Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Kajenje marihuane — testiranje THCja v urinu

Kajenje marihuane — testiranje THCja v urinu

Dober dan!

Doma imamo že nekaj časa težave, ker sin dostikrat kadi marihuano! Najprej smo mu našli rizle, kasneje tudi večjo količino marihuane (okoli 500g!!). Ker je tudi po tem ni priznal,da kadi marihuano sem se odločila.da kupim THC test (podoben testu nosečnosti — daš 3 kapljice urina in počakaš 10 minut kako se obarva).
Prosila bi vas, če mi lahko poveste koliko časa se THC nahaja v krvi, laseh in v urinu. Zanima me tudi če se da kako prekriti THC v urinu (testiramo ga 1X tednsko prek urina — test je vedno negativen)!?

Že v naprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor!

Tanja

Prvo vprašanje je zakaj mu sploh dopovedujete, da uporablja marihuano, če to veste.
Starši velikokrat potrošijo izredno veliko časa in naporov, da dopovejo otrokom, da kadijo in ko jim le ti končno priznajo da uporabljajo drogo se znajdejo pred novim vprašanjem, kaj pa zdaj.
Torej dejstvo je, da veliko uporabnikov drog iz različnih razlogov noče priznati svoje razvade. Eden izmed načinov kontrole je seveda testiranje urina. Pri tem pa je potrebno najprej zelo dobro poznati testerje, da ne beremo rezultatov narobe in da tudi ne testiramo na napačen način. Poleg tega je potrebno odvzeti urin pod kontolo. Kaj to pomeni? To pomeni, da morate biti preprosto absolutno sigurni, da je urin resnično od osebe, katero testirate. Urin je mogoče na različne načine vnesti v straniščne prostore in ga podtakniti tistemu ki testira urin. Sicer pa se lahko najde metabolite THC v urinu še po nekaj tednih.Ravno tako lahko po nekaj mesecih najdete THC metabolite v laseh. Svetujem vam, da stopite do enega od centrov za preprečevanje in zdravljenje odvisnosti od prepovedanih drog in se pogovorite tam z enim od terapevtov.

Milan

THC ostane v krvi tudi do enega meseca. Toliko vem jaz o tem. Mislim pa, da se je z njim bolje pogovorit in priti do dna zakaj kadi. Jsz sem dosti kadila, zdaj pa res le občasno.

nova
Uredništvo priporoča

Pia ima prav, potrebno se je pogovoriti in ne samo z vašim otrokom ampak tudi s strokovnjaki in drugimi, ki so že imeli podobni izkušnjo, potem boste veliko lažje našla izhod iz stiske, ki jo imate

Milan

Tester se unici, ce v urin damo naprimer milo… Edini nacin, ce hocete biti 100% morate stati ob njemu, ko bo ‘lulal’.

Sicer pa ne podpiram tovrstne ‘invazije’, zavedati se morate da je enkrat tedensko testiranje zelo hud poseg v intimo vasega sina. To morate nujno kompenzirati s pogovorom, vsekakor pa se morate dobro poduciti o celotni stvari. Sin namrec ve, da vi o teh stvareh prakticno nimate pojma (grdo receno) in vas odnos (prepoved) prej negativno vpliva kot pozitivno. Konec koncev, kaj pa boste pridobili s tem, da boste vedeli? Vnaprej se morate psihicno pripraviti na to moznost.

Zavedajte se, da vas sin ni vec nebogljen otrocicek, postaja individualna oseba z lastnim razmisljanjem. Mogoce nebi skodilo, da kdaj poslusate kaj on misli in pravi, kaj on ve o tem…

