Najdi forum

ŽIVJO!
RADA BI POVEDALA, DA JE ANOREKSIJA VEDNO VEČJI PROBLEM V SVETU IN JE TO OBLIKA ZASVOJENOSTI S HRANO, KI SE JE ZELO TEŽKO REŠIMO BREZ STROKOVNE POMOČI. SAMA SEM GOVORILA Z MNOGIMI DEKLETI KI SO SE BORILE Z NJO IN NA PODLAGI TEGA IN PREBRANE STROKOVNE LITERATURE SEM NAPOISALA KNJIGO Z NASLOVOM LAŽI O LEPOTI , KI JO JE MOŽNO KUPITI NA med.over.net
KNJIGA OPISUJE ŽIVLJENJE DEKLETA, KI SI ŽELI POSTATI MANKENKA IN ZAPADE V ANOREKSIJO S KATERO POSTANE ZASVOJENA!!!! IZ NJE NE NAJDE VEČ REŠITVE IN SE NA KONCU,….
PREBERITE NE BO VAM ŽAL!!!! KNJIGA JE LAHKO ZELO DOBRO DARILO VSEM DEKLETOM, KI IMAJO NIZKO SAMOPODOBO, DA BODO SPOZNALE KAM LAHKO PRIVEDE NA VIDEZ NEDOLŽNO HUJŠANJE, IZPUŠČANJE OBROKOV,…. . ZUNANJA LEPOTA NI VSE!!
KNJIGA JE DOŽIVELA VELIKO POZITIVNIH KRITIK, ZATO Z NJO ŽELIM POMAGATI VSEM DEKLETOM IN NJIHOVIM STARŠEM, PRIJATELJICAM,… , KI SE BORIJO Z NJO, DA BI SPOZNALE KAJ JE RESNIČNA LAPOTA, KI JE NI V SHIRANEM TELESU.
MOTNJE HRANJENJA POSTAJAJO VEDNO VEČJI PROBLEM, ČESAR SE ZAVEDAM IN ŽELIM POMAGATI VSEM ZASVOJENIM.

če ste knjigo napisala, ste verjetno to na nek način doživljala
imate kaj izkušenj ?
kako naprej, ko je diagnoza žal že tu ?

hei

amm jst sm knjigo prebrala… men je bla full ušeč… weč knjig takih morte napisat =)
nwm jst nism še bla zasvojene z anoreksijo sam mi je kniga useen zloooo ušeč

nova
Uredništvo priporoča

hejla.
jaz anoreksije še tudi nisem preizkusila, a sem čisto na robu. Odšla sem že v bolnico, a se mi je tam še samo poslabšalo, saj nisem smela jesti. Ob izpustu se mi je začelo zdeti, da sploh nisem več lačna. vsak obrok me je mami spremljala, da sem vsaj nekaj pojedla, a ko sem odšla nazaj v šolo, to ni več delovalo. Prišlo je že tudi do tega da sem si odjavila malico in kosilo v šoli, dokler ni mami na govrilnih urah izvedela. družina mi je hotela stati ob strani, a mi ni mogla. Dokler se nisem nekega večera pogovorila s sestro, ki je imela anoreksijo, med pogovorom mi je šlo na jok. Po novem letu sem bila bolana 3 tedne, zaradi slabega imunskega sistema. V šoli mi je učiteljica predlagala, da naredim govorni nastop o anoreksiji, tako sem našla ta forum, in upam da bom tudi našla to knjigo.

Hey*
Knjigo sem prebrala v trenutku. Res je dobra in se jo splača prebrat.
Sama sem anoreksijo imela..in vem kako je s tem. V knjigi sem našla identične trenutke
v mojem življenju, ko sem imela anoreksijo.GLAS je zelo dobro opisan, res. Ko sem jo prebrala sem se zjokala dobesedno..ful me je ganila. Knjig ne berem zelo rada..vendar to sm z največjim užitkom prebrala.

hey sm punca in mam težave s samozadovoljevanjem
imam tudi anoreksijo nejem čisto nič vem koliko
kolorij ima vsama stvar nočem spiti niti vode
in opozarjam vsa dekleta da je to zelo huda bolezen

hej. Vem, da mogoče ni prav da pišem na forum ki temu ni namenjen. Ampak rada bi da če ima kdo podobne težave ali pa je imel da si to prebere in mi odgovori.

