Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč Obdobni zdravniški pregled_testiranje na THC

Obdobni zdravniški pregled_testiranje na THC

Pozdravljeni,

zanima me sledeče, pred cca 14 dnevi sem bila na obdobnem zdravniškem pregledu za službo, kjer so mi vzeli kri in urin. Ker sem bila pred cca enim letom hospitalizirana zaradi hude depresije, ob hospitalizaciji pa so mi odkrili tudi THC v urinu, me je danes, na podlagi ugotovitev ob hospitalizaciji izpred enega leta, zdravnica na medicini dela pozvala, naj dodatno opravim še test na THC. Da ne bo pomote, sem negativna, imam pa vseeno vprašanje, ker me enostavno moti, da bom zdaj stigmatizirana zaradi nekih starih izvidov, in sicer: delodajalec ni zahteval testa na THC, plačati pa bi ga morala zdaj sama. Ker se mi zdi neumno vse skupaj, me zanima ali lahko enostavno dodatno testiranje zavrnem? Ker namreč enkrat sem že bila v laboratoriju, tudi omenjeni zdravnici sem povedala iskreno kakšne težave sem imela in bi lahko takrat pregledala vse potrebno. Ne pa da moram zdaj še na svoje stroške ponovno hoditi v ambulanto in se testirati, kljub temu,da razen omenjene zdravnice, delodajalec tega ne zahteva? Razumem težavo odvisnosti in se nimam za odvisnico, ampak da me bodo zdaj vsakič takole “sprehajali” in mi kar jemali telesne tekočine za vsak drek, se mi zdi pa tudi rahlo neumno. Kaj se bo zgodilo, če jo pokličem in ji povem, da ne mislim plačevati nikakršnih testov, niti ne moj delodajalec? Hvala za vaša mnenja, predloge. Lp, Mojca

Pozdravljena,
Mislim, da je relevantno to, kar je na napotnico napisal delodajalec; torej kakšne teste on želi, da vi opravite!
Jaz bi to zdravnici tudi tako argumentirala.

Lepo vas pozdravljam,

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

New Report

Close