Pa veliko srece…

Jelka

Ponovno in ponovno je potrebno poudarjati, da testerji niso rešitev niti za pacienta, niti za zdravnika in svojce. Praviloma sem uporabljal testerje le tedaj, ko je šlo za uradni postopek ali prvi sprejem v program, sicer pa se da z ustreznimi razgovori zelo veliko izvedeti od uporabnikov drog. Veliko težje je to pri starših in drugih svojcih. Največji problem je tedaj, ko gre tudi za lažno pozitivnost itd..
Praviloma bi se tudi oni radi pogovarjali o problemu vendar nimajo možnosti, ker ga običajno sogovorniki postavljajo v neprijetne položaje, ki zahtevajo od njega obrambno pozicijo. Praviloma izhajajo starši iz pozicije močnejšega ali pa s pozicije užaljene in popolnoma depresivne matere, ko se uporabnik drog boji povedati več kot toliko ker se boji, da ne bo še poslabšal depresivno stanje matere.
Zato ne napadajte ampak čakajte na ugodno priliko, bodite potrpežljivi in čakajte, ko bo naneslo tako da bo tudi on potreboval razgovor, takrat pa morate imeti vi absolutno dovolj časa in biti pripravljeni poslušati in ne prekinjati razgovora z medvzkliki, grožnjami itd.. ker boste sicer vse pokvarili.In jelka ima tudi presneto prav, saj imate pred seboj odraslo osebo in ne obnašajte se kot da imate frkolina pri 11 letih.

Milan

Ponovno in ponovno je potrebno poudarjati, da testerji niso rešitev niti za pacienta, niti za zdravnika in svojce. Praviloma sem uporabljal testerje le tedaj, ko je šlo za uradni postopek ali prvi sprejem v program, sicer pa se da z ustreznimi razgovori zelo veliko izvedeti od uporabnikov drog. Veliko težje je to pri starših in drugih svojcih. Največji problem je tedaj, ko gre tudi za lažno pozitivnost itd..
Praviloma bi se tudi oni radi pogovarjali o problemu vendar nimajo možnosti, ker ga običajno sogovorniki postavljajo v neprijetne položaje, ki zahtevajo od njega obrambno pozicijo. Praviloma izhajajo starši iz pozicije močnejšega ali pa s pozicije užaljene in popolnoma depresivne matere, ko se uporabnik drog boji povedati več kot toliko ker se boji, da ne bo še poslabšal depresivno stanje matere.
Zato ne napadajte ampak čakajte na ugodno priliko, bodite potrpežljivi in čakajte, ko bo naneslo tako da bo tudi on potreboval razgovor, takrat pa morate imeti vi absolutno dovolj časa in biti pripravljeni poslušati in ne prekinjati razgovora z medvzkliki, grožnjami itd.. ker boste sicer vse pokvarili.In jelka ima tudi presneto prav, saj imate pred seboj odraslo osebo in ne obnašajte se kot da imate frkolina pri 11 letih.

Milan

Moje vprašanje je pa, če ima 26 letni fant, ki kadi marihuano že 5 let, po vsaj eno cigareto na dan, obvezno pa pred spanjem, kakšne možnosti da preneha.Sam pravi , da ko bo v igri družina, da se bo tej razvadi odpovedal, vendar jaz temu ne verjamem. Kaj vi mislite, morda imate tudi sami podobne izkušnje. Vsakega komentarja bom vesela.

Vsakdo ima možnost da preneha z uporabo psihoaktivnih substanc. Če že tako dolgo kadi se je verjetno že privadil tej razvadi. Vsekakor se lahko odvadi te razvade. Morda bo to zmogel sam, toda to uspe le redkim. Zato ti priporočam, da se skušaš z njim pogovoriti v smeri pogovora o obisku terapevta v enem od naših slovenskih centrov. Teh je sedaj že kar veliko in predstavljajo lepo mrežo programov. sama pa boš zelo težko kos vsem težavam, ki se bodo pojavile ob odvajanju. Lahko celo preneha z uporabo marihuane in začne uporabljati alkohol ali katero drugo substanco. Torej še enkrat najbolje je, da se napotiš sama ali pa skupaj z njim v najbližji center.

Milan

Če ima voljo bo res nehal, čeprav je verjetno po petih letih, kot praviš, že psihično zasvojen s tem. Fizično pa nikakor ne, kot pravijo nekateri. O tem kar nekaj stvari vem. Mora imet res veliko volje, če hoče, da mu bo uspelo, seveda pa bo moral počasi prenehat, ker kar čez noč ne bo nič. Verjemi!

