Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Je moški sam kriv, da posega po alkoholu ali so za to krive njihove ženske?

Je moški sam kriv, da posega po alkoholu ali so za to krive njihove ženske?

Veliko moških išče uteho in pomiritev v alkoholu, ampak kaj je vse krivo, da moški stalno posega po alkoholu?
Pomanjkanje seksa naj bi bil nek razlog? Še kateri?
In kar me najbolj zanima: ali je zato res kriva ženska ali je to samo njihova odločitev ali kaj
točno?
Ali res ne zmorejo drugače, kot da posežejo po alkoholu navkljub problemom, ki jih imajo doma?
Kakšne izkušnje imate s tem ženske s svojimi moškimi in kakšne razlage imate za to moški?

nihče ti ni kriv za pijanost in drogiranje, s polnoletnostjo prevzemaš sam(a) svojo odgovornost.

po mojih izkušnjah: poteg v socialo družbeno pitje, za “zavezanje vozla” po zaključenem poslu, pa na službenih dogodkih. POtem je pa hitro šlo v odvisnost. Višanje doze. In ne, sploh ni bilo pomanjkanje seksa problem v štartu- šlo je za dvigovanje ega, podpihovanje ega, v tistem stilu: kakšni maherji smo… In ko je to po večkrat tedesko potem, pa se nadaljuje potem še po športni rekreaciji, pa na službenih poteh, ali pa na zasebnih poteh, ko vidiš, po letatiški lougeih, ko se napije in gre pijan že na letalo skušaj z družino, ko mu je samo še do alkohola…. je dovolj. Uničit družino zaradi alkohola, ega in pohlepa pa je grozljivo.

nova
Uredništvo priporoča

Ves da. cel svet je kriv za njihove probleme in za njihov alkoholizem, samo oni so ubogi revcki, ki so zrtve mame, fotra, babice, dedka, zene, otrok, trsice v soli, prfokse v srednji, sefa, sosedovega Lojzeta, sosedove Francke in soferja avtobusa, ki vozi na progi st. 9.

Je kriva sam ce mu s trahtorjem alkohol u gru uliva.
Pijanci so slabiči in se z alkotom pocutijo boljši. Kalimero kjer so vsi drugi krivi za njegove tezave.. sploh zenske.
Pije ce je vesel, pije ce je zalosten, pije ce je nesrecen…vsak izgovor je dober

Alkohol je lažna, kratkotrajna uteha pred realnostjo. Za par uric osebo čustveno omrtviči, ko pa popusti, pa v organizmu sproži ojačitev tistih občutkov pred katerimi je oseba bežala. Praktično gre za pozitivno povratno zanko. Spol ni ravno toliko pomemben kot je družbeno sprejemljiva kultura pitja.

We need a profiler… :-)))
We’ll raise up our glasses against evil forces…

https://www.youtube.com/watch?v=o1JOFhfoAD4

Večina moških je alkoholikov še preden spoznajo partnerko oziroma ženo. Toniti začnejo konec osnovne šole in v srednji šoli. Ženske se bodisi s lepijo glede tega ali pa se moški iz zaljubljenosti za nekaj časa potrudi in pije manj oz. pitje spretno prikriva (dokler ne živita skupaj).

Če že, morda mama, oče ali vzorci in odnosi iz mladosti. Nekateri bolj občutljivi prično z žuriranjem in utapljanjem težav ob petkih, pa jih potem odnese.

takole bom rekel za sebe. Verjetno bi se tudi sam pred leti podal v alkohol, če moje telo ne bi zavračalo alkoholnih pijač. Pred dobrimi desetimi leti se mi je sesulo življenje kot hišica iz kart. Zato sem si hotel vzeti to prekleto življenje. Veste moderatorji, včasih je bolje umreti kot pa trpeti. Dobro, poleti v tisti vročini spijem kakšno pivo na teden. To je pa tudi vse. Aja, pa rum uporabljam pri pripravi kokosove bajadere. Najprej naj povem, da v naši družini ni nihče pijanec. Zakaj se moški poda v alkohol. Ja, sem bil poznal kar nekaj moških (tudi oče od moje bivše žene je bil eden izmed njih) katere je alkohol spravil v grob. Nekatere izmed njih mnogo prezgodaj. Kdo je kriv, da začneš piti. Dobro vprašanje. Jaz menim, da je za to kriv nihče drugi kot politika. Ko vidim, da se državne institucije vmešavajo v zasebna življenja ljudi in jim krojijo usodo, ne najdem drugega vzroka kot državo. Moj oče je hodil domov pijan (ko sem bil še mali otrok) in se prepiral z mamo ter razbijal stvari. In to vse iz enega samega razloga. Trpel sem pa jaz. Pa verjetno tudi iz tega razloga sovražim gostilne in pijance.

