Najdi forum

Lep pzdrav ter velik vprašaj.Sem Miha 25 let ter moj velik problem je da enostavno se ne moram sprijaznit. Pred 5 meseci sem se razšel z mjo tedajšno deklino z njo sem hodil 4 leta od takrat dalje zelo teško spim, jem ter se sploh ne nasmejim kajti od takrat dalje je moje življenje nehalo dihat.Vem da se moram sprijaznit a ko to ne moram nikakor. Saj če bi naneslo kako da bi se mogoče hotela vrni k meni je ne bi sprejel ,kajti ne moram se nikakor sprijazni s tem kaj sem videl.Od takra dalje ko mi je rekla da jo naj pustim na miru ter da me več ne ljubi sem si obljubil da je več ne pogledam nit pokličem . Vsega se trdno držim kajti slišal in videl je nisem kakih 2 meseca. Ampak ona mi je zadnje čase pošilja zelo ljubeznive e-maile in ne vem kaj ji je saj ima fanta. Najbolj si želim jo preboleti ampak ni minute da ne pomislim na njo kajti jo še vedno ljubim. Če obstaja kakršna metoda ali bilo kaj da mi neha srce razbijat vsakič ko se spomnim nanjo bi mi zelo prav prišla . Kajti misel mi že kaže zelo temačne strani.. hvala na pomoči in lep pozdrav!!!

Pozdravljeni!
Vprasanje se sicer ne navezuje na temo zasvojenosti ali pac? Lahko smo zasvojeni tudi z odnosi! Kadar prekinemo zvezo s clovekom do katerega veliko cutimo se nam v tistem trenutku sesuje svet, toda mi moramo ziveti naprej. Iz svoje izkusnje potegni tisto najboljse, kaj si se naucil iz te veze, kaj ti je ta oseba dala in kaj ti njej. Nekaj casa ti bo se hudo, ker si ne bos znal predstavljati zivljenja brez nje, toda cez cas se bodo stvari spremenile. Spoznal bos, da lahko v zivljenju shajas tudi brez te osebe, znal bos kriticno pogledati na vajino zvezo.
Ce s to osebo ne mislis vec ostati, potem je za nekaj casa dobro, da prekines stike z njo, saj ti bo na tak nacin lazje, da se poslovis od nje.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni!
Vprasanje se sicer ne navezuje na temo zasvojenosti ali pac? Lahko smo zasvojeni tudi z odnosi! Kadar prekinemo zvezo s clovekom do katerega veliko cutimo se nam v tistem trenutku sesuje svet, toda mi moramo ziveti naprej. Iz svoje izkusnje potegni tisto najboljse, kaj si se naucil iz te veze, kaj ti je ta oseba dala in kaj ti njej. Nekaj casa ti bo se hudo, ker si ne bos znal predstavljati zivljenja brez nje, toda cez cas se bodo stvari spremenile. Spoznal bos, da lahko v zivljenju shajas tudi brez te osebe, znal bos kriticno pogledati na vajino zvezo.
Ce s to osebo ne mislis vec ostati, potem je za nekaj casa dobro, da prekines stike z njo, saj ti bo na tak nacin lazje, da se poslovis od nje.
Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Brez panike, Miha. Svetujem ti, da si poiščeš novo družbo (ali pa stare znance, s katerimi se nisi videl že 4 leta) in živiš naprej. To je najpomembneje. Sploh pa ne dvomim, da ne bi spet srečal take bejbe, ob kateri bi ti srce razbijalo in jemalo sapo.

Lp, A

Hej Miha!

Tudi jaz sem ze dozivel podoben problem, le da nisem bil s to punco tolk casa k ti. Sedaj je minilo ze kake 2 leti odkar sva se razsla. Po pravici povedano mi se vedno gre kdaj po glavi – sploh pa tista stvar ki mi jo je uspicila (varanje na kubik)… In ravno misel na ta dogodek mi je pomagala, da sem jo prebolel. Zacni si nekam zapisovati njene napake in ko se ti bo spet stozilo po njej… papir v roko pa čitaj – tud 5x ce bo treba. Pa se neki… tista punca mi je pomenila vse na svetu – do takrat, a sele sedaj vidim, da ni bila prava (mogoce je pa sedanja). Čakaj in dočakal boš…..

Pa Srečno!

