Najdi forum

Moja izkušnja z drogami (KOMUNA)

Zdravo!
Vsem, ki ste obiskali to temo vas prosim, da jo preberete do konca in da tudi malo razmislite o njej, rad bi pa delil moje trenutno stanje, in moje zivljenje v preteklih letih.
Imena zal ne bom izpostavil, tudi iz kje prihajam ne. Sem star 17 let, in sem odvisnik od drog, in namen tega je da to vidijo starsi, kako ukrepati, ali pa tudi drugi odvisnik ki isce pomoc. Z drogo sem zacel pri svojih 12 letih, in seveda se je zacelo pri marihuani, kjer sem najprej imel mejo, ampak nato sem zacel kaditi vsak dan, in to je bilo v mojih letih zelo nevarno, saj sem bil se otrok, no se vedno sem ampak uglavnem. Z drogo sem zacel zato ker, nisem imel prijateljev, in sem spoznal druzbo ki je kadila travo in so me takoj sprejeli, le da sem se jaz kaksen joint skadil z njimi, in smo bli ze “”najboljsi prijatelj””. Ko sem prisel v srednjo solo, se je to kajenje trave nenormalno zvisalo, in tudi prodajati sem zacel ker sem rabil po 5G na dan, kar znasa dobrih 40€, da sem bil zadovoljen. Govorim o velikih kolicinah, in seveda sem tudi se zadolzeval pri starejsih ljudeh in sem bil dolzan po vec sto evrov, in kle je prislo tudi do kraje. Doma sem vzel denar takoj ko sem ga videl, samo da sem imel priloznost je ze izginil, zlato, racunalnik isto, in nikoli ni bilo dovolj vsega. Zato sem nekako zahoval nore gobe, ker so me popeljale v svoj svet in je blo fajn ja, ampak se danes mi je zal da sem to konzumiral. In z leti se je to do 16 leta nadaljevalo do Amfetaminov(speed), Ecstasy-ev, Kokaina, Alkohol, razna pomirjevala. Prvi letnik srednje sole sem kar sam.od sebe nehal obiskovati, ker mi je bilo bedno biti v soli ce se lahko zadevam doma in drugje, in tudi pustil sem vse in se odpravljal na razne party-e, kjer smo uporabljali tudi sinteticne droge, ki sploh niso znane ampak meni je bilo to resnicno vsec, mama pa zelo v skrbeh, ze skoraj za na psihiatrijo zaradi mene. Ampak, kot vsak narkoman sem dozivel padec, spoznal sem punco, ki je bila zame resnicno perfektna, in ljubil sem jo z vsem srcem, no se danes jo, ceprav nimava stikov. Ampak kot odvisnik sem skrival pred njo mojo uporabo drog in kazal drugi jaz, tko da punca boga ni vedela kdo sploh sem, in ko je zvedela cez sto bolnih lazi ki sem jih povedal, me je pustila… ceprav sva se nekaj imela, le zato ker mi je pomagala da grem na zdravljenje, in me z pomocjo moje mame brcala v rit da sem prisel v komuno. Nekako sem odsel v skupnost srecanje pod prisilo, da imam mir in da dobim punco nazaj, nisem pa odsel zato, da spremenim samega sebe, da pridobim vrednote ki sem jih izgubil, ali pa sploh še nisem osvojil, in seveda da spoznam, DA JE VREDNO ZIVETI BREZ DROGE! Odpravil sem se v visnjo goro, v pripravljalni center kjer sem bil 18 dni, da sem prisel k sebi, bil sem seveda zelo odlocen da bom tri leta notri, a ko so me premestili v Novo Gorico v komuno na kostanjevici, sem sele videl kaj sploh komuna je. 16 letnik, med 20-40 + letniki, zgubljen, brez delovnih navad, sploh nisem vedel kaj je zivljenje in ta val realnosti me je udaril da sem se zbudil iz iluzije, ampak sem hitro mislil, da sem dober in sem eno noc pobegnil iz komune, ker mi je eden 20letnik se za “”jajca obesi”” in me zmerjal,sem vzel kufre in po 2 