Najdi forum

POMOČ ODVISNIKOM

Pomoč zasvojenim in njihovim svojcem:

Zavod Pelikan – KARITAS
Litijska c. 24 1000 Ljubljana

CELOVITA PSIHOSOCIALNA OBRAVNAVA POSAMEZNIKOV IN SKUPIN, KI SO SE ZNAŠLI V STISKI, povezani z uživanjem prepovedanih drog in drugih oblik zasvojenosti

REFERAT ZA POMOČ ODVISNIKOM
Litijska 24, Lj,
in
( enota Bertoki- 05 639 50 38, 041 760 067, Ajdovščina- 05 368 14 00)

Izvajamo:
PRVA SOCIALNA POMOČ, DEJAVNOST PREVENTIVE, CELODNEVNI PRIPRAVLJALNI CENTER,

VSTOP V KOMUNO – SKUPNOST SREČANJE,

DELO S STARŠI IN SVOJCI ODVISNIKOV
.
.
.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

ZAVOD PELIKAN- KARITAS

POMOČ ZASVOJENIM IN NJIHOVIM SVOJCEM

CENTER LJUBLJANA, LITIJSKA 24, TEL. 01/548 03 63, 080 12 21

ENOTA BERTOKI (DETOKSIKACIJA..)
MARKOVA 38
KOPER
041 760 067

ENOTA AJDOVŠČINA
GORIŠKA 17
5270 AJDOVŠČINA
05 368 14 00

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

rad bi se skom pogovoril

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo

Pokličite me na brezplačno telefonsko številko 080 12 21

Lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Tisti ki imate težave,vam priporočam da se pogovorite z eno osebo ki ima izkušnje na tei zadevi,naj vam pokaže življenje kakega ki je na “drogi” vas bo takoj minilo..Iskreno vsem želim da se rešite čimprej tega in živite življenje naprej brez drog.

Lep pozdrav!

MENE PA ZANIMA ČE LAHKO GREM S SINIM V KOMUNO NA ZDRAVLJENJE V ŠPANIJO KER BREZ NJEGA NEBI ZRŽALA NI TI 1 DAN ? SEM ODVISNICA OD POMIRJEVAL IN SAMA NIMAM NIKAKRŠJE VOLJE DA BI SE OZRDRAVILA OD POMIRJEVAL.ŽE V NAPREJ SE VAM NAJLEPŠE ZAHVALJUJEM ZA ODGOVOR.
LP J.P.

Pozdravljena

Pri nas dobite vse potrebne napotke, nasvete in informacije glede vstopa v komuno, predlagam, da pokličete na brezplačno številko 080 12 21 ali na telefonsko 05 639 50 38, da se dogovorimo kje začeti in kako nadaljevati. Če ima človek voljo se zmore vse! Pogumno in se slišimo!
lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Prosim za odgovor..

Oseba, ki jo imam neizmerno rada je že nekaj časa odvisna od heroina. Vsi tisti, ki bi to mogli videti in ukrepati, si zatiskajo oči.
Meni je hudo, ko jo gledam kako si uničuje življenje. Prišlo je tako daleč, da nihče ne ve kdaj govori resnico in kdaj laže. Že večkrat je omenila, da je zadeva že prehuda in da bo nehala in nikoli ni resnično začela. Prihaja tudi do tega, da moraš biti pozoren kje imaš denarnico, ker ti v njeni bljiživni vedno kaj zmanjka.
Kaj lahko naredim? Nočem, da si uniči življenje.

Da ste nam zaupali svojo stisko je pohvalno, da ste razočarani nad ljubljeno osebo in nad ljudmi, ki jo obkrožajo in si pri tem zatiskajo oči pa normalno saj gledati propad in se soočati z nezaupanjem v osebo odvisno od drog predstavlja neizmerno žalost in nemoč. Kako blizu ste si s to osebo niste sporočili je pa pomemben pokazatelj pri tem kako in na kakšen način bi ji lahko pomagali. Da so besede odvisnikov prepogosto laž in ne resnica in da so obljube o končanju odvisniškega življenja zgolj fraza, ki izzveni v nič je vsem znano. Torej kaj storiti. Vsekakor denarnico spraviti na varno mesto saj poleg zasvojene osebe ni nikdar varna, na prazne obljube se požvižgati in za začetek usmeriti vso pozornost na osebe, ki so najbližje njej, jih opremiti z vsemi informacijami o zlaganem odvisniškem življenju, jim ponuditi informacije o možnostih pomoči najprej njim, ki neizbežno potrebujejo vse kar je potrebno vedeti o zasvojenosti s heroinom, da bodo spregledali, da droga ni šala s katero je mogoče opraviti kar čez noč. Pogosto osebe, ki nočejo ali ne zmorejo videti kaj se v resnici dogaja omogočajo, da si oseba še naprej laže in si uničuje življenje. Ko bodo oni spregledali koga imajo v neposredni bližini je čas za akcijo, ukrepanje.
Pravo prijateljstvo ne govori, ampak deluje.

