Najdi forum

zdarvljenje z metadonom!!!

Pozdravljeni!

Veliko berem o zdravljenju z metadonom in sem se tudi js odločila,da napišem nekaj besed o tem.Tudi jaz se zdravim na takšen način(metadon)in bi rada za vse tiste,ki pravijo,da je metadon samo potuha in nič več povedala.To zame ne velja.Od takrat dalje,ko sem se pred dvema letoma končno prijavila za to zdravljenje,ki sem ga potrebna se mi je moje življenje dokaj spremenilo seveda bolj na pozitivno.Ko sem bila še na heroinu sem cel dan porabila samo za iskanje denarja,kraje,laganje,uživanje drog…..in moje življenje ni bilo več podobno ničemer.Od kar pa se zdravim sem postala bolša oseba,hodim delat,imam stanovanje,psa,ki mi vzame veliko časa,kar pa mi pomaga,da pozabim vse tiste negativne stvari in posledice,ki me preganjajo.Zanima me.če je kdo na tem forumu,ki se je že ozdravil od metadona.Ker odkar pijem metadon sem negativna na drogo že leto in pol,kar pa je zame kar lep dosežek.Zelo rada bi se ozdravila tudi metadona in končno zaživela nek normalen life,ki ga sedaj kar težko usklajujem z vsem.Vem da si moram pač lepo počasi začeti znižat dozo,ki ni ne vem kaj velika(75mg)zato bi prosila,če ima kdo izkušnje stem,da mi malo opiše kako je to potekalo zanj/njo.Lep pozdrav vsem in ostanite pozitivni.

žELIM TI VELIKO VZTRAJNOSTI IN USPEHA. RES SI ENA IZMED BOLJ REDKIH, KI JI USPEVA. IN TO NAJVEČ VELJA.

PA SREČNO!

Živjo!
Jaz sem se ozdravila heroina s pomočjo metadona. Sicer sem še zmeraj mnenja, da je metadon potuha, ker je to pač samo še ena odvisnost. In ker s(m)o ljudje po več let na metadonu, samo zato, da ti ni treba zjutraj najprej pokrast vse kar vidiš in se zadet. Ker ko prideš do točke, ko se ŽELIŠ skint s heroina, mislim da tudi metadona ne rabiš. Mogoče z metadonom edino lažje prideš do te točke, kar pa je seveda veliko.
Metadon sem pila 3 leta, s tem da sem se prvi dve leti zraven še veselo zadevala z vsem mogočim, ko pa sem prišla do prej omenjene točke, sem pa, kot si napisala, začela metadon nižati, lepo po tableto na 14 dni, kasneje na en teden, ko pa sem prišla do dveh tablet, pa sem nižala po polovičko na teden. Intenzivno sem pa začela nižati s 14imi tabletami (sem že pozabla koliko je to mg-jev). In najbolj sem se bala, kako bo, ko pride dan, ko metadona ne bom spila več. In ti povem, da sploh ni bil tak bav bav. Sem si za vsak slučaj prišparala eno tableto za tist dan, ko ne bom šla več na Metelkovo, pa je sploh nisem spila. Je bilo hujše ko sem nižala (itak veš, da nekaj krize bo). Pa se tudi da preživet, samo zaposliti se moraš. Jaz sem hodila v službo, popoldan pa sem se ukvarjala s športom – gre tudi hitreje iz tebe vsa ta svinjarija. Tko da, nič se bat. Kaj pa je tistih nekaj mesecev krize, proti letom in letom čistega, zdravega in veselega življenja, ki te še čaka.
Ti želim veliko volje in uspeha.

nova
Uredništvo priporoča

Moje mnenje glede metadonskega programa v takšnem stanju kot se ga uporablja sedaj je negativno. Mislim, da bi moral obstajati nekakšni programi in zniževanje na vsakih nekaj dni, pod obvezno kontrolo. Meni ni pomagal.

Na metadonu sem bil 3 leta, vmes sem prekinil za 6mesecev, skoraj 1 leto sem bil na Subotexu. Prijavljen sem bil največ za 20 mililitrov, 20 mil.sem še še kupoval sam od dilerjev. Zdravnica mi je zelo malo zniževala, nižat sem potem začel sam, od20-10 mil. Rabil sem 3 mesece, ponoči nisem spal.. Poleg metadona sem bil stalno zraven še na heroinu. Testiral sem se na 14 dni na metadonski, čist ali ne čist-ukrepov ni bilo, pravzaprav mi je hotela zdravnica takrat celo zvišat metadon. Metadon je za nekaj časa, prehodno, metadon-vzdrževalni program je še slabši kot heroin. Je bolj potuha kot korist. Vsaj večina metadon zlorablja.