Sem mislil, da sem edini, ki je bil na smrt zaljubljen, pa se je končalo. No ja kaj sem jaz naredil – nič. Ljubil sem jo tako močno, da me še danes po 12 letih ni minilo. Ona je nekaj časa uživala svobodo, jaz pa sem poskušal najti pot do nje a zaman. Dolgo se nisem mogel sprijazniti, da je konec, a na koncu se bo treba s tem sprijazniti. Prej ko boš to spoznal, bolje zate. Čudi me, da ti pošilja e-mailčke. Le kaj naj to pomeni? Mogoče ji pa le nekaj pomeniš. Toda ne delaj si lažnih utvar. Tudi sam sem kdaj po najini ločitvi dobil kak prijazen nasmeh od nje, kar mi je vlilo novo upanje, toda do danes ni ratalo nič. Ostali so le lepi spomini z grenkim priokusom in za vedno ranjenim srcem. Na žalost tudi moški kdaj potegnemo ta kratko…

Morda bi to tvojo situacijo lahko imenovali odvisnost od odnosov. Vnedar ti to kaj veliko ne bo pomagalo.
Praviš, da je tvoj problem, da se ne moreš sprijazniti.
S čim, pravzaprav se ne moreš sprijazniti?
Dobro zastavljen problem, je že pol rešitve.
Kaj bi pravzaprav rad? Bi jo rad prebolel?
Po mojem je bolje, da poiščeš bolj konkretno pomoč, ne le na teh forumih!

hojla miha!

res je že precej časa odkar si opisal svoj problem, vendar ga jaz prej nisem prečitala. naj ti povem, da sem nekje tvojih let. moram povedati bila, ko sva šla z mojim bivšim fantom narazen. zdaj pa sem že dve leti poročena, vendar z drugim. tudi midva sva bila skupaj nekje 4 leta in bila je to zelo velika ljubezen, ja potem pa samo enkrat “konec”. konec v narekovaju zato, ker to še zdaleč ni bil, ne zame in ne zanj. naj omenim še to, da ga je naredil on. jaz sem si po nekaj časa našla fanta (moj sedanji mož), vendar sem s svojim bivšim bila nenehno v stiku. preko mailov po gsm-ju, elektronski pošti, telefonu, par krat sva šla še na pijačo. lahko ti povem ni bilo lahko, še posebej ker se je on na veliko trudil, da bi me dobil nazaj.. vendar mu ni uspelo. rada sem ga imela, bil je moja velika ljubezen, imela sva načrte za naprej, pa vendar… veš v tistem času sem spoznala, da je dobro tako kot je in se nisem odločila zanj ampak za mojega sedanjega moža in povem ti da mi ni žal. to je bila pač moja odločitev. rada bi ti pa povedala le to, da se včasih moraš naučiti odpuščati in dati šanso osebi, ki jo imaš rad. odpuščati pomeni ljuboiti, znova zaživeti. moj predlog, če jo imaš resnično rad ji daj možnost, naredi kot ti narekuje srce, ne muči sebe in drugih, pa boš vide.. sicer pa ti sam najbolj veš, zakaj sta šla narazen in kakšen odnost sta imela.
lp
bina

Miha;
mogoce si ze prebolel ta problem v tem casu (malo pozno sem prebrala to:), ce si, sem zelo vesela zate…
ce pa nisi…. evo tako bi rekla;
ce jo resnicno zelis preboleti, ne imej nobenih stikov z njo (kot ti je nekdo zgoraj ze svetoval), ljubeznivi e-maili in podobno te samo vlece proc od resitve. Razen ce morda zelis se kaj z njo (a napisal si da je ne bi sprejel)…

Poisci si nekaj kar rad pocnes in kar te tudi sprosca… mene recimo narava: ko sem zalostna (RESNICNO zalostna – skoraj kronicno:) grem na nek meni ljub kraj, se poskusim sprostiti, ce je res zelo hudo tudi jocem,….
in ko je bolecina izjokana 🙂 se zazrem v naravo, se potrudim za trenutek pozabiti na problem…. in velikokrat mi uspe. treba se je zazreti (zamisliti) v nekaj, kar te sprosca.
Sem mlajsa od tebe, a verjamem da bi tudi tebi to pomagalo, ce si le sam dovolis.

V upanju, da bi cimprej varno prestal to krizo te pozdravlja
Bridget.

