Najdi forum

moj fant in alkohol

Pozdravljeni,

s partnerjem sva stara malo cez 30 in v zvezi leto in pol, od tega zadnjih 6 mesecev ziviva skupaj. Moj fant je v mnogih pogledih odlicen partner in cudovit clovek, moti pa me njegovo pitje.

Pije namrec skoraj vsak dan. Ce ne bi bilo mene, bi najverjetneje pil prav vsak dan. Ko pride domov s sluzbe, si najprej zazeli alkohola. Ker ga ponavadi nimava na zalogi, je treba v trgovino. Jaz ze pred tem nasprotujem in mu ponavadi recem, da mu res ni treba piti vsak dan. Ce prejsnji dan slucajno ni pil, mi to vedno omeni in mi rece, da bi spil samo kozarec vina/eno pivo. Seveda skoraj vedno spije celoten 6 pack ali celo steklenico vina, vcasih celo dve. Jaz obcasno spijem kozarec vina ali eno pivo. Za vikend pa ponavadi spije vec, saj s prijatelji odprejo steklenico viskija, ki jo vedno izpraznijo. No v resnici ponavadi to steklenico spijeta samo on in eden od njegovih prijateljev. Realno gledano moj partner pije 5 dni na teden.

Meni se to zdi absolutno prevec in na to temo veckrat nacnem pogovor. Njegov odgovor je, da je pod stresom in da potrebuje sprostitev. Seveda sem mu ze nestetokrat rekla, da to ni prava oblika sprostitve, ampak on pogovor kar nekako preslisi in rece, da ne pije veliko. S pogovori torej nikamor ne prideva, jaz pa tudi ne zelim igrati policaja oz. njegove mame in mu teziti v nedogled.

Njegovo pitje obcasno omejuje najino spolno zivljenje, saj se zgodi, da je nesposoben odnosa, ceprav se mi zdi da ni zelo pijan. Mogoce se mu samo ne da. Nekajkrat pa se je ze zgodilo, da se ga je na zabavi precej napil in me potem besedno napadal, ces zakaj sem se pogavarjala s tem in onim, itd. Sedaj se zabavam raje kar izogibam, saj me spravlja v zadrego pred drugimi, predvsem pa nocem prenasati njega ker mi po domace povedano tako tezi, da bi kar znorela, razloziti mu ne takrat ne morem nic, ker je pijan, utisa pa se sele, ko zaspi. Ze nekajkrat sva se hudo sprla, on pa se naslednji dan obnasa kot da ni nic, no verjetno se sploh ne spomni vsega.

Ne vem kaj naj storim. Vem, da v druzbi svojih starsev ne pije nic, saj so oni zelo proti alkoholu. Tudi sama sem v pretklosti, se predno sem spoznala njega, zares gromno pila, vendar sem zadnjih nekaj let “normalna”. Torej sem sama ziv dokaz, da se ljudje glede alkohola lahko spremenijo (in verjemite, res sem pila nenormalno veliko). Nasednje leto ga caka nova, bolj odgovorna sluzba, in pravi da bo takrat nehal piti. Ampak mogoce bo pil se vec, saj bo verjetno zaradi odgovornosti bolj pod stresom? Kaj menite? Ali je mozno, da se spremeni tako kot sem se jaz?

New Report

Close