Ali vaš sin kadi mariuano lahko ugotovite tudi brez testov, pri katerih boste najverjetneje morali res biti neprenehoma prisotni tudi v času uriniranja. Opazujte oči (velike zenice), rdeče oči niso nujne, počasno gibanje in govorjenje. Predlagam vam, da testiranje za nekaj časa odložite in si v času kakšnih dveh mesecev poskušate znova pridobiti zaupanje sina, ki ste ga zdaj zagotovo izgubili, saj ste na zelo agresiven način stopili v njegovo intimno sfero. Predvidevam, da o travi ne veste veliko in zadevo prepotencirate, zaradi česar se sin zapira, po sistemu “pojma nima, pa teži”. Predlagam torej, da ga pustite nekaj časa ter ga opazujete, se z njim pogovarjate o drugih, njemu naklonjenih temah, da znova pridobite zaupanje. Marihuana ni nevarna droga, res pa je, da njene uporabe ne gre jemati prelahko, zlasti ker se uživalec težje koncentrira in s tem tudi uči, zaradi česar nastajajo nepopravoljive dolgoročne posledice (slabe ocene), saj THC ostane v krvi še vsaj nekaj dni, v tem času pa je kratkoročni spomin oslabljen. In ravno zaradi oslabljenega kratkoročnega spomina, boste s pogovorom lahko dobili nekaj indicev, preden znova testirate sina. Tu in tam navrzite kakšno informacijo in naslednji dan preverite ali si jo je zapomnil (recimo lahko ga vprašate kaj je danes jedel, kaj ste imeli včeraj za kosilo, …), to pa predvsem takrat, ko imate občutek, da je vaš sin odsoten.
Predvsem pa poskušajte s sinom izvesti en kul pogovor, v katerem boste v vlogi nekoga, ki ga to kar sprašuje tudi zanima. Vprašajte ga kaj o počutju ob kajenju, lahko predlagate, da vam zrola kakšnega:))) Če boste dovolj kul, vam bo sin povedal kaj več.
500g trave je ogromna količina. Zakaj jo je imel vaš sin ne vem, morda jo je shranil za prijatelja, razmišljati pa morate tudi v smeri možnega prekupčevanja, zlasti, če imate občutek, da si sin kupuje stvari, ki bi si jih z denarjem, ki mu ga dajete le s težavo kupil. 500g vršičkov marihuane na trgu stane od 150.000 sit dalje, zato se vprašajte od kod je dobil tolikšno količino.
Predvsem pa ne komplicirajte in ne prirejajte družinskih sestankov, saj ne gre za enormno krizo, pač pa samo za stvar, ki bi jo bilo dobro dobiti pod kontrolo, kar pa boste dosegli le tako, da vam bo sin priznal, da kadi. Vedite pa, da mu tega ne boste mogli preprečiti, zato bolje, da vam sam kaj pove, vi ne skočite v vlogo “moralizatorja”, vsekakor pa morate zastopati stališče “droge so bad”.

Če lahko dam kot 15letnica en komentar na to. Ni me treba poslušat samo recimo da je lahk zanimivo. Če fant kadi travo al ne je to čist njegov problem. Štekam da se starši skrbite, pa da vam to ni všeč, samo po pravici povedano naredit ne morete pa nič! Jaz vam garantiram, da ga z takimi testi spravljate pod pritisk. S tem ga delate živčnega in če res puši pol zarad živčnosti še dosti bolj. Kaj drugega ko pogovort se z njim ne morte nardit, njegova stvar je če vas bo poslušal al pa ne. Stvar je taka da bo čez nekaj let, ne vem kolko ampak najbrž ne veliko polnoletn in pol mu neboste mogli vec cisto nic. Če mu kaj ne bo pasalo se bo pa odselil od vas, pa bo delal kaj bo hoto, pa bote meli še večje probleme. Pogovorte se s fantom pa mu morda predstavite kakega 35letnega kadilca ki si je zasral lajf s tem, pa bo morda nehal. Morda pa tud ne, samo to je njegova odločitev.

Torej pri vseh testih se je potrebno najprej naučiti kako se izvaja teste. Ko to znate morate znati tudi odvzeti urin. Za urin morate biti 100% da je od tistega katerega testirate. Dejstvo je tudi, da se lahko z dodatki spremeni učinkovitost testa. Torej pri vas je lahko več napak, ki vam dajejo nenehoma negativni izvid ali pa je oseba ki jo kontrolirate resnično negativna in samo preprodaja marihuano. Urin lahko strokovno odvzamejo in testirajo tudi na sodni medicini v Ljubljani.

