Najdi forum

Živjo, 9 let je in še več je preteklo od “prejšnega življenja”, danes imam družino, fax, ustvaril sem si kariero, skratka sem zadovoljen in srečen, če potrebuje kdo kakršnokoli pomoč ali pa samo pogovor sem vam na voljo, saj verjamem da si tisti ki smo preživeli ta pekel si znamo tud najbolj pomagat. sam ravno nisem pristaš dohtarjev in raznoraznih karieristov in zaslužkarjev, ki “serjejo” s svojimi idejami sami pa ne verjamo v to, verjamem da tisti, ki potrebujejo pomoč najrajši slišijo konkretne zgodbe,
da vidijo da se da. in se da, vse se da.

lep dan

jo-jo,

vesel sem,d a si se oglasil, kar napiši, saj veliko ljudi bere ta forum in zagotovo se bo kdo našel in videl v tvoji zgodbi sebe ali pa morebitno pomoč za izhod iz krize.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Pozdravljen JO-JO ! Rada bi vas vprašala, koliko časa je heroin ali kokain
v urinu, zaradi urinskega testa .Meni namreč sin pravi , da tudi do 6 mes.
po tistem , ko si ga nazadnje uporabil. Ali to drži ?
Najlepša hvala za odgovor !
Barbara

nisem Jo-jo, vem pa vseeno, da vas sin okrog prinaša in je tako veselo lahko zadet iz dneva v dan.

Heroin in kokain ostaneta v urinu največ do en teden in še to izjemoma – ponavadi samo nekaj dni. THC – trava ostane v urinu do tri tedne, metadon nekaj malega manj, itd…

Sicer pa se o teh stvareh pozanimajte tam, kjer te teste opravljajo ali kjer kupite teste.

Sinu pa povejte, da veste…

LP

Evo: imam vprašanje! Sem mama dveh otrok (še majhna). Zato dostikrat zaidem v lekarne – ob vseh časih, tudi ponoči :(.
In tam jih tolikokrat videvam: lepe mlade fante, ki prihajajo po igle! Pa niso diabetiki, ne!
Kako vraga je možno, kaj se vendar dogaja v glavah teh krasnih ljudi, da začnejo jemati mamila?
Sama sem pustila službo, da sem ob otrokoma. Čim dlje bom doma. Imamo le majhno stanovanje – pa kaj potlej. Gremo ven, pa je prostora, kolikor hočeš.
Ta strah, kaj bo, ko malo zrasteta, ko pridejo višji razredi OŠ – in srednja šola, je grozen, še posebej, ker si ne znam predstavljati, kako ljudje sploh zabredejo v to?
Mnogi krivijo starše, vzgojo … A jaz v to ne verjamem čisto, kajti velikokrat že doma vidim, da moj mali takoj verjame sošolcu, ki razlaga, da je šel na Mt.Everest, meni pa ne, in mu moram dokazovati, da tega zaenkrat res še ne zmore…
Skratka, kaj kot mama lahko sploh naredim, da bi mojima otrokom ne bilo treba čez čas hoditi po igle, da se ne bi opijala ipd?

moje izkušnje povejo da večina prijateljov, ki sem jih spoznal na ulici in po svetu, ki so bili ali pa še vedno so odvisniki, na žalost, izhajajo iz družin, ki imajo neurejene razmere, ali so to otroci staršev ločencev, ali so to slabe socialne razmere (eden od staršev alkoholik) ali,ali…tako da pomen družine, če funcionira tako kot je treba, da je dovolj ljubezni in dovolj odkritosti in pogovora, ima veliko vlogo pri njegovem razvoju in več kot to starš narediti ne more. Tudi sam, kot oče majhnega otroka se ne glede na izkušnje, ki jih imam, sprašujem kako lahko kot starš največ pripomorem k njegovemu razvoju in kvaliteti njegovega življenja.

Če pa pomislim nase, ki izhajam iz urejene družine, tako materialno kot to da sta starša vedno gojila nek odnos ki je temeljil na poštenosti, delavnosti, ljubezni, mislim, da je to odvisno tudi od vsakega posameznika posebej. Glede na to da sem zelo zgodaj začel konzumirati droge (13 let), pred tem pa sem bil perspektiven športnik, sigurno pomeni da sem sam bil (verjetno še sedaj) oseba, ki je imela določene probleme na katere nisem znal odreagirati pravilno in sem izbral lažjo pot kot pa da sem vložil nek trud in voljo.

Glede na vprašanje sklepam, da ima vaš sin težave z drogo. koliko časa se droga nahaja v telesu sploh ni pomebno en dan ali dva tedna, ali šest mesecev, pomebna je odločitev da nekaj korenito spremeniš v svojem življenju in to se verjemite mi zelo lepo tudi vidi. Dokler se boste pogovarjali na način koliko časa se droga nahaja v telesu ali pa razmišljanja v smislu saj trava ni nič al pa na metadonu lahko živim normalno življenje boste korakali na mestu.
potrebno je zavihati rokave, se odločiti za NOV NAČIN ŽIVLJENJA, poiskati skupino za pomoč, se pogovarjati, začeti delat, al pa šolat karkol potem bomo govorili o uspehu. v to pa je treba vložiti veliko truda, leta in ljubezni.

Pri 13? Grozno, to je točno tisto, česar se bojim pri svojih otrocih. To je starost, ko je mlad človek hudo ranljiv za take stvari. Še posebno brez opore ljubečih odraslih.
Lahko opišeš, kako pravzaprav si pri teh letih lahko prišel do droge? Kako si priskrbel denar zanjo?
Sorry, veš jaz sem celo življenje bolj ali manj čepela doma med knjigami in pojma nimam o tej sceni. Zato te prosim, če nam zaupaš te reči.
Hvala in lep pozdrav!

lep pozdrav!
imam prijatelja, ki je že pet let zasvojenec. včeraj sm ga slučajno srečala in povedal mi je velik stvari…med drugim tut, da je na metadonu in vzame tut kokain… povedu mi je da bo šel v komuno v zagreb, ali sploh obstaja in če veš morda naslov, številko?!
res bi mu rada pomagala, ker je bil učas zelo uredu, sej je še zdej, sam težave ima…
hvala

jaz bi še dodal, da naj se mati čimprej odpravi v enega izmed programov ,kjer se zdravijo odvisnosti od prepovedanih drog ali pa v programe terapevtskih skupnosti. vsekakor je prav, da si starši čiprej pridejo najasno kaj je odvisnost in začnejo gledati odvisnost kot celovit proces in ne samo prisotnost ali ne prisotnost droge v urinu.

New Report

Close