Torej sem punca, stara 14 let. letos bom 15. Velika 159 in teška 46 kg. Prej devetimi dnevi sem začela hujšat. Takrat sem mela 50.7 kg , torej skora 51kg. Kar pomeni da sem v devetih dneh shujšala 5kg. In če bo šlo tak naprej bom v 20. dneh shujšala po 10kg itd.. Na dan pojem včasih samo jabko ali pa kakšen jogurt včasih corn fleakse. Na dan mam samo 1 ‘obrok’. Pojem vedno v minimalnih količinah. začelo se je dogajat da sem postala utrujena, zaspana, brez energije.. Spim zelo malo. Podhranjena nisem sem si zračunala ITM. Včasih sem zelo z lahkoto zaspala včasih že ob 22.00, 23.00 in se zbudla ob kakih 11.00 vjutro. zdaj hodim spat ob 12.30, 1.00. zbudim pa se okoli 7.00 . danes sem se ob 6.15. Nevem če je to kaj povezano z mojim hujšanjem? Rada bi še tudi povedala da če kaj pojem grem v sobo in grem telovadit. Skos si predstavlam da če bom telovadla bom to pokurla in da nebo šlo nič kg navzgor. Ko kaj pojem sem se začela sovražit. Skos mi je žal. vesela bom vsakega odgovora (:

hej. Vem, da mogoče ni prav da pišem na forum ki temu ni namenjen. Ampak rada bi da če ima kdo podobne težave ali pa je imel da si to prebere in mi odgovori.

Torej sem punca, stara 14 let. letos bom 15. Velika 159 in teška 46 kg. Prej devetimi dnevi sem začela hujšat. Takrat sem mela 50.7 kg , torej skora 51kg. Kar pomeni da sem v devetih dneh shujšala 5kg. In če bo šlo tak naprej bom v 20. dneh shujšala po 10kg itd.. Na dan pojem včasih samo jabko ali pa kakšen jogurt včasih corn fleakse. Na dan mam samo 1 ‘obrok’. Pojem vedno v minimalnih količinah. začelo se je dogajat da sem postala utrujena, zaspana, brez energije.. Spim zelo malo. Podhranjena nisem sem si zračunala ITM. Včasih sem zelo z lahkoto zaspala včasih že ob 22.00, 23.00 in se zbudla ob kakih 11.00 vjutro. zdaj hodim spat ob 12.30, 1.00. zbudim pa se okoli 7.00 . danes sem se ob 6.15. Nevem če je to kaj povezano z mojim hujšanjem? Rada bi še tudi povedala da če kaj pojem grem v sobo in grem telovadit. Skos si predstavlam da če bom telovadla bom to pokurla in da nebo šlo nič kg navzgor. Ko kaj pojem sem se začela sovražit. Skos mi je žal. vesela bom vsakega odgovora (:

hej. Vem, da mogoče ni prav da pišem na forum ki temu ni namenjen. Ampak rada bi da če ima kdo podobne težave ali pa je imel da si to prebere in mi odgovori.

Torej sem punca, stara 14 let. letos bom 15. Velika 159 in teška 46 kg. Prej devetimi dnevi sem začela hujšat. Takrat sem mela 50.7 kg , torej skora 51kg. Kar pomeni da sem v devetih dneh shujšala 5kg. In če bo šlo tak naprej bom v 20. dneh shujšala po 10kg itd.. Na dan pojem včasih samo jabko ali pa kakšen jogurt včasih corn fleakse. Na dan mam samo 1 ‘obrok’. Pojem vedno v minimalnih količinah. začelo se je dogajat da sem postala utrujena, zaspana, brez energije.. Spim zelo malo. Podhranjena nisem sem si zračunala ITM. Včasih sem zelo z lahkoto zaspala včasih že ob 22.00, 23.00 in se zbudla ob kakih 11.00 vjutro. zdaj hodim spat ob 12.30, 1.00. zbudim pa se okoli 7.00 . danes sem se ob 6.15. Nevem če je to kaj povezano z mojim hujšanjem? Rada bi še tudi povedala da če kaj pojem grem v sobo in grem telovadit. Skos si predstavlam da če bom telovadla bom to pokurla in da nebo šlo nič kg navzgor. Ko kaj pojem sem se začela sovražit. Skos mi je žal. vesela bom vsakega odgovora (:

