Najdi forum

Heroin in pomirjevala

Zanima me kako učinkuje hkratno zaužitje heroina in tablet za pomirjanje. V kakšnih primerih in zakaj lahko pri tem pride do zastrupitve.

Ana

Draga Abna, ravnokar sem odgovoril nas to temo pošiljatelju vprašanja pod šifro Me. Toda naj ponovim, da je kakršno koli upoorabljanje več drog hkrati zelo nevarno početje vsaj iz naslednjih razlogov:

1. Nikoli ne veš koliko je dejansko heroina, kokaina ali sintetike v materialu, ki ga kupiš na črnem trgu.

2. Nikoli ne veš. če so drogam dodane tudi druge droge in zdravila, ki jih dilerji primešajo, zato, da povečajo težo in vsebino.

3. Različne droge delujejo tako da se med seboj ojačajo, to pa nikoli ne moremo predvideti, ker je to odvisno od veliko dejavnikov.

4. Zaradi različnega načina uživanja drog je tudi resorbcija drog različna, zato ni mogoče predvideti, kdaj bo koncentracija drog v krvi najbolj nevarna…

Torej veliko razlogov za to, da ne uporabljaš več drog hkrati

Spoštovani dr. Krek.

Zahvaljujem se vam za odgovor.

Vendar pa me je zadeva zanimala bolj teoretično. Pred časom je zaradi akutne zastrupitve s heroinom in pomirjevali umrl znanec, zato me zanima, kako na zaužito kombinacijo heroina (oblika zaužitja mi ni znana) in pomirjeval deluje telo oz. zakaj v teh primerih nastopi smrt.

Ana

nova
Uredništvo priporoča

Najveškrat nastopi smrt zaradi odpovedi dihanja, ker delujejo opijati primarno na dihalni center.

Lahko o tem še kaj več napišete oz. mi svetujete, kje si lahko kaj na to temo preberem.

Še enkrat prosim za odgovor na zgornje vprašanje.
Hvala.
Ana

New Report

Close