Pokličite nas na brezplačno tel.št. 080 12 21
Srečno

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

NUJNO MORA NA ZDRAVLJENJE BV KOMUNO!!!

Ali pomagate tudi pri zasvojenosti s sexom
Lep pozdrav

zanima me,če je bil danes dne 28.12 2009 tudi sestanek staršev v Berokih?
imam namreč hčerko,ki pravi da je bila tam na posvetu za komuno,sama pa sem slišala da sedaj med prazniki ne obratujejo.
hvala za odgovor,za več informacij pa vam bom iskreno hvaležna.
Sostran Alenka

Pozdravljena Alenka

Prosim, če preverite kar direktno v Bertoke
tel.št.: 05 639 50 38 ali 041 760 067

LP

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Spoštovani!

Mene pa zanima, ali obstajajo pri zdravljenju odvisnosti od igranja iger na srečo tudi metode/programi, ki vključujejo hospitalizacijo oz. kakšno podobno nadzorovano okolje,saj se bojim, da samo obiski pri psihiatru ali udeležba v skupinah v začetni fazi ne bi dosegli izboljšanja.

Vnaprej hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni
Prosim za pomoč. Sin in snaha sta uživala kadila heroin. Sedaj smo že v postopku za sprejem v komuno (zdravniški pregledi). Sedaj sta vsak pri svojih starših pod kontrolo. Vendar je snaha v petek obupala in si našla drogo. Na zelo grob način smo jima prepovedali stike. Moj sin ne ve kaj je naredila njegova žena in mu lažemo. Žena se še vedno želi vključiti v komuno. Sedaj me zanima ali res ne smeta imeti nadzorovanih telefonskih pogovorov oz. da bi se pred odhodom poslovaila.
Prosim nujno mi odgovorite. Hvala

Spoštovana,
kdaj vas lahko dobim na navedeni št. 080 12 21? Sem že poskušala, a nisem imela sreče, nihče se ni oglasil…

Žalostna mama

Pozdravljena

Dobite nas lahko kadarkoli med tednom od 8.ure zjutraj do 21.ure zvečer.
Poskusite lahko tudi na telefonsko št. 01 548 03 63 ali mobilni tel.: 051 339 725;

Se slišimo,
Lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Živjo,

naj bo moje ime kar “sonček25” 😉 Stara sem 25 let in se (zelo uspešno) zdravim odvisnosti od opijatov oz. heroina s pomočjo tabletov Suboxone. Clean sem že več kot 2 meseca, na kar sem izredno ponosna, saj pred tem ne bi nikoli pomislila, kako “preprosto” je nehati, če imaš res trdno voljo. Zelo dobro vem, kakšen je začaran krog uživanja heroina in kakšne muke so povezane s prenehanjem uživanja, kar je večinoma povod za to, da odvisnik nadaljuje z uživanjem heroina…

Če lahko komurkoli kakorkoli pomagam, me lahko kontaktira tu ali na mail [email protected]

VPRAŠAJTE KARKOLI, POTRUDILA SE BOM, DA VAM BOM ČIM BOLJE POMAGALA!

LP,
vaš sonček25

Post – 40 DNI BREZ ALKOHOLA
Ob letošnjem postu je Slovenska Karitas pripravila posebno postno pobudo; 40 dni brez alkohola v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi bolezni, ki so posledica alkohola, nesreč na cestah in zaradi nasilja v družinah. Gotovo se vsi po malem zavedamo, kakšne hude posledice ima prekomerno pitje alkohola. Zato je pred nami predlog, da bi letošnji post usmerili v odpoved alkoholu. Glavni namen tega predloga je aktivirati širšo javnost k razmišljanju o negativnih posledicah prekomernega uživanja alkohola in s skupnimi močmi prispevati k preoblikovanju kulture pitja.

