Najdi forum

ne verjamem več, da ljudje sploh živijo trezno, a ni lepše biti zadet?

Najbrž vam je zelo težko, ko ste kar obupali nad treznim življenjem. Pa vendar se mi zdi, da vam je vsaj delček vere v smiselnost treznega življenja še ostal. Bi napisali to vprašanje, če bi popolnoma obupali nad smiselnostjo treznega življenja?

Vzemite si 5 minut časa in pokličite Domna na 080 1221. Podobno kot vi tudi on ni verjel v trezno življenje – mislim, da vam bo znal zelo dobro odgovoriti na vaše vprašanje.

Večina res ne, pa vendar se nikjer ne zgledujem po večini in se zato tudi tu ne mislim. Sem pa nekoč razmišljala podobno kot ti, ker me je prizadela vsaka, še najmanjša stvar in sem pod vplivom alkohola “lažje” razmišljala o nepravičnosti sveta. Problem pa se je pojavil potem, ko sem tako “zabluzila”, da sem se lahko zraven ostalih, ki so se mi vedno smilili, začela smilit tudi sama sebi. IN veš kaj je bilo najtežje? To, da sem sama sebi priznala, da s tem, ko pijem, nisem rešila niti ene same težave teh, ki sem jim sicer želela pomagati, sem pa zato sama zašla v težave. Zato sem se odločila, da popolnoma spremenim svoje življenje in se namesto z reševanjem celega sveta, zadovoljim z reševanjem- najprej sebe, potem pa bitij (ljudi in živali), ki mi “slučajno” prekrižajo pot (seveda, če verjameš v slučaje). Po nekaj letih takšnega življenja, ti lahko zagotovim, da sem se pravilno odločila, saj je zame pokazatelj pravilne odločitve to ali sem s svojim življenjem zadovoljna in srečna ali ne- in to zagotovo lahko rečem, da sem. Iz tistega prejšnjega bežanja pred resničnostjo sem le-to raje SPREJELA takšno kot je in zdaj v njej namesto sovražnika vidim izziv, ki se mi vsak dan pojavi v drugačni obliki. Vem, da vsak potrebuje svoj čas, da pride do tega (eni žal nikoli) in tudi svoje izkušnje na tebe ne morem prenesti (tudi, če bi bilo možno, bi to še vedno bila MOJA izkušnja- ti pa potrebuješ SVOJO) vendar ti naj za konec povem eno misel, ki je (vsaj meni) dosti prispevala k odločitvi za trezno življenje: Če pravite, da trpite, potem še niste dovolj trpeli! Lep pozdrav in držim pesti zate!

Že po imenu se vidi, da potrebuješ pomoč in ti ni ravno vseeno. tudi če si zadet. Dobro zate, da se tega zavedaš. Poišči pomoč! Še je upanje zate!

New Report

Close