Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Rabim pomoc pri odvajanju od speed-a in trave

Rabim pomoc pri odvajanju od speed-a in trave

Star sem 20 let imam dobro sluzbo(cnc programiranje), avto,…
ampak problem je v tem da uporabljam speed.
Ze v srednji soli sem kadil travo in enkrat pristal celo v bolnici zaradi tega. Od takrat dve leti nisem kadil nic trave, sedaj pa spet.
Kadil sem zadnje leto vsak dan zvecer za vikende pa od kakih 8 pa tja do 3 zjutraj medtem pa smo z druzbo uporabljali tudi speed..sicer travo kadim zdaj samo za vikende, speed pa vlecem skoraj vsaki dan..

Nocem si “zafurati” zivljenja ze pri takih letih, nocem izgubiti sluzbe,…
punce trenutno nimam ampak se z eno druziva ze kar nekaj casa. Zato bi rad prenehal preden vse skupaj zabrede se kam dlje

PROSIM za kakrsnokoli pomoc, vase zgodbe z prenehanjem, itd.

Hvala

ej sem bil v isti situaciji vendar odkar sem s punco mi je ona taka motivacija da sem nehal z vsemi neumnostmi pa sem bil na travi speedu zdravilih ghbju… obcasno sem imel malo krize vendar nisem vedel od cesa saj sem nehal vse na enkrat in me je to odvrnilo da bi sel po se

Pozdravljen,

Pohvalno, da si prišel do spoznanja, da to početje ne vodi nikamor. Bolj kot boš to resno jemal in se težave konkretno lotil večja bo verjetnost, da se zadeve rešiš. Po osebnih izkušnjah ti lahko povem, da je najbolša možnost za prenehanje to, da si poiščeš pomoč. Obstaja zadeva, ki se imenuje psihoterapija. Tam s pomočjo terapevta začneš odkrivati razloge za odvisnost, ki ponavadi (in presenetljivo) izhajajo iz določenih virov, ki ti še niso znani. Ko pri sebi razčistiš potrebne stvari ti tudi potreba po drogah močno upade (do neke mere).

Trava je sicer lahko v omejenih količinah precej nedolžna, če ne pretiravaš. Ampak na srednji in daljši rok je zelo koristno, da nisi odvisen od ničesar, kar ti zmanjšuje kvaliteto življenja.

Upam, da ti rata rešit kar imaš za rešit v čimkrajšem času.

New Report

Close