Najdi forum

droga, nosečnost, posledice

ok. na kratko. spoznal sem punco. skupaj sva že nekaj časa. pred štirimi leti in nekaj je nehala z drogami (heroin,…). od takrat je “čista”. zanima me kakšne so lahko posledice glede njenega zdravja in kako lahko jemanje drog (aja, pri njej je trajalo 4-5 let) vpliva na nosečnost in otroka.

Če je res tok časa čista posledic ni!

Predlagam kljub vsemu, da pove to svoji ginekologinji, in bilo bi dobro, da se naredi nekaj pregledov, ki bi dali jasnejšo sliko glede morebitnih poškodb, ki so jih lahko droge pustile. Tu mislim sevedana preglede jeter, in drugih organov, ki so v času nosečnosti zelo obremenjeni, v času jemanja drog pa se lahko v njih pojavijo spremembe.

Uporabo drog v nosečnosti odsvetujemo(odsetujemo jo tudi sicer). V nosečnosti imajo lahko droge negativne vplive tudi na plod, zato se pričakuje, da ženske ne bi uporabljale drog v nosečnosti. če pa že zanosijo, morajo takoj poiskati zdravniško pomoč, da se uredi zdravljenje odvisnosti v skladu z sodobnimi dognanji.

nova
Uredništvo priporoča

ok. hvala Milan za odgovor. ali mi lahko priporočiš kakšno literaturo na to temo?

no, da ne bo nejasnosti naj še enkrat povem, da je z drogo popolnoma prenehala pred štirimi leti in od takrat ni resnično niti pomislila na to da bi še kdaj ponovila.

je pa res, da jo “moram” še prepričati da neha s cigaretami in potem lahko razmišljava o otroku. ni še noseča, a razmišljava o tem. zato želim vedeti čim več, koliko je človeško telo zmožno sčistiti, ampak verjetno (tako vsaj po mojem laičnem znanju) so lahko še najslabše posledice na živčni bazi. ali?

lp

Pojdi na spletno stran NIDA in poišči med literatudo področje drog in nosečnosti.

New Report

Close