Strokovnjaki ocenjujejo, da je v Sloveniji vsaj 170.000 oseb, ki so zasvojene z alkoholom. Če povemo poenostavljeno, to pomeni, da se s tovrstni problemom srečuje vsaka četrta družina. Najbolj ranljiva skupina za začetek tovrstne odvisnosti so osebe med 25 in 35 letom. Praviloma se resne težave pokažejo šele čez nekaj let. Najhujše posledice so nasilje nad partnerjem in otroci, razbitje družine, nezmožnost za delo in duševna ranjenost otrok. Trpljenje in agonija družin se lahko vleče leta in leta. Druge še bolj vidne posledice se kažejo na naših cestah, na katerih je po navedbi Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu v zadnjih petnajstih letih umrlo 1777 ljudi in bilo povzročeno za več kot miljardo eurov družbene škode. Kar vsako tretjo nesrečo s smrtnim izidom je povzročil voznik pod vplivom alkohola. Tudi na področju zdravja številke govorijo same po sebi. Po navedbah Inštituta za varovanje zdravja je bilo npr. v letu 2006 zaradi zastrupitev z alkoholom in alkoholu pripisljivih bolezni 3.578 primerov hospitalizacij, kar je povzročilo 1.466 primerov začasnih odsotnosti z dela in s tem izgubljenih 76.348 koledarskih dni. Skupaj je zaradi bolezni, ki so posledica prekomernega pitja alkohola, v tem letu umrlo 674 oseb. Najpogostejši vzrok smrti je alkoholna bolezen jeter. Vendar vse te številke in podatki niso le statistika: so očetje, matere, otroci, sodelavci.

S skupnimi močmi lahko tudi v Sloveniji spremenimo odnos do alkohola in zmanjšamo tragične posledice prekomernega pitja. Pot ne bo lahka in enostavna. Prav pa je, da čimprej začnemo. Prvi in najpomembnejši korak je zagotovo osebna odločitev. Vsak iz med nas se lahko odloči in se v času posta za 40 dni odpove alkoholu. Darujmo svojo odpoved Bogu za vse družine in posameznike, ki na tak ali drugačen način trpijo zaradi alkohola. To je zagotovo največ, kar lahko storimo kot posamezniki. Druga možnost je, da se za to odločimo kot družina in v svojem domu v času posta ne postrežemo z alkoholom. Mogoče se nam zdi taka odločitev težka, vendar naši prijatelji nas bodo gotovo razumeli, če jim bomo to na primeren način razložili. Nenazadnje pa se lahko zato odločimo tudi kot župnijsko občestvo in v času posta iz družabnih dogodkov in srečanj izključimo alkohol. Še bolje pa je, da v župniji v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, s tako odločitvijo nadaljujemo preko celega leta. Simbol pobude 40 dni brez alkohola je spomladanski zvonček, ki predstavlja pomlad in novo življenje. Vsaka naša odločitev za tovrsten post predstavlja en zvonček. Upajmo, da jih bo to pomlad res veliko in da bodo pobelili travnike ter prinesli vsem ljudem sporočilo upanja.

Peter Tomažič
Slovenska Karitas

Karitas v Sloveniji uresničuje socialno poslanstvo Cerkve s tem, da pomaga vsakemu človeku v stiski, zagovarja revne, zapostavljene in obrobne preko karitativnih in socialnih organizacij.

Slovenska karitas letos petič pripravlja postno spodbudo 40 dni brez alkohola v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola (bolezni, nesreče, nasilja v družini).

Kontaktna oseba: Peter Tomažič, [email protected]

http://www.brezalkohola.si/organizatorji/

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

sonček 25.VEŠ KAJ JAZ SEM NA METADONU ŽE 15 LET AMPAK TO POMENI DA SI ŠE VEDNO ODVISNIK.KO BOŠ BREZ SUBOTEKSA OSTALA BOŠ ŠELE VIDELA KAJ JE KRIZA.DOSTI HUJŠA KOT OD HORSA.UJETA BOŠ ZA CELO ŽIVLJENJE.PA ŠE FAJN TE BODO ZDRAVNIKI KI TI GA PODELJUJEJO ZAČELI ZAJEBAVAT.PEJT NA DETOKS PA ZA 3LETA V KOMUNO.ČE HOČEŠ VSAJ MALO UPANJA DA BOŠ KDAJ BREZ DROG KAR SUBOTEKS SUBSTITOL IN METADON NEDVOMNO SO.IN TO ENE IZMED NAJHUJŠIH.ZATO NE PAMETUJ IN SE NE HVALI DA SI CLEAN KER BOŠ ŠE ZELO DOLGO ODVISNICA VERJETNO KAR CELO ŽIVLJENJE.VSO SREČO PRI ODVAJANJU OD SUBOTEKSA ČEPRAV DVOMIM V USPEH.PODELJUJEJO TI GA SAMO ZATO DA TE IMAJO VEDNO NA OČEH IN TI LAHKO GROZIJO IZ IZKLJUČITVIJO IZ PROGRAMA.JIH BOŠ KMALU SPOZNALA KAM PES TACO MOLI.

New Report

Close