Najdi forum

5 LET treznosti oz abstinence

Hvala vsem za pomoč pri mojem okrevanju z delitvami in odgovori in spodbudnimi besedami. Naj traja. Posebna zahvala pa Anonimnim alkoholikom in Al-Anonu.
Sam nebi zmogel ker je alkohol kodt vse druge odvisnosti, premeten premočen mogočen in na koncu ubije.

Pozdravljeni in čestitke ob lepi obletnici.
Hvala tudi vam za napisane osebne izkušnje in spodbudne besede drugim.

Srečno in uspešno še naprej. Življenje je vedno lepše in lepše, ko ga živimo s polnimi pljuči.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Najprej vsem skupaj lep pozdrav.
Ko sem pregledal zgodovino mojega pisanja na ta naslov me je kar streslo.
Se opravičujem za zablojene meile brez repa in glave.
Popravil bi rad vtis, Če bo še kaka napaka, se opravičujem a sem Alkoholik 😎
Letošnje leto je polno obletnic in praznovanj, zato sem se odločil da napišem mojo zgodbo.
Imam že potne roke zaradi treme.
Na današnji dan pred 5. leti sem se zadnjič napil. Bil je ponedeljek in sem že zjutraj doma spil kavo s šnopsom da se mi niso tresle roke. Nadaljeval sem v baru z isto pijačo. Nato sva šla s sodelavcem k prijatelju na dom popravljat ogrevanje in v kleti sem spil cc liter črnega vina. Ko sva zaključila z delom sva šla v naslednji lokal in spil spet kavo z žganjem. Pa ni bilo še dovolj in sva zavila še k enemu prijatelju in tam ne vem kaj sem pil saj sem bil že v fazi. Sodelavc je peljal domov saj jaz nisem mogel. Doma sem se ulegu par minut a je zazvonu telefon in sem moral it še na en objekt. Hudo. Med potjo do stranke sem se ustavu pri čebelarju in spil še medico. Pri stranki nisem pil in se odpeljal domov, Pa sem moral še nečaka na trening peljat in takrat sem se res zamislil če sem normalen. Naslednji dan mi je brat povedal da obstaja skupina Anonimni Alkoholiki v našem kraju in da je srečanje v petek. Rekel sem mu da bom šel pogledat. Prišel je petek in šla sva z bratom na to lokacijo, Zamudila sva ker nisva takoj našla. Ko sva stopila v ta prostor in se vsedla nisem razumel nič. Poslušal sem zgodbe in šel na drugo srečanje v sredo in spet v petek.
Zgodil se je čudež in jaz sem čudež saj od vstopa v prostore AA nisem več pil. Ni bilo enostavno na začetku premagovati ovire vendar s srečanji sem uspel. Bral sem literaturo, Mala Velika knjiga mi je vedno delala družbo. Po enem mesecu sem šel še na 3. lokacijo in slišal nove zgodbe. Nekatere člane sem poslušal 3x tedensko a mi ni bilo težko poslušat. važno mi je bilo da sem na srečanju in da se na koncu primemo za roke inzmolimo našo molitvico in tako dobim energijo za nov dan. Hvaležen sem mojemu mentorju ki mi je pisal ogromno sms-ov in me klical pogosto.
Ko sem praznoval 1 mesec sem ob prihodu domov dobil najlepše darilo, internet. Takoj sem se vrgel na delo in iskal vse kar je bilo v povezavi z alkoholom in AA-jem. Našel sem ogromno zanimivih strani, ki jih še danes uporabljam pri okrevanju. Naj omenim našo spletno stran kjer sem ogromno krat poslušal korake, Naložil sem si jih na mobi in jih še danes pogosto zavrtim kot uspavanko 👍. Za meditacijo so super. Naj omenim še stran MedOverNet , s pomočjo katere sem prebiral zgodbe alkoholikov in svojcev na forumih in tudi sam dodajam komentarje.
Že po 3. mesecih sem videl prvi recidiv in sem bil nemočen, potolažil me je prijatelj ki je rekel da bom najbolj pomagal recidivistu če bom ostal jaz trezen.
V 5. mesecu sem bil na prvem skupnem srečanju na Debelem Rtiču. Nova izkušnja in potrditev da sem na pravi poti. Žal mi je bilo da ni moj oče Alkoholik z mano, žal je že dolgo pokopan. Spomini mi zbežijo v mladost, saj mi je oče umrl v naročju. Takrat sem bil tudi jaz že alkoholik saj sem le nekaj dni prej uničil avto ker sem pijan zaspal za volanom. To pijančevanje je trajalo do 23. leta. Takrat sem prekinil zaradi ljubezni in nisem pil niti kaplje2 leti. Naslednjih 9 let sem zmerno pil. Pri 34. letu sem se ločil in se poročil z alkoholom ki me je vedno tolažil. To je bilo 10 let osame, jeze, strahu…..
Pa se vrnimo k lepši plati medalje, moj prvi cekin za 6 mesecev sem praznoval s sladoledom z mojimi prijatelji v moji matični skupini. Začel sem hodit še v 60 km oddaljen kraj in prevzel vodenje te skupine malo pred prvim cekinom. Te vožnje s prijatelji so bile in so še vedno super trenutki za meditacijo če sem sam ali za še eno srečanje če nas je več. Vodenje skupine mi je vlilo dodatno energijo in voljo. V matični skupini sem sprejel tudi delo blagajnika, kar me je bilo strah, saj nisem nikoli bil dober finančnik, pa sem uspešno prestal tudi to služenje.
Koraki, hm korake sem začel delati počasi šele v 3. letu in končal 4. korak na koncu 4. leta. Zavlačeval sem z miljoni izgovori a danes sem vesel da mi je le uspelo. Vsakemu priporočam korake in mentorja in obiskovanje čimveč srečanj. Jaz sem bil tudi danes na srečanju in bom šel tudi jutri če bom živ, To je moj drugi dom. Vi vsi ste moja druga družina. Rad vas imam. Objem

