Najdi forum

Zasvojenost s kripto valutami

Pozdravljeni,
vedno bolj se mi dozdeva, da je moj partner zasvojen s kripto valutami. Zelo pogosto spremlja stanje na svojih računih, na telefon stalno dobiva novice glede nihanj njihovih cen in je 100% prepričan, da bo postal bogataš. Nekaj malega profita je sicer naredil in takoj vložil naprej, nekaj pa ima tudi izgub. Če mu omenim, da imajo poznavalci to za tvegan posel, je takoj slabe volje, zdi se mi, da je že čisto v svojem kripto svetu. Namerava si sposoditi denar za vlaganja, ko pa ga spomnim, da že zdaj finančno ne pride skozi mesec, prekine pogovor. Imava ločene račune, stroške si deliva. Kako naj ga razsvetlim, da ni vse v denarju? Da nič ni gotovo, sploh kriptovalute ne? Da si žal ne more privoščiti še dodatnih stroškov vsak mesec? Zdaj ko sva še mlada, bi on rad vse (denar, čas in energijo) posvetil tem poslom, da bi na stara leta užival v denarju. Če bo sploh uspelo in če bo dočakal starost (a on se tega ne zaveda). Ne pravim, da je treba vse sproti zapraviti za razne razvade, ampak vsaj enkrat letno si želim za nekaj dni na dopust (pa ni treba v tujino) in menim, da je nekaj denarja tudi dobro imeti na računu za izjemne primere. Zavedam se, da je denar (oz. dolgovi) njegov, ampak vseeno me skrbi, da bo v vedno hujši finančni stiski in da bodo kripto valute ves njegov svet.
Prosim vas za vaše mnenje: ali je to že zasvojenost in kaj naj naredim?

New Report

Close