da so odnosi tako veliko boljsi.

Za hitro informiranje si preberite clanek na spletni strani Mladine. Tukaj je povezava:
http://www.mladina.si/tednik/200101/clanek/mamila3/ (ce ne dela, pa vpisite sami).

Pa vseeno razmislite, ce ni vzpostavljanje dobrega odnosa brez testerjev boljsa varianta.

Lp

Upam, da na Sodni medicini vedo, kje vse jih lahko odvisnik prelisiči. Zamenjava svojega urina z urinom nekoga drugega je najlažja možnost ponaredka. Primešanje določene kemične snovi v urin je druga možnost. Pa še veliko drugih možnosti. Mislim, da jih ni smiselno naštevati… Običajno ne gre toliko za ponarejanje papirja kot takega, pa vendar… Če odvisniki znajo zelo dobro ponarediti potne liste in podobne dokumente, pa ne bi znali dovolj prepričljivo ponarediti takih izvidov? Ja, zelo so zviti. To jim je pač potrebno priznati. Zviti so in vas bodo vrteli okrog svojega prsta – vse do takrat, dokler ne boste začutili njihove resnične bolečine, ki je zadaj …

New Report

Close