Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Uporabljanje Programa AN(12 korakov)

Uporabljanje Programa AN(12 korakov)

V zahodnem svetu več kot 40 let obstajajo skupine za samopomoč proti odvisnosti od drog. Ena izmed najstarejših so Anonimni Narkomani (Narcotics Anonymous–spletna stran
http://www.narcoticsanonymous.org).

Program AN je baziran na 12 korakih, ki jih uporablja Skupnost Anonimnih Alkoholikov. Program je uspešen že v dobesedno
100 000 primerih. Anonimni Narkomani so razvili svoje znanje in izkušnje v zadnjih 40 letih.

V Kopru se je začela mala skupina AN. Rezultati izgledajo uspešni. Skupina nudi pomoč in “strokovno” znanje posebno tistim, ki so se naveličali pekla drog in se hočejo zdraviti.

Program AN je duhovni program, ne pripada nobeni religiji.
AN program se ne bavi z nobeno politiko ali filozofijo. Edini namen An program je ta, da pomaga odvisniku, ki še trpi.

Če imaš blizu tebe Skupino AA lahko vprašaš napredne AA–jevce kako koraki delujejo. Program je zelo enostaven toda zelo efektiven.

Če želiš več informacij lahko pokličeš Svit v Kopru.

Vse AN skupine so navadno totalno neodvisne v vseh ozirih.

Igor

Zelo sem vesel, da vam je uspelo sestaviti ekipo. Sam sem se pred leti trudil, da bi to ekipo sestavili pa smo bili tedaj pobudniki neuspešni. Program je izredno pomemben in v svetu zelo dobro poznan. Želimo, da bi se ta program razširil po celi Sloveniji.

Sporočilo o delovanju AN je sicer že staro, (januar 2001), danes pa smo prvega julija 2002. Rada bi dobila tvoj odgovor, če te bo tole sporočilo kdaj doseglo seveda.

Vsekakor bom skušala tudi prek telefona – srečala sem se z delovanjem AN, sicer ne v živo ampak na internetu. Sam koncept dvanajstih korakov in dvanajstih tradicij mi je blizu.
Vendar, ko skušam odkriti kakršnokoli delovanje NA v Slveniji ne najdem ničesar, do tega trenutka. V Kopru torej, mislim, da še v Celju in Žalcu.

Želela bi izvedeti, kje dobiti osnovno gradivo, da bi organizirala še eno skupino v kraju od koder sem. Neverjetno, da take skupine ni v Ljubljani (ne da bi vedela) ali v Kranju. Torej je čas.

Elektronski naslov je naveden – torej prosim, če prebereš tole sporočilo – odgovori.

Hvala in vse najboljše

Nina

Igor je pisal/pisala:
>
> V zahodnem svetu več kot 40 let obstajajo skupine za
> samopomoč proti odvisnosti od drog. Ena izmed najstarejših so
> Anonimni Narkomani (Narcotics Anonymous–spletna stran
> http://www.narcoticsanonymous.org).
>
> Program AN je baziran na 12 korakih, ki jih uporablja
> Skupnost Anonimnih Alkoholikov. Program je uspešen že v
> dobesedno
> 100 000 primerih. Anonimni Narkomani so razvili svoje znanje
> in izkušnje v zadnjih 40 letih.
>
> V Kopru se je začela mala skupina AN. Rezultati izgledajo
> uspešni. Skupina nudi pomoč in “strokovno” znanje posebno
> tistim, ki so se naveličali pekla drog in se hočejo zdraviti.
>
> Program AN je duhovni program, ne pripada nobeni religiji.
> AN program se ne bavi z nobeno politiko ali filozofijo. Edini
> namen An program je ta, da pomaga odvisniku, ki še trpi.
>
> Če imaš blizu tebe Skupino AA lahko vprašaš napredne
> AA–jevce kako koraki delujejo. Program je zelo enostaven
> toda zelo efektiven.
>
> Če želiš več informacij lahko pokličeš Svit v Kopru.
>
> Vse AN skupine so navadno totalno neodvisne v vseh ozirih.
>
> Igor

nova
Uredništvo priporoča

Sporočilo o delovanju AN je sicer že staro, (januar 2001), danes pa smo prvega julija 2002. Rada bi dobila tvoj odgovor, če te bo tole sporočilo kdaj doseglo seveda.

Vsekakor bom skušala tudi prek telefona – srečala sem se z delovanjem AN, sicer ne v živo ampak na internetu. Sam koncept dvanajstih korakov in dvanajstih tradicij mi je blizu.
Vendar, ko skušam odkriti kakršnokoli delovanje NA v Slveniji ne najdem ničesar, do tega trenutka. V Kopru torej, mislim, da še v Celju in Žalcu.

Želela bi izvedeti, kje dobiti osnovno gradivo, da bi organizirala še eno skupino v kraju od koder sem. Neverjetno, da take skupine ni v Ljubljani (ne da bi vedela) ali v Kranju. Torej je čas.

Elektronski naslov je naveden – torej prosim, če prebereš tole sporočilo – odgovori.

Hvala in vse najboljše

Nina

Nina pokliči telefon: 05/6276424 – SVIT koper, kjer imajo izkušnje s tem programom.

Milan

Nina pokliči telefon: o5 6276424

G. Milan,

Hvala za informacijo,
pa lep dan želim

Nina

New Report

Close