Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč KAKO SPOZNAŠ, DA SE JE NEHALA DROGIRATI?

KAKO SPOZNAŠ, DA SE JE NEHALA DROGIRATI?

Pozdravljeni!

Pišem Vam v upanju, da bi mi kdo konkretno odgovoril, pa ne misleč, da koga obtožujem, kažem s prstom na njega, ampak zaradi skrbi do bližnjega. Imamo namreč sodelavko v službi, s katero sva se v zadnjem času zelo zbližala. Rad bi razvil z njo bolj intimen odnos, ampak… ko sem pred časom nastopil v službo sem izvedel, da je “bivša” drogiranka. Če je ozdravljena, hvala bogu, pravi, da so vražji časi za njo, a dvom obstaja. Imam jo zelo rad, tudi pomagal bi ji, ji stal ob strani, če je mogoče še zmeraj “v tem”.
Pridejo časi, ko so njene oči motne, ima precej temne podočnjake in se neverjetno poti. Tudi januarja, ko smo imeli na Primorskem sneg, je šla v trgovino napol slečena, vrnila pa se je s kapljicami potu na čelu.
Skušam ji zaupati, vseeno imam prebliske, ko mislim, da me vsaketoliko nalaže, da je “čista”.

Ljubim jo, rad bi ji pomagal, ampak zakaj laži?

Kaj pravite vi?

Hvala lepa za odgovore. Darko

Dragi Darko, ljubezen je slepa pravi slovenski pregovor. Lepo je, da jo imaš rad in to je velik kapital, ki vama bo lahko v veliko korist. Jaz bi ti svetoval, da se odkrito pogovoriš z njo in ji tudi poveš, da nisi prepričan, da nima več težav z drogami. Če te ima rada bo med vama stekel pogovor. pri tem jo ne obsojaj. Samo poslušaj jo in jo skušaj razumeti. Potem pa poiščita skupaj rešitev, za katero se bosta oba odločila. Zadeva nikakor ni brezupna, celo več, lahko ti rečem, da je veliko možnosti, da srečno zaživita, kot družina. V Sloveniji je dosti programov, ki ji lahko pomagajo in ne samo njej tudi tebi, da boš lažje pomagal osebi, ki jo imaš rad.

ni nujno, da so opisane specifike, ki si jih opazil, RES povezane z njeno uporabo drog, vendar pa te moznosti ne gre izkljuciti.

podobne efekte imajo lahko tudi razne tablete – npr. proti bolecinam, uspavalne tablete (post-efekt), od znanih drog imajo te ucinke, ki si jih opazil pri sodelavki (povisana tel. temperatura, znojenje) denimo kokain, speed in ekstazi.
zelo malo je verjetno, da bi tvoja sodelavka pred sluzbo jemala X-e, se posebej, ce ne hodi na rejve in ce se opisano dogaja med tednom.

poskusi obzirno izvedeti od nje same, kaj se dogaja, namesto da na slepo ugibas.

pa srecno!

New Report

Close