mescih odsel… Nafehtal sem denar v gorici, od dveh zelo prijaznih gospeh in ce to mogoce kadarkoli prebereta, hvala vama ker ste mi resili zivljenje, ceprav je nekaj denarja odslo za drogo, drugo pa za karto za vlak. Ko sem odsel na vlak, me je mama pobrala pri jesenicah in me je odpeljala v cadrg, nad tolminom kjer sem bil 4 mesece, in sem se iz dneva v dan boril dokler enega dneva nisem zmogel vec… in spet, sem pobegnil iz komune, in tokrat sem prisel domov. Zmanipuliral sem samega sebe in povrhu se druzino, da sem dober in da bi rad probal v jiti v dijaski dom v novi gorici, saj moje domace okolje.ni varno zaradi droge in dolgov ‘izgovor’. Mama je vztrajala naj probam Komuno Zarek, v Bohinju ampak se mi je jebalo, ker sem mislil da sem dober.. In mama mi.ni pustila, zato sem z solznimi ocmi mogel prepricati oceta za se eno priloznost, in tudi dobil sem jo. Poslal me je v NG kjer sem v nedeljo ta teden prisel v dijaski dom, tisto nedeljo sem bil itak dober… naslednji dan pa sem z obrazom padel direktno na beton z zobmi 🙂 Po 6 mesecih, sem se znova zadel z marihuano, in mi je blo kul ja, res je blo priznam, ampak se nisem zavedal da bo to slo na stara pota, spet nobenih prjatlou, problemi z dolgovi, policija, starsi…. In sem si rekel le obcasno, ampak naslednji dan torej v torek sem se srecal z heroinom, o katerem sem veliko zvedel v komuni, in ze takrat sem imel skrito zeljo ga probati, ampak sem lagal samemu sebi da jaz pa ze ne. In tocno to se je zgodilo, kadil sem ga na folijo, se zadeval 24ur na dan v dijaskem domu, dol mi je visel za vse, dokler se po treh dneh skrivanja pred starsi nisem oglasil, in sam izrazil zeljo, da grem v komuno. Mama je pomoje vpila od srece, sestra pa tudi. Le to sem rabil v zivljenju, se en padec da SAM vidim, ne da me drugi zrinejo notri v komuno. Ker pol leta komune ni NIC, dve leti pa je OGROMNO, za cloveka da se spremeni. In ze takoj zjutraj me je mama pobrala in odpeljala na bled kjer sem se pogovoril z glavnimi iz skupnosti zarek, in me bodo to Nedeljo z veseljem sprejeli 🙂 Resnicno upam, da je to moj zadnji vstop v komuno, in da speljem to zadevo do konca. In tudi, drage mame in ocetje, kdorkoli ze, ni prepozno za vase otroke, ceprav so mladoletni, posljite jih v komuno, ce se drogirajo, ker verjemite mi na besedo… drugo jim nebo pomagalo, res ne… iz trave jih dosti pride na trdo drogo, tako da ukrepajte! Vsaj pogovarjajte se z otroki o tem, kam to pelje, ampak nikar nikamor na silo, samo prestrasite jih malo kaj se bo zgodilo… cel dan delati, red da dol pades, 8 cigaretov, nic telefonckou pa interneta in igric, samo osebna in dubovna rast! Vse skupaj je na hitro napisano, tako da se opravicujem, je ze zelo zgodaj zjutraj in pisem na tefonu ampak nima veze.. Stran od droge, tud od trave pa ce je nevem kok zdravilna!!! Jaz sem tudi za travo kradel, in nisem edini! Resite se danes dokler ste mladi, ker se lahk zavlece do 30 leta ali vec…zivljenje je prevec lepo, da bi si ga unicili z drogo 🙂 Hvala vsem, in srecno z vasimi problemi in nikar ne vzemajte lazje poti pri zdravljenja odvisnosti, vedno tezjo!
P.S : priporocam knjigo od Zlatka Blazica, zgodovina moje heroinske odvisnosti, in Tomaza Goloba ponovno rojen, obe se dogajata v komuni po resnicni zgodbi avtorja.

