Najdi forum

Pred leti sem jemala xtc. Zanima me, kakšne posledice ima to sedaj na moje možgane (in preostalo telo), ali se da to natančno ugotoviti pri kakšnemu zdravniku in ali se da to popraviti. Kakšne količine oziroma kako dolgo uživanje je kritično? Kako naj si izboljšam tisti del možganov, ki je nepoškodovan, da jih sedaj čimbolje izrabim.
Hvala!

Prvo je potrebno povedati, da o delovanju, predvsem pa o dolgoročnem delovanju sintetičnih drog še vedno vemo zelo malo. Vemo, da sintetične droge poškodujejo živčne končiče. Do nedavnega je še veljalo, da se možganske celice ne morejo obnavljati, danes so že nekaterie raziskave, ki dokazujejo, da se tudi možganske celice lahko obnavljajo. Torej kot rečeno še zelo neraziskano področje je to. Praviloma imate sedaj malo manjšo možgansko kapaciteto ( kot da imate slabči hard disk na računalčniku)kot ste jo imeli nekoč, ker ste z sintetiko poškodovali del možganov. Bojim se tudi, da bi vam danes kdo vedel natančno razložiti kaj delajte, da bo bolje. Toda morda je pravi nasvet, ta da obiščete prihologa, ki vam bo razložil nekatere tehnike, ki lahko delujejo v smeri ojačitve spomina. Vaše motnje bi lahko ugotovil kakšen test pri psihologu ali natančen pregled pri dobrem psihiatru, ki pozna to področje.
Kakorkoli že, pomembno je, da ste prenehali z uporabo teh drog. To je velik uspeh in to je tudi največ, kar ste lahko naredili zase.

Najlepša hvala za odgovor.
Sedaj pa me zanima še naslednje: ali mi lahko priporočite kakšnega primernega psihiatra oziroma kakšen napotek, kam naj se obrnem, da me bodo potem napotili dalje. Ali za psihiatra potrebujem napotnico splošnega zdravnika?
Ali morda poznate kakno knjigo, z vsebino ojačitve spomina, ki bi jo lahko kar sama predelala in si pomagala?

Še enkrat hvala in lep dan!!

nova
Uredništvo priporoča

Zdi se sicer malo čudno, vendar mislim, da je najbolje, da se najprej oglasiš pri DROGARTU, svoje prostore imajo nasproti Ljubljanske avtobusne postaje, na tisti strani, kjer je konjenik. Mislim, da ti bodo znali pomagati.

xtc,droge!v tvoji glavi bodo ostale”luknje”,ki jih ne boš mogla popraviti na žalost!

To čisto ne drži ker znanstveniki niso enotni ali se ti možganske celice obnavljajo ali ne, za enkrat ne moreš tega vedeti zagotovo. Možno je pa vse.

pravijo da za izboljšanje spomina zelo pomaga tudi neka vrsta meditacije…

To da ostanejo v glavi luknjeje velika pomota!!!kakec napisal:

> pravijo da za izboljšanje spomina zelo pomaga tudi neka vrsta
> meditacije…

Nevrotoksičnosti na žalost niso uspel prodat – torej glede NT nima smisla zgubljat besede in se zapletat.

Zaenkrat so dokazal samo to, da doze do 125mg MDMA niso NT (za 70kg človeka v kliničnem okolju).

Glede “lukenj” v možganih – takšne in še bolj dramatične zgodbe prodajajo nekredibilni medijiji, ki so daleč od stika z realnostjo ali recimo temu, vsaj dokazanih dejstev (!!!) med drugim tudi Tednik z Barbaro Jerman… Sloviti Dr. Ricaurte je namreč pred leti spravil v javnost podatke, kateri pa so danes že spoznani za ‘prodajanje buč’…

vse informacije o tej drogi lahko najdete na:
http://www.drogart.org
za dodatne info pobrskate po forumu: http://www.drogart.org/ubbthreads/ubbthreads.php
http://www.erowid.org/chemicals/mdma/mdma.shtml
http://www.bluelight.nu/vb/forumdisplay.php?forumid=22&ts=3fc13cb5

Seveda je pri tako zapletenem organu kot so možgani težko dokazati kaj se sploh dogaja ob uporabi drog. Vsekakor se danes ve, da vplivajo sintetične droge na serotoninski sistem, ki je odgovoren tudi za naše dobro počutje in deluje nekako preprosto rečeno antidepresivno. Ob uporabi sintetičnih drog pride do rušenja tega občutljivega sistema, ki ga mora telo kasneje ponovno postaviti v ravnotežje. Kot posledica jemanja pa so znano slabo počutje, nespečnost in pri nekaterih tudi samomorilne težnje. Recimo, da o dolgoročnih posledicah še ne vemo dovolj natančno kakšne so. lahko pa rečemo, da že kratkorajne niso ravno prijetne, zato je seveda potrebno opozarjati, da sintetika niso bonbončki, ki jih lahko ješ po mili volji ampak, da imajo tudi posledice na posameznika, zato velja opozoriti vse, ki se lotevajo uporabe teh drog, naj raje še enkrat premislijo o tem početju in se morda le odločijo, da ne bi počenjali tega. če pa že bodo vzeli sintetiko pa je potrebno vedeti, da ima tudi lahko zelo hude kratkotrajne učinke v obliki izgube tekočine in elektrolitov pa vse do odpovedi srca, jeter, ledvic itd…, zato je priporočljivo paziti, da ne pretiravajo z naporom in da se občasno ohladijo in da so pozorni predvem tedaj ko se ne znijijo več in se jim začno pojavljati krči, to je znak vsaj za posvet z ustrezno osebo, ki zna dovolj, da mu ustrezno pomaga.

naj bo za tokrat dovolj.

milan

New Report

Close