Tukaj objavljam nekaj izjav o metadonu fantov in deklet, ki so vključeni v terapevtsko skupnost Srečanje- Don Pierinovo komuno

V metadonskem programu sem bil 15 let z občasnimi prekinitvami. Na začetku terapije sem jemal do 10 tablet (nekaj let) kasneje pa do (100mg). Zniževal sem po večini sam, kadar sem se tako odločil, pa še to za krajša obdobja, nekaj mesecev do enega leta kadar sem bil zaposlen. Jemanje metadona je bila prej nuja kot užitek, ker sem imel hujše krize in posledice zaradi te odvisnosti. Vzelo mi je dosti energije in volje do življenja. Ob metadonu sem stalno jemal tudi druge substance kot so kokain, heroin, marihuano, lsd in razne tablete-pomirjevala. Metadon ni rešitev zato sem odšel na zdravljenje v komuno.(Blaž)

Za priključitev v metadonsko terapijo sem se odločila z namenom, da se nekako zaključi moja odvisnost od heroina. Želja je bila takrat res velika in obljubila sem si, da če mi še tokrat spodleti in ne bom dovolj močna potem odidem v komuno. Tako sem se dogovorila z zdravnikom v metadovnski ambulanti za 3ml za začetek. Odločila sem se, da ga bom pila samo 10 dni, brez heroina. Po desetih dneh sem z mjetadonom prenehala in se veselila svojega uspeha. Po dveh dneh pa se je že začela pojavljati blažja oblika abstinenče krize od metadona, saj je minilo že skoraj dva tedna odkar sem zadnjič vzela heroin. Potem sem bila pol leta spet samo na heroinu, nato pa še osem mesecev na 4ml metadona. Zraven metadona sem vedno, vsak dan vzela tudi heroin. Zniževala ga nisem nikdar.Na začetku terapije sem se po njem počutila zelo slabo, vrtelo se mi je kar nekaj ur, cele dneve sem prespala. Kljub tako majhni količini je bila abstinenčna kriza zelo neprijetna. Začetni slabosti in bruhanju (tudi zaradi abstinence heroina), se je pojavila mesec in pol dolga nespečnost, počutila sem se zelo utrujena, brez volje in energije. Sedaj po dveh mesecih in pol abstinence, me še vedno zelo močno zebe in hkrati obliva neprijeten znoj. Mislim, da se ne bi ponovno odločila za zdravljenje z metadonom, čeprav je v tistem času navidezno rešil veliko mojih težav, dejansko pa ni rešil nobene, zato sem šla v komuno.
(Marjeta)

Metadonsko zdravljenje sem uporabljal 9 mesecev. Pil sem 45ml (9tablet) zniževal sem dvakrat po tableto proti koncu zdravljenja. Potem sem šel na suboteks, ki sem ga jemal 1 mesec in prekinil. Ko sem pil metadon sem se zadeval z vsem kar sem imel pri roki (droge, tablete). Imel sem manjšo krizo kot od drog in dalj časa je trajalo zato sem prekinil z metadonom, ko sem ga pil nisem imel volje do ničesar bil sem lenoben in brez volje za življenje. Pil sem ga zato ker sem mislil, da se bom bolje počutil in ker nisem dobro poznal stranskih učinkov in posledic. Mislim da bi moral biti metadonski program kratek z vsakotedenskim nižanjem in testiranjem na vse, drugače nima smisla, ker nobeden zares noče nehati ampak samo izkoriščajo, kar jim je omogočeno kot pomoč.
(jure)

Metadon nisem pil dolgo. Približno 8 mesecev šel sem zaradi tega, ker so me doma dobili s heroinom. Pil sem 12tablet. Toliko, da nisem imel želje po drogi. Metadon sem si zniževal sam, da sem drugo količino metadona prodal in imel za travo. To je trajalo 2 meseca in spet je bilo vse po starem. Kriza na metadonu je daljša kot na heroinu, ampak malo šibkejša samo zato traja dlje. Doma se nisem mogel sam skinit zato sem šel na detoks in potem v komuno. Med metadonskim zdravljenjem sem jemal še heroin, kokain, alkohol, marihuano in razne tablete:dormicum, apaurin.. Moje mnenje o metadonu je sledeče: da je dober za lajšanje krize, ko bi se rad skinu, drugače je pa še večje sranje kot heroin.
(andraž)