Če bi mela anoreksijo, je ne bi dobila po devetih dneh hujšanja, ampak po 1 letu. Poleg tega se anoreksije sploh ne zavedaš, kar naenkrat pač pristaneš pri psihijatru in v bolnici, ker te drugi tja spravijo. 5 kg si zgubila zato, ker se ti je prebava spraznila. Kasneje je pa tako, manj ko ješ, slabši metabolizem imaš in manj hrane potrebuješ, torej zelo počasi zgubljaš na teži. Mimogrede, nehi se smilit sama sebi, pejt v fitnes, učvrsti telo in jej zdravo hrano ( tok kolikor na dan porabiš). Jst mam 25kg več kot prej in zelo nizek odstotek maščobe. Tako telo, kot ga imam zdaj je zavidanja vredno in se moram neprimerljivo bolj trudit in matrat, kot pa prej ko sem stradala. Okostnjak je lahko vsak, za dobro rit, lepe noge in sixpacke je pa treba ful garat in ful papat.

naych hvala za odgovor. in se strignjam glede -> Okostnjak je lahko vsak, za dobro rit, lepe noge in sixpacke je pa treba ful garat in ful papat.

alo vi anoreksija je šit kr ce se zapleteš v to si zasvojen do amena ko se ie moia prijatelica in ie umrla ime ji je bilo Ana K.

hei
sm 15 Letno dekle z anoreksijo. ImeLa sem popoLno postavo: 167 cm in 56kg. imeLa sem tudi treninge z navijaško skupino tako da sem se redno ukvarjala s športom.
ko mi je sošoLka nekega dne rekLa. da imam ‘špeh’ na trebuhu sem se maL zamisLiLa. in čez nekja časa poskusiLa z bruhanjem. mama me je zaLotiLa in obLubiLa sem ji da ne bom več. Vendar sem še vedno na skrivaj. .. :S vendar čez nekaj časa se mi ni daLo več in sem jedLA samo dva jaboLka na dan ter deLaLa 1500 trebušnjakov. Sama sebi nisem biLa všeč..izguiLa sem menstruacijo..zmanjšaLe so se mi prsi. Lasje so mi začeLi izpadati.postaLa sem boLj agresivna. kup problemov
Letos poLeti pa me je mam peLJaLa k zdravnici, ki me je urgentno posLaLa v pediatrično kLiniko. tam so me skoraj obdržaLi vendar sem se nekako zredila tako da me potem niso.. še sedaj hodim po boLnici. in nasLednji teden imam spet pregled. -.- v boLnici ostanem nasLednnji petek za deset dni..
to je moja izkušnja , ki je ne bi rada nikoLi ponoviLa. hvaLa.

Lep pozdrav vsem, ki berete tole sporočilo.

Sem 15 letno dekle in imam anoreksijo. Žal zgoraj omenjene knjige še nisem prebrala, upam pa, da jo bom imela priložnost prebrati. Sicer bi pa rada povedala to, da anoreksija vsekakor ni majhna težava, ki bi jo lahko zanemarili. Sama trpim zanjo že slabo letno dni. Trenutno imam 42 kilogramov in sem visoka 172 cm. Obiskujem Prvo gimnazijo Maribor in sem izredno uspešna. Vendar uspešnost ni nič v primerjavi s to boleznijo in opazovanjem staršev, ki trpijo.
Želim si le to, da dekleta, ki so v puberteti oziroma lepše povedano, da vse maldostnice, ki imajo normalno težo ne bi nikoli pomislile na hujšanje, saj je kasneje preveč težko priti nazaj v normalno življenje.

Ludi vi ne vete kak je to nič ne poješ ne splača se !
kot že sama vem in sem že sama imela anoreksijo res upozarjam da je to bolezen ki ti spremeni življenje zdi se ti da si debel kot prašič ampak npr. imaš samo 28.kg npr.!
Jst se sama nisem tega zavedala ampak rešila sem se komaj zato zares upam da ne boste zapadli v to!!

LP Patricija,*

Malce sem pozna z odgovori. Mnoge se sprašujete zakaj sem napisala knjigo.
Moja res dobra prijateljica je zabredla v anoreksijo in nisem ji znala pomagati, dokler se nisem res poglobila v problem in jo poskušala zvleči iz dreka. Prošnje da naj vendarle začne jesti in živeti normalno so bile prezplodne.
Prebrodile sve “križev pot” da se je le odločila za zdravljenje. In danes po več kot 3 letih je končno zdrava. Za obe je to velik uspeh.
Zato vsem ki se srečujete s problemom anoreksije svetujem najdite si pomoč takoj ko zaznate težave. Prej ko boste začeli z zdravljenjem lažje bo, ker ko si enkrat resnično na dnu se je težko izvleči.