Milan

Jaz v to ne verjamem.Poznam veliko fantov ki kadijo marihuano in jo kadijo ze redno nekje 5 let.Vsi trdijo,da bodo nehali ko bodo dobili druzino.Poznam par in fant trdi punci,da bo nehal ko bosta zivela skupaj.Tisti ki kadijo daljsi cas se po mojem ne zavedajo,da to ni vec normalno.Da je marihuana ilegalna.Same besede.

Vse tole govorjenje o zaupanju in vdiranju v intimno sfero otroka je sicer cisto v redu, ampak je pogosto cisto nakladanje.
Sina sem ‘dobila’ s travo prvic pred tremi leti in sicer tako, da ni moglo biti dvoma – pohopsali so ga policaji z vrecko v zepu.
Za ‘zadetost’ imam zelo dober nos, THC teste sem pa kupila, ko mi je vrli sine zelo ocitno zadet trdil, da ni pohal.
Vsakic, ko ga dobim, govori, da ne bo vec, ko ga vprasam zakaj to pocne, mi odgovori, da mu pac pase.
In tako k vragu z intimno sfero in z prizadevanjem njegove nezne dusice.
Kaj pa moja nezna dusica?
Kaj pa bolecina, ki jo dozivim vsakic, ko sine miljontic prelomi obljubo?
Kako naj ohranim razmevanje, ko pride vcasih ze iz sole zadet?

Bi mi kdo povedal, ali sploh obstaja ‘zdravljenje’ za take?
Bi mi kdo izmed mladih pojasnil, kaj se dogaja?
Kako naj to preprecim?
Pa ne mi reci, naj se pogovarjam, ker me sine zelo na hitro odpravi s tem, kako mu je zal in da ne bo vec – ker mu je pogovarjanje pac odvec.

Izkusnje kdo?

Takole bom reku:Marihuano kadim že osem let.Sprva kot mulc, ku nisem imel blage veze, potem pa sem opazil , da je ta zadeva boljsa in bolj poceni kot alkohol.Dejstvo je, da se moraš kot najstnik malo razdivjat drugače boš to počel pri 40-tih.
Kadim tudi sedaj vsak drugi dan in sem končal srednjo šolo in fakulteto za elektrotehniko.Hočem reči, da marihuana ni škodljiva v zmernih kolicinahin s pogojem ,da ko pokadiš joint ne sediš v fotelju ampak neki ustvarjaš.

hey soncnica!!!

stara sem 14 let no okey maja bom 15 in ze skor let pa pol poham.mama je zelo pametna in ima nos za take stvari vendar smo mi še bl zviti,spretni.mat je brata dobila s travo in pogovorom ni blo bolje.zato ga je zaprla v sobo in 2 mesca je bil skoz doma.peljala ga je k zdravnici ki ga je spravla h pameti.danes je eden najbolših učencev v razredu vsak dan trenira tenis in njegov uspeh je ze na vidiku.sama poham v velikih količinah in mami ne ve …in raje se sprašajte :mogoče trava ni vse???in vedite nekaj:če bi mela jst tako mamo kot ste vi pol bi mi blo itak čist useen al me dobi al ne!!!sama nežočm nehat in nisem ostala na travi in mnoge moje sošolke piflarke so že snifale speed.sama sem kokain snifala dvakrat in enkrat pojedla ekstezi.ker sm v pismu vidla da vas zelo skrbi vam bom dala nasvet:fantu prepovejte kakrsnekoli izhode,nadzirajte ga,veliko pogovorov z vami z ljudmi ki ga spostujejo(pol mu bo bed zarad teh ljudi)pelte ga k zdravnici -mogoče se slisi neumno ampak pomaga pa-skratka NČ IZHODOV VEDNO IN POVSOD GA MORATE IMETI POD NADZOROM POGOVORI(pa da mu ne boste prepovedal en petk vn ampak 2 -3 mesca in tega kar mu prepoveste se morte drzat kr bo čene bo izkoristu vaso popustljivost in si bo mislu:ja ja ona tko sam govori ze nasledn petk grem vn in me bo pustila)

mislim če se boste drzal mojega navodila oz navodila ki ga je upostevala mama pri mojem bratu je uspeh zagotovljen vendar vedite da se v enem tednu ne bo popravu ker mora on sam spoznt da tega ne sme počez in sam sebe mora prepričat da so njegova dejanja napačna.moja mami je brata prpelala do te faze .zame pa itak nč ne ve tko da …zdej mislte mogoče pametna punca vendar zakaj pol sama neha????
veste zakaj:zato ker me noben ni prpelu do te faze in ker s svojim početjem še nisem nikogar prizadela.