Miha;
mogoce si ze prebolel ta problem v tem casu (malo pozno sem prebrala to:), ce si, sem zelo vesela zate…
ce pa nisi…. evo tako bi rekla;
ce jo resnicno zelis preboleti, ne imej nobenih stikov z njo (kot ti je nekdo zgoraj ze svetoval), ljubeznivi e-maili in podobno te samo vlece proc od resitve. Razen ce morda zelis se kaj z njo (a napisal si da je ne bi sprejel)…

Poisci si nekaj kar rad pocnes in kar te tudi sprosca… mene recimo narava: ko sem zalostna (RESNICNO zalostna – skoraj kronicno:) grem na nek meni ljub kraj, se poskusim sprostiti, ce je res zelo hudo tudi jocem,….
in ko je bolecina izjokana 🙂 se zazrem v naravo, se potrudim za trenutek pozabiti na problem…. in velikokrat mi uspe. treba se je zazreti (zamisliti) v nekaj, kar te sprosca.
Sem mlajsa od tebe, a verjamem da bi tudi tebi to pomagalo, ce si le sam dovolis.

V upanju, da bi cimprej varno prestal to krizo te pozdravlja
Bridget.

Imam podoben problem, vendar mislim, da bo cez cas tudi moj svet na nitki…sicer imam fanta, vendar si ne predstavljam, kako bo, ko bova koncala, ker sem pravtako kot ti odvisna od nje, kar je zelo narobe, zgleda da si to prepozno spoznal, oziroma nisi nikoli pomislil na to, da si brez nje nic…
Pri oprah show je bila ena oddaja, kjer je moz brez razloga zapustil zeno, in ta zenska se je odlocila, da bo v tem casu, ko ga preboleva, naredila nekaj zase, saj jo je decko zelo prizadel, tudi njej se je sesul svet…povedala je tudi zelo bistveno stvar:”Najprej moramo doseci to, da se pocutimo srecni brez vsakokar, da zacutimo, da smo celota, sele nato lahko ustavarimo normalno razmerje in se pocutimo srecne, saj bo partner nase zivljenje samo polepsal, ne bo ga pa zapolnil”…..upam, da si razumel, gre za to, da se poskusaj duhovno razviti, poskusaj z avtogenimi treningi, hodi na shen qi, jogo….te stvari te bodo pripeljale do tega, da te naslednje razmerje ne bo tako potegnilo vase,da bos znal od razmerje dobiti najvec in najboljse in da bos spoznal, da moras najprej znati osrecevati sebe, sele nato bodo lahko ob tebi srecni drugi…

lp

Pozdravljeni!

Me veseli da nisem edina. Ceprav so pri meni stvari dokaj komplicirane. Vsa stvar glede razmerja z mojim bivsim fantom in mano je zelo sveza. Tudi jaz sama sebe vidim kot zasvojeno z odnosom, saj imam obcutek, da sem vsa ta 4 leta zivela le zanj. Pravzaprav je bilo tako, da sva bila sprva skupaj 10 mesecev, potem sva imela leto in pol pavze, potem pa sva ponovno zacela razmerje, ki pa se je po skoraj 2 letih koncalo. Vendar jaz za sebe pravim, da je trajalo 4 leta, saj ga v vsem casu ko nisva bila skupaj nisem pozabila. Vmes sva tudi veckrat bila skupaj za eno noc in v vseh 4 letih je od mene vedno dobil tisto kar je zelel. Popolnoma sem se mu prilagajala in mu ustregala v vseh zeljah. Ko tak razmisljam sem mu hotela biti zlata ribica, ki mu je izpolnjevala vse zelje. Prav nic nisem zahtevala, le to da me ima rad. Verjela sem mu vsako stvar in bila 100% prepricana da mi je zvest (kar najverjetneje tudi drzi). In potem me je zadelo kot strela z jasnega: “Jaz ne morem vec tako dalje. Si taksna kot si vsak predstavlja svojo idealno punco, vendar je cas, da zacnes zivet svoje zivjenje!” NE NE in NE! Ne vem kako naj zivim brez njega?!? Ne jem, ne spim oz. ko se zbudim ne morem polezavat saj mislim le na njega. Vsako stvar lahko povezem le z njim in cisto nic drugega ne vidim okoli sebe. Sedaj se sicer silim, da hodim v druzbo in se cepim doma, vendar tako ne bo slo v nedogled. Vse kar znam govorit je o njem in o nama… Se celo psihologinja mi je potrdila, da sem delno obsedena z njim.
Ko sem se pogovarjala z prijateljico, sem ji dala primero: Pocutim se kot narkoman, ki ima heroin, pa nima igle. Heroin so mi vsi prijatelji in druzina okoli mene, pa vednar rabim iglo (njega) da bom srecna!

Morda si mislite da sem zmesana, vendar vas vseeno prosim za nasvet!

New Report

Close