Metadon sem pil 5 let največ kar sem pil je bilo 70 mg. Nikoli nisem znižal, kvečjemu višal. Za zvišat odmerek ni bil nikoli problem prišel si do doktorja in dobil večjo dozo. Metadon sem pil bolj zato, da sem lahko funkcioniral kot pa da bi imel namen se ščistit. Zato sem ga pil zraven pa še pil alkohol in jemal ostale droge. Kriza po metadonu ni tako izrazita kot od heroina je pa sigurno dolgotrajnejša. Pri meni več kot mesec dni. Čeprav samo metadona nisem nikoli pil, tako da ne morem točno reči. Poznam veliko ljudi, ki so ga in ga še pijejo a med njimi le enega, ki se je pozdravil samo s pomočjo metadona. (Mare)

Metadon sem jemal 3leta od 6-12 mil. odvisno od obdobja, ki sem ga preživljal. Da bi ga zniževal sam se ne spomnim, pa tudi doktorji niso bili preveč zainteresirani, da bi mi ga znialči. Metadonska kriza se ne more primerjati s heroinsko, saj je veliko močnejša in pa tudi traja mnogo dlje. Jaz osebno mislim, da metadon ni rešitev za enega odvisnika ampak samo ena potuha. Zame lahko rečem, da če sem le imel priložnost sem zraven konzumiral še druge stvari. Ne vem, če poznam enega odvisnika od heroina, da bi se pozdravil z metadonsko terapijo in začel živeti normalno življenje. (Boštjan)

Z metadonom sem se srečal pri 20-ih letih, ker nisem nikoli verjel v to metodo sem ga jemal dobrih 6 mesecev in še to v preseledkih. Vedno sem pil 5 mil.in nikoli ga nisem zniževal. Saj nisem imel možnosti ker nisem bil dovolj močan. Pa tudi nikoli nisem imel to v glavi saj sem ga jemal samo zato, ker nisem imel denarja, ko pa sem ga imel sem vedno mešal s heroinom. Tako da sem hitro prenehal saj sem se zavedal, da je metadonska kriza veliko hujša kot od heroina in sem potem konzumiral samo še heroin. Pa tudi nobenega ne poznam, ki bi uspešno zaključil s to metadonsko metodo. Jih pa poznam veliko, ki se ga nikoli ne reši in so zato za vedno priklenjeni na to metodo. Odločil sem se, da grem v Don Pierinovo komuno saj ti le to lahko pomaga, da začneš normalno živet.
(David)

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

Mito,kako pa si se sčistil metadona, zanima me ker je tudi meni zelo draga oseba sedaj na metadonu , znižuje vsak teden po 5 mg ali ml ne vem točno katera enota je v steklenički.Zdravnica ni zato, mu je tudi povedala to, samo on vstraja na svojem, mene pa skrbi ko bo na nuli , kakšne muke bo potem trpel, čeprav mislim , da ga kdaj še polomi z kakšno drugo substanco. Prosim za nasvet, ali bo lahko delal v službi, ali bo to bolj težko. Res najlepša hvala za odgovor. l.p. Menči

Res je , da ni skoaj nobenega odvisnika , ki bi se rešil droge samo z metadonom,vsaj ga ne poznam, Če menite vi drugače , ali poznate primere , mi prosim to povejte.Na METELKOVI JIM SPLOH NI INTERES, DA BI JIM ZNIŽEVALI , AMPAK JIM BREZ VSAKE SLABE VESTI SAMO ZVIŠUJEJO. NUJNO BI MORALI SPREMENITI PRAVILA PRI DELITVI METADONA,ČE NISI ČIST, PA NIČ , ZATO NI NIČ MANJ KRIMINALA,SAJ SE GA SKORAJ VSI ZRAVEN ZADEVAJO.KJE PA DOBIJO DENAR? NEKAJ OD PRODAJE METADONA ZA ČEZ VIKEND OSTALO PA TAKO VSI VEMO KAKO , OD PROSJAČENJA IN KRAJ.MISLIM , DA ČE BI BILI NA METELKOVI BOLJ ZAINTERESIRANI, DA BI METADON ZNIŽEVALI, BI MOGOČE PA BILO KAKŠNEGA DOŽIVLJENSKEGA ODVISNIKA MANJ, NE AMPAK NE , SAMO VIŠAJO GA….
PA LEP POZDRAV !