to je vse
anja

>
>
> Torej pri vseh testih se je potrebno najprej naučiti kako se
> izvaja teste. Ko to znate morate znati tudi odvzeti urin. Za
> urin morate biti 100% da je od tistega katerega testirate.
> Dejstvo je tudi, da se lahko z dodatki spremeni učinkovitost
> testa. Torej pri vas je lahko več napak, ki vam dajejo
> nenehoma negativni izvid ali pa je oseba ki jo kontrolirate
> resnično negativna in samo preprodaja marihuano. Urin lahko
> strokovno odvzamejo in testirajo tudi na sodni medicini v
> Ljubljani.
>
> Milan

Zelo možno, da ta odgovor ne bo prišel skozi cenzuro-ali pa. Soncico sem prav dobro razumela in njena izpoved me je nagovorila. in tu je moja zkušnja. Marihuano poha vse živo. Kadijo jo premladi, mladi, tisti srednjih let in tudi že zelo spoštovane gospe in gospodje.Kadi jo moj fant od vsega začetka kar se poznava in jaz sem to vedela.Kadila sem jo jaz dve leti. Redno in čedno vsak dan pred spanjem. Na dopustu in raznih žurih pa tudi čez dan.Sedaj ne kadim več že kako leto razen res, res priložnostno, kar je manj kot enkrat na mesec. Jaz temu rečem, da si privoščim. Kot bi si privoščila enkrat na mesec žur, kjer popiješ dva piva preveč. Fant še vedno kadi, redno in čedno vsak dan. Stvar je v tem, da on s svojim načinom vseeno funkcionari v življenju. Hodi v službo, je odgovoren in sploh je zelo dober partner.
Stvar je v tem, da je kajenje marihuane res fajn. Povzroča občutke, ki so po mojem mnenju za vsakega individualni in jih je v bistvu nemogoče opisat nekomu, ki ni nikoli kadil daljše obdobje. Je kot neke vrste meditacije. Človek se odpre v svoji notranjosti, strahove je lažje raziskati jih analizirati in jih obladati. Ustvarjalnost se povzdigne, ideje kar same padajo, zavedanje samega sebe pa seže v sfere, ki si jih sicer sploh ne morete predstavljati.
TO PA SE LAHKO DOSEŽE TUDI DRUGAČE!!!! in sicer z MEDITACIJO. Ali tao, da si vzameš vsaj pol ure samo zase. Se sprostiš in se prepustiš dogajanju v sebi. Tudi tu po mojem vsak najde svoj način. Je bolj dolgotrajno preden prideš do učinka, sploh če ni zaupanja (predvsem vase). Končni učinek pa je popolnoma isti,kot sem ga opisala za kajenje.
Soncica, mogoče bi lahko skupaj s svojim sinom odkrivala kaj v tej smeri, mu pokazala da lahko do drugih dimenzij vodi tudi druga pot.Vendar mora biti po mojem mnemnju to tudi tvoja izkušnja, sicer je dialog med vama nemogoč!
Zaenkrat pa predvsem SPREJEMAJ svojega sina tak kot je sedaj. Grozno ne? Ampak dokler ne moreš ti sprejeti njega on ne bo tebe.
Samo še za konec. Moj fant še vedno kadi in to je popolnma njegova odgovornost. Moja ODGOVORNOST pa je ali bom vztrajala ob njem!
Srečno vsem!

Popolnoma vas razumem, da ste razburjena in da skušate na vsak način rešiti problem, ki ga nikakor ne uspete rešiti. Iz vašega pisma je razvidno, da se vrtite v začaranem krogu in da nikakor ne morete izstopiti iz njega. V vašem pismu je nakazana jeza in že nekoliko agresije, ki je posledica številnih neuspešnih poizkusov. Ko se najdemo v takšni situaciji je potrebno poiskati pomoč zunaj prostora v katerem se nahajamo, kajti z vašim znanjem in vašim pristopom očitno ne boste rešila problema, zato vam predlagam, da si poiščete pomoč pri strokovnjakih v različnih programih zdravljenja odvisnosti. Tja se lahko napotite po nasvet kar sama brez sina.

New Report

Close