Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Anketa; zloraba v otroštvu in kako je ta povezana z zlorabo v partnerskem odnosu in psihičnim stanjem človeka

Anketa; zloraba v otroštvu in kako je ta povezana z zlorabo v partnerskem odnosu in psihičnim stanjem človeka

Pozdravljeni, ob zaključku podiplomskega študija me čaka še zadnje dejanje – dokončanje magistrske naloge. V sklopu le-te moram izvesti raziskavo. Tema, katero sem izbrala, me zanima že dalj časa. Raziskovala bom povezavo med zlorabo v otroštvu (psihična, fizična, spolna) in zlorabo v partnerskem odnosu (psihična, fizična, spolna) ter psihičnim stanjem človeka. Vem, da je bilo na to temo narejeno že kar nekaj raziskav, a bi rada dodala tudi svoj »piskerček« na temo, katera se mi zdi še kako pomembna. Za to raziskavo sem se odločila, ker se mi zdi, da se v Sloveniji še vedno premalo govori o njej, o zlorabi namreč. Želim si, da starši uvidimo, kako zelo so pomembni odnosi v otroštvu s starši/skrbniki za vse nadaljnje odnose v življenju, tu uvrščam tudi odnos do sebe, kateri se mi zdi najbolj pomemben. Zelo vam bom hvaležna, če si boste vzeli 15 minut in izpolnili anketo.

Link do ankete;

http://www.zdš.si/1ka/a/891

Hvala in lep pozdrav, golob n.

New Report

Close