Najdi forum

V prejšnjem tednu je umrl 22 letni fant. Vzrok ni bila previsoka doza ampak obup. Raje kot v komuni je svoje življenje končal na železniški progi čakajoč prvi vlak. Vlak je pridrvel z vso svojo močjo in izbrisal še eno krhko življenje. Kako žalostno .Odšel je brez pozdrava ali slovesa kar tako, doma nič hudega slutečemu očetu. Imel je tudi mamico vendar ni živela z njim. V večkratnem obupu se je že poskušal pokončati vendar je bila smrt “pod vlakom” zagotovljena.

Obsojam vse ki so mu kadarkoli omogočili zaužiti kakršnjo koli drogo. Ko je bil najbolj izgubljen v svojem svetu sam s sabo saj je družina razpadla so mu namesto zdravega prijateljskega pogovora ponudili drogo z mislijo ” boš videl kako je potem svet lep”. Bil je labilen otrok vendar zelo bister “odličnjak”.
Od njega se niso prišli posloviti njegovi dobavitelji . Sram vas naj bo fantje upam, da vas vsaj malo peče vest in da vas bo ta fant preganjal v sanjah.

anonimka

Tako razmišljanje se mi zdi bedasto in naivno. Pri alkoholu, ki ubije tisoče ljudi, ne bo nihče rekel, da je kriv npr. direktor pivovarne Union ali Laško za usodo mladega alkoholika, ki umre.

Od junija 1985 do 23.4.1991 sem bil heroinski odvisnik in samo če bi bil bedak, bi trdil kaj takega, da so bili krivi dealerji. Veste kdo je bil kriv? Jaz sam in nihče drug. Kriv sem bil za to, da sem se zasvojil in zaslužen za to, da sem se rešil.

In nihče drug tukaj ni imel nič zraven.

LP Gorazd

anonimka je pisal/pisala:
>
> V prejšnjem tednu je umrl 22 letni fant. Vzrok ni bila
> previsoka doza ampak obup. Raje kot v komuni je svoje
> življenje končal na železniški progi čakajoč prvi vlak. Vlak
> je pridrvel z vso svojo močjo in izbrisal še eno krhko
> življenje. Kako žalostno .Odšel je brez pozdrava ali slovesa
> kar tako, doma nič hudega slutečemu očetu. Imel je tudi
> mamico vendar ni živela z njim. V večkratnem obupu se je že
> poskušal pokončati vendar je bila smrt “pod vlakom”
> zagotovljena.
>
> Obsojam vse ki so mu kadarkoli omogočili zaužiti kakršnjo
> koli drogo. Ko je bil najbolj izgubljen v svojem svetu sam s
> sabo saj je družina razpadla so mu namesto zdravega
> prijateljskega pogovora ponudili drogo z mislijo ” boš videl
> kako je potem svet lep”. Bil je labilen otrok vendar zelo
> bister “odličnjak”.
> Od njega se niso prišli posloviti njegovi dobavitelji . Sram
> vas naj bo fantje upam, da vas vsaj malo peče vest in da vas
> bo ta fant preganjal v sanjah.
>
> anonimka

Gorazd, popolnoma se strinjam s teboj. Tudi sama sem bila večletna uživalka trdih drog in absolutno nihče drug ni kriv za to, najmanj pa dealerji.
Full me nervira,ko v časopisu preberem, da je nekdo umrl zaradi prevelike doze. In potem cela slovenska policija išče človeka, ki mu je prodal drogo. Lepo vas prosim! Zakaj potem ne zaprete direktorja Uniona, Laškega….., ki so ravno tako odgovorni za tolikšno število alkoholikov, ki po mojem mnenju v tej družbi povzročajo dosti več zla.(pretepene in posiljene žene, maltretirani otroci……).Malo se zamislite nad vsem tem.
Anonimka – tvoje razmišljanje je res naivno in bedasto do konca.

nova
Uredništvo priporoča

Preberi kaj vse sem napisala. Verjetno zaradi prevečkrat zaužite droge izpuščaš vrstice. Želim ti dober zadetek!
Anonimka

Koliko jih imamo mi sami na vesti?
Kdaj bi vsak lahko morda nekaj naredil, pa ni?
Sedem let heroina, dvanajst alkohola – z začetkom tam nekje pri štirinajstih. Moja zgodovina je moja odgovornost, vendar razumem, kaj hočeš povedat. Pa naj tvoje besede ne bodo samo za mladega fanta, ki je s skokom pod vlak zbežal pred odgovornostjo.
Naj bodo tvoje zaključne besede za vse nas – saj ni samo droga, ki povzroča trpljenje – koliko mladih si upa ponudit pomoč stari ženici, ki nosi domov iz trgovine mnogo pretežke vreče?
Koliko ljudi si upa vzet trenutek časa, ko na cesti joče otrok in se zdi izgubljen, koliko jih priskoči na pomoč človeku, ki je padel?