Večinoma posegajo po pijači ljudje, ki so prešibki, da bi poslali partnerja (oz. drugega vira težav) k vragu in šli na svoje. Psihično, finančno prešibki.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Če že hočeš krivca, prej starši. Če že hočeš žensko, torej mama. Ampak ne.

Nihče jim ni kriv. Od polnoletnosti dalje si sam odgovoren zase in če imaš težave, se jih moraš naučiti reševati. Nobena odvisnost jih ne bo rešila, niti ne bodo čudežno izginile..

Ni kriv drug za njihovo pitje. Drug je kriv za razloge(varanje, laganje itd) ki so jih mogoce pahnili v pitje, a za samo pitje so sami odgovorni. Ker ne glede na to kaj je v zunanjem svetu je se vedno stvar notranje moci ali podlezes ali ostanes mocan dalje. Zapit se zaradi ene kurbhe in sam sebi skodovat? Resno?
No imas pa frike ki pa radi kaznujejo druge zaradi grehov prve, ki pa je v njihovih zblojenih umih nedotakljiva. Ampak taki so zapecateni do konca lajfa, jim ni resitve.

Seveda je sam kriv. Ali bolje rečeno odgovoren.
Vsaka odvisnost je oblika bežanja pred problemi. Probleme se pa rešuje, ne beži pred njimi. Samo slabiči se izgovarjajo, da so problemi krivi, ne oni. Ampak finta je ta, če mu rešiš en problem, bo hitro našel drugega, kot nov izgovor za pitje. Ni tako?

je pa zanimivo v tej naši državi to, da se nobena institucija ne spravi na komunajzarje (rdečekožce). Kot da so nedotakljivi.

Kriv je moški sam, ponavadi zlorablja alkohol že pred zakonom in to uspešno prikriva.
Če pa se v zakonu pojavijo resne težave zaradi alkohola, potem je kriva žena, če to stanje dopušča in tolerira in ga ne prekine.
“Ples” alkoholika in trpinčene žene, ki trajs in traja, pomeni le, da sta oba našla svoji vlogi. On je mačo in si upa, ona je uboga, nič kriva revica.
Preden me napadete, za določen čas sem bila na tem, a zbrala moč in odšla.

Nagnjenost k odvisnostim je kar lepo v samem karakterju cloveka, zunanji dejavniki si zgolj pospesevalci. Ali pa izgovor.

In kot zanimivost 98% ljudi ki so popolni abstinenti , je dovzetnih za odvisnost. In se tega tudi zaveda.😉
Odklanjanje alkohola, odklonilen in sovrazen odnos do alkohola je travma iz okolice in pa notranji strah posameznika ki se zaveda da nima samokontrole in je potencialni odvisnik.

Oseba ki ni nagnjena k odvisnosti jemlje opojne substance iz drugega zornega kota kot slednja katera pa je potencialni odvisnik.
Kljub temu da okolica uziva alkohol, kadi bodisi cigarete ali marihuano) tak clovek tega ne obsoja niti se ne pocuti odrinjen iz take druzbe . In se tudi vzivi v sam potek zabave pa ceprav je popolnoma trezen.

Taki osebi se rece clovek stabilnim karakterjem.

Vedno si je vsak sam kriv.

Tu sploh ni kaj razglabljati. Če daš v isto situacijo 100 različnih ljudi se sigurno ne bodo vsi zapili – torej ni “kriva” situacija, pač pa lastna odločitev.
Nikoli ti situacija ne porine steklenice, cigarete ali injekcije v roko, pač pa to narediš sam.

Alkoholiki so labilne osebe, navajene na brezdelje, brez reda in discipline v mladosti, brez vsake odgovornosti, družbeni paraziti, ki dobro živijo na račun tistih, ki trdo delajo.

New Report

Close