Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč lubosumje me bo povozilo…help!!!!!!!!!

lubosumje me bo povozilo…help!!!!!!!!!

imam fanta in sem lubosumna zelo zelo!! ampak ni razloga.. bojim se da mi ga bo katera vzela 🙁
prosim predlogi kaj naj naredim da bim nehala biti ljubosumna?????!??!?? nujno!!!!!!! ker se potem kregava in je obupan in je obema težko..

NUJNO RABIM PREDLOGE DA SE ZNEBIM LJUBOSUMNOSTI!!(drugace ga bom še izgubila :(…)

Draga DreamGirl, ljubosumje je v neki meri simpatično, potem pa postane breme za oba partnerja. Kar si sama ugotovila. Na dolgo in široko bi te lahko prepričevala o tem, da s tem poslabšuješ odnos, da vzroke poišči pri sebi, svoji preteklosti in otroštvu, kako s tem greš ravno v smer, kamor ne želiš, da nimaš razloga, da če je ljubezen prava, bo se ohranila… ampak ni pravo mesto za to in ni dovolj časa, da vse teme obdelava.
Zato na kratko po točkah:
1. veš, da ne delaš prav
2. vzemi vajin odnos bolj sproščeno. Nikamor fant ne bo pobegnil. In vidva sta skupja zato, da vama je lepo, ne da trpiš in on trpi. Relax. Zabavaj se, išči lepe trenutke ne drame.
3. sebe postavi na prvo mesto, začni brati “pozitivne” knjige, vključi se v kakšno skupino, da boš počela stvari, ki te veselijo, skrbi za svoje zadovoljstvo in srečo. Ko bo tebi dobro v svoji koži, te ne bo motilo niti, da ostaneš sama in takrat boš ravno postala magnet za njega
4. po potrebi poišči psihoterapevtsko pomoč, da ti nekdo pomaga razbiti vzorce, ki si jih, tako kot vsi ljudje tega sveta, prinesla s seboj v ta odnos in ti preprečujejo, da bi zaupala in bila srečna.
5. vzemi vse skupaj kot trening in projekt in kot šolo za nekaj lepšega, kar ti v življenju prihaja. Ko se postaviš na tirnice in vzameš življenje v svoje roke, odgovorno pogledaš na svojo situacijo in se zaveš, da so dejanja posledica tvojih odločitev in da so odločitve narejene na podlagi izkušenj, ki jih imamo, izkušnje pa veš, kakšne si imela, potem tudi spoznaš, da lahko vse urediš, zrihtaš in popraviš.

In mi smo tukaj.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close