živjo! Jaz bi rad samo neki povedal,sm bil 2 leti na heroinu in potem sm naredil največjo napako v življenju ko sm se odločil za zdravljenje z metadonom!Na metadonu sm “vztrajal” 9 let,pil pa sm iz začetnih 40mg do 120mg! Ko sm končal sm imel 90mg in nism nič zniževal ampak sm kar pustil in odšel v komuno kjer sm bil 1 teden,namreč jaz sm se odločil za detoksikacijo kot jo uporabljajo v Švici,ki je na voljo zdaj tudi v sloveniji! seveda po tako dolgi zasvojenosti nism skriziral v enem tednu,kot so mi obljubili,ampak sedaj ko sm že 6 mesecev brez metadona še vedno čutim fizično krizo (bolečine v mišicah,potenje,mraz,nespečnost….) kar pove da je metadon najslabša oblika zdravljenja,saj pusti dolgotrajno fizično in psihično odvisnost!!! Tisti ki je dal metadonsko krizo skozi ve o čem govori in samo še to,tisti ki razmišlja o tem da bi začel takšno zdravljenje naj rajši 1000-krat premisli o tem ali še boljše,naj se pozanima pri nekom,ki je dal takšno zdravljenje že skozi in da mu pove kakšne posledice lahko pusti metadon!!! Lep pozdrav

Primož se strinjam, da je metadon najslabša oblika zdravljenja, ki obstaja. Metadon pušča velike posledice, je velika potuha za narkomane. Ga ne priporočam nikomur!! Zakaj država to dopušča in plačuje???

punca!

moj tip se je pucu metadona po 4 letih… neki morš vedt… metadon je sintetično nadomestilo za hors… sej to veš… v bistvu najlepš kako se spucat je tko da si prelomiš dozo na dva dni… drugač pa… če ti sami ne rata, pejdi h kastelicu, se mi zdi da je njegov program tuki v sloveniji še najbolši… najprej si 4-8 tednov na zaprtem oddelku, kjer daš čez krizo, z ostalimi ki isto krizerajo, kar maš podporo 24 ur na dan, pol greš za 10 tednov na pol odprti oddelek, kjer si urejaš zasebno življenje in spoznavaš sam sebe, kr pač k nehaš s tem, se morš spet poiskat, takrt rabš res največ opore, tuki jo maš… 24 ur na dan… pol maš še dnevno bolnico, hodiš pač dva do 3 krat na teden, celoten program pa traja nekje eno leto… sam je zelo kvaliteten… več kot 80% zdravljenj pri njih je baje uspešnih.. in tut je… v bistvu morš vedt da k se boš pucala metadona pride šele una taprava psihična kriza… zato boš rabla res vso podporo familje, frendov, tipa… sej veš kuko je… tut moj tip je govoru da je 2 let klin horsa, pa ostalih substanc… sam on je v bistvu z metadonom te substance nadomestu… pol k se je spucu je pa začel sekat, sicer občasno in res mu gredo vse pohvale, zdej je en dober let že klin… sam v temu letu… za vsa leta droge nazaj… tko da punca bodi močna, vso srečo in drži se!
upam da ti uspe!

CZOPD – center za zdravljenje odvisnih od prepovedanih drog
Zaloška 29
1000 lj

tel: (01)5874-975 – tajništvo

lahko mene vprašaš kar češ u vezi s tem. Sem znižal dozo iz 70mg na 20mg na dan. Sedaj sem že četrti dan na subutexu, in spoznavam da je totalno boljši od metke, ker maš clear head, nisi zdrav kot na meti. Če te zanima kaj, mi piši na mail
[email protected]

oprostite…. imam samo eno vprašanje… in prosim za odgovor… koliko cca stane 10mg heroina? res bi prosila za odgovor… že vnaprej hvala…

LP

T

na metadonu in drogah 10let.karnaenkrat semije otrgalo da tako zivljenje si nism zelel.zacel nizati….temu sm takrat rekel kriza.ko je prisla o nula…je bil to jojjjj.1,5mesec..danpo dan ura po uro minuta po minuto krize zivcnost nespanje,deliriranje.ker sm tolk truda ze vlozu sm nadaljeval in uspelo mi je,2leti kul brez kastelica,komune,samo volja in zelja da bo drugace.spoznal punco se z njo skregal in spet se potunkal v ta drek…pravkar sm spet na krizi 3 dan,semi trga nimam take volje kot takrat,kot bi vedu da nebom zdrzal,ke je neznosno vse me boli,nobene volje za zivet,brez prihodnosti zgleda.vrjet moram pa bo spet vrdu.vse mine lepo in slabo…vidm prijatle ki so pri kastelicu dobr uspel eni tudi zajebal lahko bi tam poizkusil…kakor za koga..uhhhhh.nevem kaj bo. bog