Danes sem Hvaležen Alkoholik ker ste mi dali novo življenje.

Rad bi dodal še nekaj malenkosti. Uspelo mi je prejeti 5. Cekin, sinoči na srečanju moje matične skupine, ki mi je 17.1. 2014 dala novo življenje. Ponudili so mi možnost in sem jo z obema rokama spreje. Sem pa že dan prej praznoval 5 let s prijatelji v Trstu, ki so me bili zelo veseli. Podarili so mi zapestnico na kateri piše En dan na enkrat. pa še okroglo priponko za na majico bele barve ki ima rdeč trikotnik in v njem piše EGO. Res sem srečen Alkoholik da imam tako veliko družino po celem svetu. Danes vem da je to plod dela na sebi, sprememb na sebi s pomočjo korakov, mentorja, služenja in obiskovanja skupin. To je res Duhovni program ki deluje na čudežen način a deluje.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, Po kratkem premoru se javljam, še vedno trezen in srečen, kljub boleči izgubi mojega mentorja oz učitelja oz prijatelja. Bil mi je kot oče in me veliko naučil in zapustil je slovenskemu AA- ju globok pečat. Bil je 28 let trezen in umrl je tudi trezen.
Danes sem našel zanimive pogovore pa priporočam da prisluhnete. Alkoholizem ni šala je huda bolezen ki Ubija in Uniči cele družine
Srečno

Dobro jutro in lepo nedeljo vsem. Hitri prst me je spomnu ma plakate ob cestah ki pravi Hitrost ubija , jaz vem da Alkohol ubija , zato ne vozim vinjen ker imam 00 v krvi že več kot 5 let,
Popravljam napake v mojem življenju in še vedno delam napake saj sem le človek a se jih trezen zavem in jih sproti popravljam,
Opravičujem se za napako in vam pošiljam obljubljene posnetke.

https://avdio.ognjisce.si/oddaja/betanija_2019_05_22_aa oz. mp3 za download: https://avdio.ognjisce.si/posnetki/iz_betanije/2019/betanija_2019_05_22_aa.mp3
Potem pa še tole:
https://avdio.ognjisce.si/oddaja/betanija_2019_05_20_odvisnosti oz. mp3 za download: https://avdio.ognjisce.si/posnetki/iz_betanije/2019/betanija_2019_05_20_odvisnosti.mp3

New Report

Close