Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč nujno rabim podrobne informacije o KOMUNAH

nujno rabim podrobne informacije o KOMUNAH

Sem zaskrbljena sestra mladega odvisnika, ki trenutno domuje na ulici s svojimi drogiranimi prijatelji. ker pa je kljub vsemu moj brat, ki je bil dober človek vse dokler ga ni zasužnjila ta prekleta droga, bi mu rada nudila pomoč, ko jo bo potreboval. ker pa ne vem skoraj nič o komunah bi bila rada obveščena o tem katero komuno izbrati, kakšni so postopki za priti v komuno. zanimajo me predvsem komune v tujini. torej čim prej prosim za izčrpne informacije na temo komune.
lepo se mejte in držite pesti za mojega brata.
zaskrbljena sestra

draga tg, prav ta teden prihaja na obisk v Slovenijo don Pierino Gelmini, ustanovitelj mnogih skupnosti Srečanje, tudi pri nas. Klikni na http://www.karitas.si in si oglej njihove strani. želim ti mnogo sreče!

janja hvala za informacijo.
lepo te pozdravljam in misli name
zaskrbljena sestra

nova
Uredništvo priporoča

Društvo up v Ljubljani tam ti dsajo vse podatke in te pripravijo na odhod v komuno!!Tja lahko svojega brata odpelješ na razgovor kjer se bo pogovoril z bivšimi odvisniki-(kar je najbol)in potem gre v komuno Dia nova ki je precej bolša od Don pierina!!!SEm dal obe skozi tko da vem

Odpri spletno stran Urada za droge, kjer so naslovi večine programov v Sloveniji. Potem pa lahko pokličeš po telefonu ali pa se osebno oglasiš v posameznih programih, kjer ti bodo z veseljem povedali več.

http://WWW.uradzadorge.gov.si

pozdravljeni,
havala za odgovore vendar vam moram povedati da bo jutri tocno tri mesece kar je moj brat (na svojo zeljo) odsel v spanijo v komuno (centro RETRO). za zdaj se dobro drzi in upam da se bo se naprej
ciao tg

Super, informacije v forumu so seveda namenjene tudi drugim, ki ti bodo hvalčežni, da si odprla to vprašanje. Pošlji pozdrave bratu, Španija je daleč in vsaka beseda iz Slovenije je dragocena.

ce kdorkoli rabi kakrsnekoli informacije glede zivljenja v komuni RETO Spanija, ali pa samo kaksno spodbudno besedo ali misel sem vam na voljo. Rade volje vam bom povedala tisto kar bom zvedela preko brata ki je sedaj tam. tako boste delezni informacij iz prve roke.
pozdrav tg
p.s. Milan hvala za pozdrave. vem da jih bo vesel. in res je da je spanija dalec in misel na brata, ki je tako dalec je se boleca. a tolazi me spoznanje da je to zanj edina moznost da zazivi drugace. najbolj pozitivna stvar vsega tega pa je da lahko spet upam da bom dobila mojega brata nazaj.

Samo ne ga dat v kaksne komune, ki so pretirano povezane z vero… v tujini vem da obstajajo neke krscanske komune, ki pa baje niso prov kul. Kolikor vem od znancev, je pri ljudeh, ki so bili tam, vendar niso verni, stanje se poslabsalo. Baje, da so jih budili sredi noci, da so molili rozni venec… kot v kaksnem filmu… ne vem pa, koliko verjeti temu.
Poleg tega je pa najvazneje, da se brat za zdravljenje odloci sam, ker ce ga v to prisili druzina, ponavadi rezultati niso najboljsi, saj kmalu zaide nazaj. Ko bo dojel, da to počne zase, ko se bo res sam odločil, potem lahko upas na najboljse. vendar pa je takrat lahko ze prepozno.

New Report

Close