Simon,
na drogi in metadonu 10let? oh kaka škoda zate, z metadonom se ne boš rešu, sam tudi ne, pojdi v neko komuno!!!
milanko

Simon

Zakaj bi se človek delal heroja, če ve, da to ni in ne more biti? Včasih si človek mora pustiti pomagati. Verjemi, da je mnogo fantov in deklet prestajalo podobne krize kot ti jih ti sedaj pa danes živijo človeka vredno življenje. Zakaj? Zato, ker so sprejeli pomoč in veliko storili za to, da so premagali ne samo fizično pač pa predvsem psihično krizo.

Priporočam ti, da me pokličeš na brezplačno telefonsko številko 080 12 21, da se dogovorimo glede detoksikacije in morebitne vključitve v program.

Ne odlašaj!!!
Pokliči čim prej!!
LP

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

metadon še nikomur ni pomagal

Žio,
jaz sem bila na metadonu več kot 10 let in moram vam povedati, da metadon ni rešitev, saj kot že sami pravite je večje sranje od heroina. Pridet dol z metadona pa je prava umetnost, sej te nočejo spustiti, raje ti zvišajo odmerek. Jaz sem se borila s tem da bi mi znižali, pa sem dosegla, da so me hoteli vržt iz programa, saj sem pred njimi metala stran metadon, ko mi ga niso hoteli znižati. Nisem jih niti prepričala, ko sem čez vikend(dobiš ga za domov) prinesla nazaj flaško in pol.Njihov sistem zniževanja je ubijajoč, sej ko hočeš znižati moraš najprej k zdavniku in on na podlagi pogovore s teboj se odloči kako boš zniževal. To je uredu,le na prvi pogled, saj če si na visokih dozah ti ena tableta na teden ne pomeni nič. Če potem zračunate kok cajta porabiš za to – lahko tudi celo leto ali več – sama pa pravim, da ko si na veliki dozi lahko brez problema znižaš več tablet na enkrat. Ne čutiš nobene krize, če si se resnično odločil se skint. Ko pa prideš na majhno količino metadona in takrat je pomenbno, da se izogneš dolgotrajni krizi, počasi zniževat. Meni je tako uspelo, brez Kastelica in komun.

Ja sej vem, da se vam zdej postavlja vprašanje, kako si pa to nardila, če ti niso hotel zniževat po tvoji želji in jaz vam povem, da itak smo džaksi tok iznajdljivi, kr spomente se kva vse smo delal, da smo pršli do stafa, pol ne bi smel bit problema, če si resnično želimo se skint, ne!

Dejanska kriza se začne potem, ko se po dolgem spanju zbudijo zaspala čustva. Kr na enkarat te začnejo bombardirati in ti sploh ne veš kaj bi, to je hudo.V tem najdt ravnovesje je pa težko, ampak lepo-SE SPLAČA-drugač lahko hitr zamenjaš za drugo vrsto odvistnosti.

Metadon da ali ne.

Da – edino za hiter se skint, s tem, da greš lahko na program največ dvakrat in maksimalna doza 10 tablet dnevno

Ne – kot vzdrževalni program

Jaz sem sedem let brez metadona! Danes ven kakšn sranje je matadon in da mi že ena sama tableta metadona spremni stanje vpogleda. Da sem bolj jasna, ena sama tableta ti zatre čustva!

Tko je to! In življene brez metadona je LEPO!

Lep pozdrav Ljubica

Mene pa samo zanima če obstaja v svetu npr. v Španiji kakšna ustanova za odvajanje odvisnikov od pomirjeval in da je lahko prisoten pooleg tudi otrok…Saj brez njega niti enega dneva nebi zdržala pri odvajanju od odvosnosti…

hvala za odgovor,

lp. j.p

Mene pa samo zanima če obstaja v svetu npr. v Španiji kakšna ustanova za odvajanje odvisnikov od pomirjeval in da je lahko prisoten pooleg tudi otrok…Saj brez njega niti enega dneva nebi zdržala pri odvajanju od odvosnosti…

hvala za odgovor,

lp. j.p

New Report

Close