Kapo dol! Res svaka čast za tale leta, da se sam tako odločaš, upam da ti uspe!

[sup][code]

[/code]
[/sup]

nova
Uredništvo priporoča

Upam, da ti uspe..mojemu bratu ne bo..žal
star je že 40 trenutno v psihijatricni bolnici…spet, kot že 17 x prej
od 15 leta se že zadeva
najbrž tko kot si zače4l ti, tko je tud on.
JZ sestra ,mami oči, pa smo trpel k kristus in se bojimo, da bo umrl..vem da bo
ampak, še kr upam, da ne bo..ker ga IMAM RADA IN NOČEM , DA UMRE
ampak njemu ni mar kaj jz čutim ni mu mar, če si mami izjoka oči in druga sestra pristane na antidepresivih in oče na pijači, da se tolaži

Uničil je družino, ker smo mu verjel in imeli upanje leta in leta
No, pa je spet tam, ko nima droge začne svoje fore da ga odpeljejo, da ga zadanjeo, ker ga morjo umirit, ker je agresiven..
in krog na krog
in dans me čaka, da pridem na obisk, da mu prinesem kavo, čike, hlače, zokne vse kar smo mu že 100x kupil na novo, ko se je odločil za detox, smo mu vse nabavil, on prišel z mami pred stavbo, vzel kuger iz avta in šel..prodat stvari, ki jih je spet dobil in največji hec, ker ni nikol bil zadovoljen z mana majco, ne , ne , nike, adidas, same firme, da je laži prodal in se spet zadel.
lahko bi ti pisala, do jutri, pa ne bom…
zdele sem jezna na brata, ampak bi tebe tud pref..ukala veš..
CEla družina je bolana, zarad enga človeka, ki sploh ni človek, ampak lupina

Jaz kot 17 letna punca,dajem kapo dol.
Bravo res! Tudi jaz imam (nažalost) ogromno izkušen z drogami…in se zavedam,kako teško je odnehati.
Res te spoštujem in pozivam vse starše da naj pazijo na svoje mladostnike,hitro se lahko VSE obrne,jaz osebno se spomnem tistih dni,ko sem bila prav zares vzorna punca,dokler nisem zapadla v napačno družbo oz novo družbo.
In vsaka droga spremeni človeka.To je dejstvo.
Sem pa ena izmed redkih,ki imam tako dobre starše,ki so opazili to spremembo pri meni in mi poiskali pomoč.
Ampak starši od mojih prijateljev nažalost (oz na “srečo” mojih prijateljev) niso opazili kaj delajo njihovi otroci,kar se mi zdi žalostno,da starši dejansko ne poznajo svojih otrok.In da se ne zanimajo kaj delajo v prostem času.

UPAM DA NEPOŠLJETE OTROK V KOMUNO IN JIM NE UNIČUJETE ŽIVLJENJA ČE TO NI NUJNO POTREBNO NE PRITERAVAT PROSIM NE UNIČUJTE ŽIVLJENJA SVOJIH OTROK RAJE JIM POMAGAJTE SVETUJTE SE POGOVARJAJTE V NORMALNEM TONU !!!!
to ni potrebno travo kadim od 14 leta 5g na dan in še nism nehal je nekakšna zasvojenost ali navada vendar če si želiš in nočeš tega s tem lahko prekineš sam sicer nisem vendar
pri 15 letih sem začel in 3 leta hodil po partijih vsak vikend vzemal ekstazije po 10 in več na večer in po 5g in več speed na večer včasih med tednom imel sem možnosti probati tudi mnogo drugih drog vendar jih nisem nevem zakaj pač mi ni potegnil nekj no in potem po 3 letih sem se naveličal imel sem stik z drogami vendar jih nisem vzel slabi 2 leti oziroma ekstazija in speda nikoli več potem sem bol pogosto začeu vzemate kokain ko sem po pol leta rednega uživanja vsak dan zašel v finančne težave ker je cena kar visoka sem nehal in poravnal dovgove in prišel na zeleno vejo med tem časom me je kokain menil še danes se pogosto srečujem z drogami vendar jih ne vzamem in sem konzumiral kar nekaj časa in ne malo doma starši me seveda niso podpirala kar je prav težili so mi glede šole da sem jo naredil sredno z malo težavami vendar sem jih imel že pred uporabo trave in ustalih drog manše težave v šoli nisem imel vse 5 🙂
NO KR VM SKUŠAM POVEDAT ČE JE VAŠ OTROK ZAŠEL V DROGE GA PRI TEM NE PODPIRAJTE VENDAR SE POGOVORITE IN POSTITE ČASU ČAS NE MU UNIČIT ŽIVLENJA ZARADI TEGA KER JE V NAJSTNIŠKIH LETIH MALO ZAŠEL NA “LEVO POT”

mate ljdui k vzamejo ekstazi za parti da žurajo nemorte tazga otroka poslt u komuno pošlte u komuno unga k vzema vse droge povprek samo da je zadet 100X PREMISLTE PREDN OTROKU UNIČTE ŽIVLENE

New Report

Close