Sploh ni treba do droge – pri vsakdanjostih se začne in večina bi nas padla že tu, če bi delali izpit iz sočutja skrbi za sočloveka.

Nina

Strinjam se z Anonimko.. Preberite si se 1x… pa mogece boste koncno stekali za kaj se gre!

Anonimka, tole je moj prvi reply na temu forumu in razlog da sem ga sploh pišem je tvoja otročja reakcija!!! želim ti dober zadetek??? Zdej pa jaz res ne vem al gre za podjebavanje človeka, ki je zabredel v na prvi pogled neizhodno situacijo in se potem iz le te rešil al pa gre samo za tvojo nedoraslo kritiko in dvoličnost.Najprej sočustvuješ z mrtvim odvisnikom, v isti sapi pa kritiziraš in obsojaš dva bivša narkomana, ki pa sta se, najbrž s svojo močno voljo izognila tragični usodi ki je doletela 22 letnega fanta. Jaz obema čestitam za zmago in vama želim še nadalnjih 100 let brez droge. Tudi jaz se strinjam da so vrata v svet odvisnosti odprta prav vsem in da je od vsakega posameznika odvisno ali bo prestopil prag ali ne, dealerji so in dealerji bodo tako kot alkohol na policah do katerih seže še tako drobcena roka najstnice, ki si bo prvič v življenju kupila liter grajskega vina in s prijatelji odšla na grad, zavoljo alkoholnih hlapov, ki jo bodo odpeljali v svet pijanosti in alkohola… In kdo ve mogoče bo pa to postal njen vsakdanjik in nekega jutra se bo zbudila odvisna od alkohola, po domače povedano bo postala pijanka!! In draga moja anonimka, po tvojem razmišljanju naj bi bila za to kriva prijazna prodajalka ki ji je prodala liter žlahtnega, pa smo spet pri naivnem razmišljanju…. No skratka jaz želim Gorazdu in Veteranki čim več sreče v življenju, predragi Anonimki (ki me bo po vsej verjetnosti obtožila, da sem tudi jaz narkoman :), kar pa lahko veselo zanikam saj sem že 15 let vrhunski športnik) pa želim, da bi odprla svoje učke in malo bolj objektivno in manj naivno zažela gledat v svet …

lp, Silencio

Veste kaj. Jaz se pa delno strinjam tudi z Anonimko. Če ne bi bilo preprodajalcev drog tudi narkomanov ne bi bilo.In mislim da je vsak, ki lahko prodaja nekaj kar je nevarno sočloveku in lahko povzroči njegovo smrt, zelo slab človek. V bistvu mu denar pomeni več kot življenje sočloveka. Se pa strinjam tudi s tem da ja za svoje življenje vsak odgovoren sam in da nikomur ni porebno uživati drog če jih noče. Vama dvema iz srca čestitam, da vama je uspelo in vama želim srečno življenje, kar se pa Anonimke tiče jo pa popolnoma razumem da je jezna in nekaj krivde je vseeno tudi na preprodajalcih. Kar se pa alkohola tiče in njegovih proizvajalcev; no ja , vsi vemo da je heroin stokrat večje sranje in da veliko hitreje uniči človeka zato se mi zdi primerjava brezsmiselna.
Lep pozdrav vsem!

Glede vplivov heroina ne vem, vendar vem, da se tudi z alkoholom ni za hecat! Sploh veste, da gre pri alkoholikih za možgansko poškodbo, ki človeka dela odvisnega? Prav tako pri drogah. In posledice? Trajne poškodbe jeter, možgan, epileptični napadi, trajne poškodbe kože in sluznice itd. Tako da ne zavajajte bralcev tega foruma (možnih alkoholikov) s takimi bedarijami!!! Alkoholizem je bolezen in kot taka naj se tudi obravnava. Kdaj je še kdo lahko rekel: “Tale bolezen je pa boljše od te.” ?!?!

Martina

New Report

Close