Mene pa zanima kdaj približno izgubiš menstruacijo? Sama imam tudi probleme s tem že od lanskega leta, vendar je zdaj še huje…. V manj kot enem mesecu sem shujšala za 12kg in menstruacijo bi že morala dobiti prejšni teden.

Pozdravljena!
Kdaj izgubiš menstruacijo je odvisno od tvoje višine in teže. Neredna postane ko izgubiš približno 10% svoje teže. Takrat je telo v ekstremnih razmerah in začne varčevati na vse mogoče načine. Vzroki pa so lahko tudi drugje – stres, preobremenjenost…
Predlagam ti, da obiščeš svojo ginekologinjo, saj ima lahko hitro hujšanje in izguba menstruacije tudi dolgotrajnejše posledice, kot so na primer težave pri zanositvi, če se kdaj odločiš in želiš imeti otroke.

LP,
Tadeja Janežič.

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

hei,…. bila sem kot otrok bolj debela, imela sem dejansko preveč kil…. v 3 razredu sm prvič probala ne jest. kosil v šoli sm malo razbrskala, doma sem rekla, da sem jedla v šoli. učiteljica je opozorila mami in z očijem sta mi tako težila da sm začela normalno jest..vmes sm shujšala ogromno in postala sem suha, oziroma normalna, če lahko tko rečem. sorodniki so bli veseli ker jih je motilo da sem bla debela in me še zdej hvalijo kako šlang sem. po prvi izkušnji sem jedla normalno in bila čisto zadovoljna. septembra letos pa se je spet začelo….vse rajši sem brala knjige in članke o anoreksiji, hodila na forum in iskala nasvete in trike o anoreksiji, gledala slike anoreksičnih deklet….jem zajtrk in kosilo, razen med vikendi normalno…hujšam pa nič! dvakrat na teden imam trening karate, vsaj dvakrat na teden 2 kilometra srednje intenzivnega teka, ….naložila sem si tudi števec kalorij in se trudim da ne pojem več kot 1000kalorij na dan. ampak v 3 mesecih sem shujšala SAMO 3 KILE!!!!! nevem kaj naj naredim!!! prijateljice so pa opazile da ne jem malce in me skos sprašujejo zakaj ne jem bla bla bla in mi govorijo kako slabo je to…..in jaz uživam v tem. všeč mi je če mi kdo reče da sem suha, ali da malo jem, ker se počutim tako močno in super in nad vsemi. oče pije, mami je super mami in tudi oči je super če ni pijan. ampak ko pojem eno stvar hočem še in še in kar jem in potem mi je žal in grem pred wc in dajem prst v usta ampak si ne upam bruhat ker nočem gnilih zob in potem sama seb povem da sem šibka in neumna in da nikol ne bom suha. ZAKAJ TAKO POČASI HUJŠAM????1!!! stara sem 14 menstruacije še nimam, prsi se mi šele razvijajo, imam okoli 160 cm in 47,5 kg……………LIFE SUCKS

Zivjo!
Stara sem 14 let in imam okoli 41 kilogramov. Vem, da sem na meji anoreksije in rada bi se resila tega. Zacelo se je tako, da sem septembra 2013 zacela hujsat. Od takrat sem shujsala 7 kil. Izgubila sem menstruacijo, ki sem jo imela ze 1 leto in pol. Sedaj sicer jem vse, samo v minimalnih kolicinah. Najhuje pa je, da me posnema leto mlajsa sestra-ima isti zajtrk, ne je vec toliko kot prej… Res se trudim prit iz tega ‘dreka’ ven, res. Mami ve vse in imam njeno podporo. Samo sedaj mi je se tezko jesti malo vec. Mami pravi, naj jem samo malo vec, pa bo vse OK. Upam, da mi bo uspelo in za to se bom res potrudila. Vsem puncam in fantom, ki bi dozivljali kaj podobnega kot jaz, pa bi sporocila naj ne grejo v to. Nujno bi morali povedat nekomu, ki mu zaupajo. In drzim pesti za vse, ki poskusajo prit ven iz tega. Tovsem morala napisat in mi je ze malo lazje. Hvala vsem. ♥♥

New Report

Close